doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Baby Botoks

Baby Botoks

“Modern çağın estetik anlayışında ana prensiplerin başında; küçük ama etkili dokunuşlar ile güzelleşmek vardır. “Sende bir güzellik var ama çözemedim” sözünü sıkça duymak için size “Baby Botoks” öneriyoruz..”

“Baby Botoks” nedir?

Botoks hastalarında yıllardır değişmeyen bir talep vardır. Aman hocam ”yüz ifadem değişmesin, mimiklerim donuklaşmasın, şaşkın bir ifade oluşmasın” kaygısı.. Baby Botoks bu kaygılardan yola çıkarak oluşturulmuş, özellikle mimiklerin ve doğal yüz ifadesinin korunduğu özel bir botoks enjeksiyon protokolüdür. Optimum botoks dozları ile mevcut kırışıklıkları ve mimik çizgilerini gideren orta vadede yeniden oluşumunu engelleyen güncel ve popüler bir tekniktir. Özellikle doğal sonuçlar elde etmek isteyen hastalarda baby botoks tercih edilmektedir.

Baby Botoks ortaya çıkışı?

“Baby Botoks” ilk olarak Amerika’da ortaya çıkan bir botoks tekniğidir. Ünlü yönetmen Martin Scorsese, botoks tedavileri sonrasında sahne sanatçılarında donuk, ifadesiz ve mimiksiz yüzler oluşmasından rahatsız olmuştu. Bu şikayetlerini dile getirdiğinde hem Hollywood yıldızlarının güzelliklerini daha uzun süre koruyabilecekleri ve aynı zamanda mimiklerinin yok olmamasını sağlayabilecek özel bir botoks tedavi protokolü aranmaya başlandı. Bu ihtiyaçlardan nihayetinde “Baby Botoks” doğmuştur.

Baby Botoks’u kimler tercih etmekte? Baby Botoks avantajları nelerdir?

Özellikle Botoks yaptırdığı yakın çevresi tarafından anlaşılmasını istemeyen ancak mevcut kırışıklıklarından etkili bir biçimde kurtulmak isteyen kişiler Baby botoks tercih etmektedir. Baby botoks doğal görünümüne devam eden ancak botoksun verdiği tüm kısa ve orta vadeli nimetlerden faydalanan yüzler oluşturmaktadır.

Baby botox nasıl yapılır?

Baby botoks işlem olarak normal botoks uygulamasından farklı değildir. Baby botoks tekniğinde yine aynı botullinum toksini A (botox) kullanılır. Ancak farklı olan optimum dozlarda botoks spesifik noktalara yapılmaktadır. Böylece cildin hem pürüzsüz ve dinamik yapısı korunurken ifadesiz, donuk bakışlar oluşmamaktadır. Baby Botoks enjeksiyonun en yaygın kullanıldığı yüz bölgeşeri; göz çevresi,kaz ayağı, kaş arası ve alın bölgesidir.

Baby Botoks Ankara fiyatları?

Baby Botoks Ankara fiyatları uygulama bölgesi sayısı ve uygulama alanına göre değişkenlik gösterir. Botoks Ankara fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Baby Botoks Ankara yan etkisi var mıdır?

Botoks basit bir işlem olarak kabul edilen ancak uygulayıcı için belli bir birikim ve tecrübe gerektiren bir tedavidir. Özellikle minimal dozlar ile yüz ifadesini, mimikleri koruyarak, maksimum gençlik etkisi oluşturmak ancak konusunda uzman kişilerce elde edilebilen bir başarıdır.

Kimler Baby Botoks yaptırabilir?

Baby Botoks, 18 yaşından büyük yüz ve boyun bölgesinde oluşan mimik çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak veya oluşmasını önlemek isteyen kadın ya da erkek herkes tarafından yaptırılabilir. Dünyada güncel estetik anlayışı; “güzel ve doğal yüzler” olduğundan, “baby botoks” uygulamaları sayısı her geçen yıl artmaktadır. Mimik çizgileri ve kırışıklıkların oluşmaya başladığı her yaştan kadın ve erkekler tarafından sık talep edilen bir tedavi yöntemidir.

Son dönemde herkesin dilinde bir “Baby Botoks” söylenip duruyor. Nedir Baby Botoks?

Baştan söyleyelim “Bebekler için Botoks değil”.. Hedef kitle yerine tedavi edici dozu belirtmek için kullanılan bir terimdir. Botoks uygulamalarındaki küçük dozlar ile elde edilen optimal sonuçları ifade eder.

“Baby Botoks, mimikleri dondurmadan, ifadeyi değiştirmeden kırışıklıkları gideren, hatları yumuşatan özel bir Botoks prosedürüdür. “

İnsan vücudunda kırışıklık olan yerlerde kollajen üretiminin idamesinde sorunlar oluşur. Bu sebepten yaşın ilerlemesi ile başlayan kırışıklıklar, yaşlandıkça kalıcı hale gelmeye başlar. Botoks; kırışıklık oluşturan kasları gevşeterek vücuda kollajen oluşturması için gerekli zamanı kazandırır. Aynı zamanda bu kasların zaman içerisinde atrofisine (zayıflaması) yol açarak ileriki yaşları en az kırışıklık ile geçirmenizi sağlar.

Düzenli botoks yaptırarak 10-20 yıl sonraki güzelliğinizi satın alırsınız..

Baby botoksun ortaya çıkışı ünlü yönetmen Martin Scorsese’nin donuk bakışlı Hollywood yıldızlarının Botoks uygulamalarından şikayeti ile ortaya çıkmıştır.  Baby Botoks’ta bir anda yılların kırışıklıklarını açma çabası yoktur. Yavaş ve kararlı bir biçimde yüz ifadesi ve mimikler değişmeden, o derin kırışıklıklar açılmaya ve vücudun kollajen üretimine zaman tanımaya çalışılır. Bir de 30’lu yaşların başında veya ortasında yakalamışsak hastamızı, yavaş yavaş işleriz o detayları.. Canlı bakış, parlayan bir alın ve kırışıksız göz çevresi.. 50-60 yaşların “yaşının güzeli kadınları” Baby Botoks ile tasarlanır. Vücudun diğer kısımlarında spor ve personel trainer yardımı ile forma girmek mümkündür. Ya yüzümüzde..? Yüzümüz için dışarıdan müdahale olmaksızın, mevcut durumunu iyileştirmek veya deformasyonu engellemek nerede ise imkansızdır.  Aranılan o küçük dokunuşun ismi “Baby botoks” tur.

Botoks uygulamasında uygulayan doktorun, tüm kırışıklıkları silme hırsı, arzusu ile; donuk, ifadesiz bakış oluşturması arasındaki o çizgiden uzaklaşmanın adıdır “Baby Botoks”.

  1. İlk defa Botoks yaptıracaklar..
  2. Mimiklerim donmasın, ifadem ve bakışlarım değişmesin diyenler..
  3. Genç yaşta botoks yaptırmaya başlayıp, ileride “yaşımın güzeli” olayım diyenler..
  4. Doğallıktan ödün vermeyenler..
  5. Sahne sanatçıları, mimiklerden ödün verme lüksü olmayanlar..

Sizler İçin Önerimiz “Baby Botoks”..

Baby Botoks Hasta Yorumları - 5
İlgili Konular - 3
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara
GÖRÜŞ ve RANDEVU FORMU
Gizlilik bilgileriniz bizimle güvende!
VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426