doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction Nedir ?

Vaser yüksek frekanstaki ses dalgalarının (ultrasonik ses dalgaları) yarattığı titreşim ile yağ hücrelerinin bulundukları yağ kompartmanlarından ayrılması ve sonrasında ince kanüller yardımı ile vücuttan yağların alınması anlamına gelir.

Vaser (VibrationAmplification of Sound Energy at Resonance) liposuction; “Vaser Lipo” veya “Ultrasonik Liposuction” olarak da anılır.

Vaser Liposuction ne zamandan bu yana kullanılmaktadır? Onaylanmış güvenilir bir yöntem midir?

İlk olarak 1990’lı yılların başlarında kullanılan ilk jenerasyon Vaser Liposuction cihazları tarihsel gelişim sürecini tamamlamış, günümüzde 3.jenerasyon VaserLipo cihazları kullanıma girmiştir. Vaser liposuction (Ultrasonik Liposuction) 2001 yılında FDA(Amerikan İlaç ve Gıda Dairesi) onayını almıştır.

Vaser Liposuction Fiyatları Ankara

Vaser Liposuction fiyatları uygulama yapılan bölge sayısına göre farklılık gösterebilmektedir. Vaser liposakşın ameliyatı fiyatı (maliyetleri) hakkında detaylı bilgi için lütfen bizi arayınız.

Vaser Lipo yöntemini diğer vücut şekillendirme yöntemlerinden üstün kılan özellik

VaserLipo da etki spesifik olarak sadece yağ hücrelerinedir (liposelection). Vaser Liposuction çevre bağ dokusu, damar, sinir ve lenf damarlarına herhangi bir zarar vermez. Vaserlipo dokuya son derece saygılı bir yöntemdir. “Vaser Liposuction” sırasında Lazer Liposuction’da olduğu gibi ısı ortaya çıkmaz ve doku içi yanık oluşmaz. Bu sebeple işlem sonrası ödem ve ciltte düzensizlik Vaser Lipo da çok daha az görülmektedir. Sinir harabiyeti oluşturmadığından ağrı diğer vücut şekillendirme yöntemlerine göre daha azdır. Bu sebeplerden Vaser Liposakşın yaptıranlar yorumlarında daha erken dönemde sosyal ve iş yaşamlarına dönebildiklerini söylerler.

Vaser Liposuction bacak, basen, baldır, ayak bileği ve kalça(popo) bölgesi şekillendirmede en iyi vücut şekillendirme yöntemdir. Vaser liposuction alt ekstremite(bacak bölgesi) lipödem tedavisinde dünyada etkinliğini ispat etmiş en iyi yöntemdir. Diğer yağ aldırma yöntemlerinde(lazer liposuction) en sık karşılaştığımız sorun olan uzun süren ödem vaserliposakşın’da görülmemektedir. Daha önce bahsettiğimiz gibi dokuya saygılı ve sadece yağa etkili bir yöntem olan Vaser Lipo da ödem günler içerisinde hızla çözülür. Damar, sinir ve lenf damarlarına zara vermediğinden dolaşım bozukluğu görülmez.

Vücut şekillendirme işlemi tek boyutta düşünülebilecek bir uygulama değildir. Bazı bölgelerdeki fazlalıkları alırken, bazı bölgelerdeki eksiklikleri de doldurmak gerekir. (Örneğin karın bölgesini şekillendirip, bel oyuğunu oluştururken aldığımız yağı, popo bölgesini şekillendirirken kullanmak gibi) Bu yağ aldırma işlemleri sonrasında alınan yağın yaşayabilir olması bizim için çok önemlidir. Bu sayede alınan yağ grefti, popo büyütme, yüzde dolgu ya da meme büyütme amacı ile herhangi bir bölgeye verildiğinde kalıcı olacaktır. Bu yağların kalıcılık, verildiği yerde uzun süre kalabilme konusunda en başarılı yağ alma yöntemi “vaser liposuction” dur. Diğer yağ aldırma yöntemlerinde (Lazer liposuction, klasik liposuction) alınan yağlar ısı etkisi, mekanik travma veya lazer enerjisinin etkisi ile parçalandığından yağ enjeksiyonu amacı ile kullanılamazlar. Dolayısı ile popo büyütme, yağ ile meme büyütme, yüzde gülme çizgileri veya elmacık kemiklerine yağ dolgusu gibi ek uygulamalar yapılacaksa tartışmasız en iyi yöntem Vaser Liposuction (ultrasonik liposuction)’dur. VaserLipo ile alınan yağlarda %83’lere varan kalıcılık görülmüştür.

Vaser Liposuction yapılan hastalarda deri düzensizlikleri ve dalgalanma görülme riski daha azdır. Çünkü işlem sırasında Lazer liposakşın’da olduğu gibi ısı ortaya çıkmadığından fibrozis dediğimiz kötü ve çekintili iyileşme dokusu ortaya çıkma riski azalır. Vaser liposuction’da ısı oluşmadığı için yanık riski olmaksızın deri altında istenilen inceliğe kadar çalışma ve detay (kas kenarlarının ortaya çıkartılması-sixpack oluşturma) çalışma şansı mevcuttur.

Karın germe ile birlikte yapılabilecek en iyi yağ aldırma(liposakşın) yöntemi “VaserLipo”dur. Karın germe (Abdominoplasti) ameliyatı ile kombine yapıldığında diğer yağ aldırma yöntemlerine (lazer liposuction’a ve klasik liposuction’) göre daha güvenli bir yöntemdir. Lazer liposakşın karın germe ile birlikte yapılırken damar yapılara zarar verildiği için istenildiği gibi her yere liposakşın yapmak mümkün olamazken, “Vaser Karın Germe” (Vaser Abdominoplasti) adını verdiğimiz yöntemde bel ve karın hatta sırt bölgesine Vaser liposakşın ile kolaylıkla şekil verilebilmektedir.

Lipödem hastalarında damar yapılara(arter, ven, lenf) zarar vermeyip sadece yağ üzerine etkili olması sebebi ile Vaser liposuction 1. Sırada tercih edilen yöntemdir. Hastalar erken dönemde hızla iş hayatlarına ve normal yaşamlarına dönerler.

Düzenli olarak spor yapan kadın ve erkek hastalarda vücut detaylarını ortaya çıkartmak(sixpack, sporcu olukları) için güvenle kullanılabilen bir yöntemdir.

Vaser Liposuction (ultrasonik liposuction) için uygun vücut bölgeleri hangileridir? Hangi bölgelere Vaser liposakşın yapılabilir?

Vaser Liposuction vücutta tüm bölgelere uygulanabilir. Kadınlarda en sık karın, sırt, sütyen altı, bel(simit),bacak, basen, ve gıdı bölgeleri talep görmektedir. Erkeklerde ise karın, bel(simit),sırt, gıdı ve meme (jinekomasti) bölgelerine VaserLipo(ultrasonik liposuction) talep edilmektedir. Vaser liposuction sayesinde erkekte formda ve atletik vücutlar oluşturulurken, kadınlarda hoş bir bel oyuğu ve düz-atletik karın oluşturmak mümkündür.

Kimler Vaser Liposuction(VaserLipo) için uygun birer adaydır?

Kadın ve erkekte spor ve diyet ile eritilemeyen bölgesel yağlanmalarda ve vücut bölgeleri arasında oransızlık olduğu durumlarda en iyi vücut şekillendirme yöntemi Vaser liposakşın’dır. Bazı bölgeler vardır ki kilo verilse bile zor erir, düzenli spor ile dahi yok etmek zordur. Erkeklerde simit ve karın bölgesi, kadınlarda karın, bel, sütyen altı, sırt, basen, bacak, diz içi zor eriyen bölgelerdir. Bir türlü eritilemeyen üst karın, basen, bel ve sırt bölgeleri vaserliposuction ile birkaç saatlik bir operasyon ile şekle sokulup orantılı bir vücut oluşturulabilir. Kadınlarda gıdı (çene altı) ve kol bölgesi sık talep edilen VaserLipo(UltrasonikLiposuction) bölgeleridir. Erkeklerde gıdı(çene altı) yanı sıra memeler(jinekomasti) çokça talep edilmektedir. Bir saatlik bir işlem sonrasında erkek meme büyümesi (jinekomasti) Vaser liposuction ile iz kalmaksızın ortadan kaldırılabilir.

Kadınlarda doğum sonrası veya hızlı kilo alıp vermeler sonrası oluşan karında çatlak ve sarkma için Karın germe (Abdominoplasti) ameliyatlarını yapmaktayız.Karın germe (Abdominoplasti) ameliyatları VaserLipo ile beraber yapıldığında vücuda şekil verilirken, karındaki çatlaklı deri de ortadan kalkar. En iyi karın germe sonuçları günümüzde Vaser karın germe (Vaser Abdominoplasti) ile alınmaktadır. Aynı ameliyatta karın kaslarındaki deformasyon (Diyastazis Rekti) de onarılır. Daha güzel ve daha sıkı bir karın elde edilir.

Düzenli spor yapan, fit görünümde ancak kas kenarları ve sınırları belirginleşsin(sixpack gibi) isteyen erkeklerde ve yine karın kaslarının kenarları dahi seçilsin, bel oyuğum net olara ortaya çıksın isteyen kadınlarda Vaser Liposuction High Definition (Hi-Def) ameliyatı ile harika sonuçlar alınmaktadır.

Alınan yağlarım atılmasın, meme veya popo gibi bölgelerde büyütme veya yüzümde dolgu amacı ile kullanılsın diyen hastalarda da yine Vaser Liposuction (Ultrasonik Liposuction) en uygun yöntemdir. Çünkü VaserLipo ile alınan yağlar verildikleri bölgede %83’ e varan oranlarda kalıcılığa sahiptir. Başka hiçbir liposuction yönteminde böyle bir kalıcılık oranı yoktur. Yani beraberinde yağ enjeksiyonu ile meme büyütme veya popo büyütme yapılacaksa tercih tartışmasız Vaser Liposuction (UltrasonikLiposuction) olmalıdır.

Bacakta lipödem hastalarında yine tercih edilecek en iyi yöntem Vaser Liposuction (UltrasonikLiposuction)’dır. Bacaktaki mevcut yağ yükü lenf damarlarına zarar vermeksizin ve minimal kanama ile ortadan kaldırılabilir ve bacaklar Vaser liposakşın ile şekillendirilebilir. Hastalar erken dönemde iş hayatlarına ve sosyal yaşamlarına dönebilmektedirler. Ankara Vaser Liposuction ameliyatı fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.

Vaser Liposuction(ultrasonik liposuction) operasyonu öncesi neler yapılmalıdır?

Vaser liposakşın ameliyatından en az 1 hafta önce kan sulandırıcı ilaçlar kesilmelidir. Yine kan sulandırıcı etkileri sebebi ile yeşil çay, E vitamini, Omega 3 ve bazı vitamin türevleri alımı kesilmelidir. Ameliyattan en az 6 saat önce ağızdan alınan tüm gıda ve sıvılar kesilmelidir. Hastalarımıza sigara ve alkol içmemeleri söylenir. Ameliyat öncesi rutin kan tetkikleri (kanama pıhtılaşma zamanı, total biyokimya, kan sayımı, hepatit markerları v.s) operasyon öncesinde yapılır. VaserLipo öncesinde mevcut ek bir hastalığımız varsa(guatr, hipertansiyon vs) ona yönelik tetkikler ve gerekirse konsültasyonlar da yapılır. Vaser liposakşın (Ultrasonik liposuction) Ankara fiyatları için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Vaser liposuction ameliyatında hangi anestezi tercih edilir?

VaserLipo ameliyatında genellikle birden fazla bölgede(bacak, karın, simit, sırt, gıdı, kol vs) çalışıldığından genel anestezi tercih edilir. Sadece meme veya gıdı gibi daha küçük bölgelerde sınırlı bir Vaser Lipo uygulaması yapılacaksa sedasyon ve bölgesel anestezi de tercih edilebilir.

Vaser Liposuction ameliyatı nasıl yapılır?

Vaser liposakşın uygulaması tam donanımlı ameliyathane şartlarında yapılır. Vaser liposuction öncesinde deri dezenfeksiyonu yapılır. Yarım santimetrelik küçük kesiler yoluyla içinde lokal anestezik ve adrenalin içeren özel bir solüsyon (tumescent solüsyon) uygulama yapılacak sahalara ve yağ dokuların içerisine verilir. Sonrasında milimetrik çok ince Vaser problarının ucundan verilen yüksek frekanslı ses dalgaları ile yağ doku içerisinde yağ hücrelerini küçük gruplar halinde emülsifiye (akışkan sıvı) hale getirir. İnce ve travmatik olmayan özel kanüller aracılığı ile sıvı halde akışkan yağ emülsifikasyonu çekilir ve vücut dışına alınır. Vaser liposuction esnasında özenle vücut şekillendirmesi yapılmaktadır. Vaser liposakşın ameliyatı yapılan bölgede bir heykele şekil verircesine simetrik ve özenli bir çalışma ile sorunlu bölgeler şekillendirilir. Kas kenarları (sixpack) belirgin şekle getirilir. Çekilen yağlar zarar görmemiş olduğundan verildikleri yerlerde kalıcılık oranları çok yüksektir. Vaser liposuction ile alınan yağlar kadınlarda meme büyütmek ve meme dikleştirmek, popo(kalça) bölgesinde dikleştirme amacı ile kullanılabilir. Erkeklerde daha belirgin ve kaslı bir göğüs görünümü için göğüs kası altına verilebilir. Karın, sırt veya bacak gibi diğer bölgelerden alınan yağlar; özellikle yüzde yaşlanmaya bağlı veya ani kilo verme ile oluşan çökme ve erime alanlarına yağ enjeksiyonu ile verilerek daha güzel bir yüz oluşturulabilir. Vaser liposuction sayesinde hem fazla yağlardan kurtulmak hem de bu yağlar ile yüze kalıcı yağ dolgusu yaptırmak mümkündür. Kök hücreden zengin olan yağ dokusu vaser liposakşın ile alındıktan sonra yüzde, gülme çizgileri ve kırşıklık bölgelerine verilerek daha genç bir görünüm oluşturmada yardımcı olur. Vaser liposuction ameliyatı süresi çalışılan bölgenin genişliğine ve yapılacak ek uygulamalara(yağ enjeksiyonu, karın germe v.s) göre değişir. Vaser liposuction fiyatları Ankara için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Vaser Liposakşın farklı estetik cerrahi ameliyatları ile beraber uygulanabilir mi?

Evet uygulanabilir.Yukarıda bahsedildiği gibi vaser liposuction yardımı ile alınan yağ hücrelerinin yapısı bozulmadığından ihtiyaç duyulan (yüz, bacaklar, popo) bölgelere verildiğinde kalıcılığı %83 gibi yüksek oranlardadır. Meme büyütme (meme protezi) ameliyatı ile birlikte yapıldığında, vaser lipo ile alınan yağlar memenin şeklini güzelleştirmek, dekolte bölgesi dolgunluğu oluşturmak  amacı ile kullanılabilir. Meme protezi ile meme dokusu arasındaki yumuşak geçişi sağlamak ve gerek duyulan bölgelerde dolgunluk sağlamak için kullanılabilir. Meme protezi istemeyen ancak bir miktar ekstra dolgunluk talebi olan hastalarda da vaser liposuction(ultrasonik liposuction) ile alınan yağlar meme dikleştirmek için kullanılabilir. Vaser liposuction vasküler(damarsal) ve sinir yapılara zarar vermediğinden “Vaser karın germe” (Vaser abdominoplasti) başarılı sonuçları ile dünyada tercih edilen yöntemlerin başındadır. Vaser Karın Germe (Vaser Abdominoplasti) sonucunda görülen yüksek hasta memnuniyeti ve erken dönemde günlük yaşama dönebilme avantajı popülaritesinin hızla artmasının sebeplerindendir.

Vaser Liposakşın (ultrasonik liposakşın) ameliyatı sonrası çok ağrı oluyor mu? Vaser Liposuction ameliyatı sonrası hastanede yatmak gerekir mi?

Eğer Vaser Liposuction sınırlı bir uygulama şeklinde yapıldı ise (sadece gıdı, diz içi veya erkekte meme-jinekomasti) sedasyon-lokal anestezi ile yapılabilir. Bu hastalar aynı gün evlerine gönderilebilir. Ancak daha fazla bölgede(tüm karın, bacak, kollar, sırt) vaser liposakşın yapılacaksa genel anestezi tercih edilir ve hastalarımız 1 gece hastanede misafir edilirler. Bir gece hastanede yatışın sebebi yüksek volümlerde yağ çekildiğinde ihtiyaç duyulan sıvı ve elektrolitleri serum halinde vermek ve ihtiyaten hastamızın göz önünde bulundurulmasıdır. Vaser liposuction ameliyatı sonrası çok ağrılı değildir. Çünkü ameliyat sırasında yağ doku arasına verdiğimiz özel tumescent solüsyon bir lokal anestezik olan lidokain de içerir. Bu sayede Vaser liposuction sonrası, geceye kadar etki eden bir ağrısızlık oluşturulur. Ertesi gün duyulan ağrı da ağır bir spor sonrası hissedilen “hamlama” tarzı bir kas ağrısından ibarettir.

Vaser Lipo ameiyatı sonrasında ne kadar süre korse giyilir? Vaser liposuction Sonrası kontrole ne sıklıkla gelmeliyim?

Vaser liposuction sonrası ödem daha sınırlı olması ve vücut şekillenmesinin istediğimiz ölçüde olabilmesi için Vaser Lipoameliyatı sonrası 3 hafta kadar korse giyilmesini tavsiye ediyoruz. Korseler özel hava geçiren terletmeyen bir kumaştan yapılmış olup yaz kış konforlu bir şekilde kullanıma müsaittir. Vaser liposuction dan 1-2 gün sonra banyo yapılabilir. Vaser liposakşın korseleri yıkanıp tekrar giyilebilir ve arada bir birkaç saat çıkartılabilir. Vaser Liposakşın sonrası 1., 4. Ve 15. günlerde kontrollerimiz olur. Birkaç milimetreden ibaret olan kesi yerlerine eriyebilen dikişler konulduğundan Vaser liposuction sonrası dikiş almak gibi bir zorunluluk yoktur. Vaser liposuction fiyatları Ankara için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Vaser Lipo Sonrası Ne Zaman Normal Hayatıma Dönebilirim?

Vaser liposuction(ultrasonik liposuction)  ameliyatında yüksek frekanstaki ses dalgaları kullanılarak sadece yağ dokuya etki edilip; bağ doku, kas ve damar yapılara zarar verilmediğinden çok erken dönemde iş hayatına ve sosyal hayata dönüş mümkündür. Vaser liposuction sonrasında diğer yağ aldırma(liposuction) yöntemlerinden daha az kanama, ödem ve morluk izlenir. Genellikle hastalarımız 3-4 gün içerisinde normal yaşamlarına dönerler. Ödemin tamamının geçmesi 1-2 ayı bulabilir. Masaj uygulamaları ödemin hızlı bir şekilde yok olmasına yardımcıdır. Yağ parçalanması Vaser lipo dan sonra haftalar içerisinde devam eder. Yağ parçalanmasını hızlandırmak için Vaser liposakşın ameliyatı sonrasında özel diyetler öneririz. Vaser liposakşın sonrasında birkaç hafta yapılacak bu diyetler elde edilen başarıyı arttıracaktır.

Vaser Liposuction ameliyatından sonra tekrar kilo alır mıyım? Vaser liposuction ameliyatı sonuçları kalıcı mıdır?

İnsanda 14-16 yaş sonrası yağ hücre sayısı artmaz. Şişmanlama bu hücrelerinin hacminin artması ile gerçekleşir. Vaser Liposuction (Ultrasonik Liposuction) yapılan vücut bölgelerinde yağ hücrelerinin sayısı azalır. Vaser liposakşın ile yağ hücre sayısı azaldığı için herhangi bir sebep ile kilo alınsa bile eskisine göre hep avantajlı durumunu koruyacaktır. Vaser lipo ile bir oran yakalandığı için kilo alma durumunda orantılı bir kilo alıp verme söz konusu olacaktır. Yeme alışkanlıklarına dikkat edildiği, beslenme konusunda aşırılığa kaçılmadığı sürece oluşturulan oranlı ve fit görünüm devam eder.

Erkekte meme büyümesi (Jinekomasti)tedavisinde” Vaser Liposuction” etkili bir yöntem midir?

Erkekte meme büyüklüğüne “Jinekomasti” denir. Jinekomasti herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın da görülebileceği gibi hormonal sebeplerle veya kilo alımına bağlı olarak da görülebilir. Eskiden meme dokusunun cerrahi olarak çıkartılması gibi sonucu iz ile biten teknikler kullanılan jinekomastinin “Vaser Liposuction” ile çok başarılı bir şekilde tedavisi mümkündür. Vaser liposakşın ile jinekomasti tedavisinde milimetrik kesiler sebebi ile iz de kalmamaktadır. Vaser liposakşın ile jinekomasti ameliyatı sonrası aynı gün hastalar evlerine gidebilmekte ve ertesi gün normal yaşamlarına dönebilmektedirler. Vaser lipo ile jinekomasti ameliyatı sonrasında 1-2 hafta kadar korse giyilmesini öneriyoruz. Atlet tarzındaki vaser lipo korseleri kullanımı kolay ve konforludur.

Vaser Liposuction Hasta Yorumları - 3
İlgili Konular - 1
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara
GÖRÜŞ ve RANDEVU FORMU
Gizlilik bilgileriniz bizimle güvende!
VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426