doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Yağ Enjeksiyonu

Yağ Enjeksiyonu

Yağ enjeksiyonu nedir?

Vücudun belirli bölgelerinden (karın, bel, basenler) alınan yağların özel kanüller ile hacim kazandırılmak istenilen veya bölgelerine (yüzde elmacık kemikleri, göz altı, dudak veya meme, popo v.s) verilmesidir.

Yüze yağ enjeksiyonu hangi bölgelere uygulanır?

Yüzde yağ enjeksiyonu için en çok talep gören yüz bölgeleri;

 1. “Gülme çizgileri” (nazolabial bölge) olarak bilinen ağız kenarı çizgileri,
 2. Elmacık kemikleri(zigomatik bölge),
 3. Alt ve üst dudak,
 4. Şakak bölgesi,
 5. Kaş arası çizgisi ve alın bölgesi,
 6. Kaş kenarlarıdır.

Genellikle travma sonucu oluşan deprese skar (çukur şeklinde yara izleri) düzeltilmesi amacı ile de yağ enjeksiyonunde kullanılmaktadır.

Vaser Liposuction yüze yağ enjeksiyonunda neden en çok tercih edilen yağ alma yöntemidir?

 • Vaser liposakşın ile elde edilen yağlar hasar görmediği için verilen sahalarda %8o lere varan oranda yaşama ve kalıcı olma özelliğine sahiptir. Bu özelliği ile mevcut yağ aldırma yöntemleri arasında en fazla kalıcılık oranına sahiptir.
 • Vaser Liposuction yağı bağlı olduğu yağ kompartmanından ayırırken bağ dokuya, damar, sinir, lenf yapılara zarar vermez.
 • Vaser Lipo yapılan vücut bölümlerinde ödem, morluk ve kanama çpk daha azdır.
 • Vaser lipo ile yağ enjeksiyonu sonrası iş hayatına ve sosyal yaşama hızlı dönüş olur.

Yüze yağ enjeksiyonu mu yoksa hyaluronik asit dolgu mu? Yüze yağ enjeksiyonunun avantajları nelerdir?

 • Yüze yağ enjeksiyonu otojen yani kendi dokumuzdan olduğundan alerjik reaksiyon gibi yan etkiler oluşturmaz.
 • Yüze yapılan yağ enjeksiyonu taşıyıcı madde veya kimyasal katkı içermez. Kanserojen değildir.
 • Yüze yağ enjeksiyonu kalıcıdır. Yağlar Vaser Liposuction ile alındı ise bu yağlarda kalıcılık oranı en yüksektir.
 • Yüze yağ enjeksiyonunda yağın içerdiği “kök hücre” komponenti yüze ekstra onarıcı katkılarda bulunur.
 • Hyaluronik asit dolguları her 9-12 ayda bir tekrarlamak gerekir. Yüze yağ enjeksiyonu ömür boyu kalıcı bir dolgunluk sağlar. Uzun dönemde maliyeti hyaluronik asit dolgulara göre daha düşüktür.

Yüze Yağ enjeksiyonu nasıl yapılmaktadır? Yüze yağ enjeksiyonu sonrası iyileşme nasıldır?

Yüzde yağ enjeksiyonu için en uygun yağ aldırma yöntemi olan Vaser lipo ile sadece yüze yağ enjeksiyonu için gerekli küçük miktar yağ alınabilir. Alınan yağ yüze yağ enjeksiyonu için kullanılıp hasta aynı gün evine gönderilebilir. Yüze yağ enjeksiyonu sonrası ödem minimal olup, hasta 1-2 gün içerisinde de normal yaşamına döner.

Eğer aynı seansta Vaser liposakşın ile tüm vücut şekillendirme yapılıp sontasında alınan yağlar yüze yağ enjeksiyonu (aynı seansta popo veya memeye yağ enjeksiyonu da yapılabilir) amacı ile kullanılırda hastalar 1 gece hastanede misafir edilir. Ertesi sabah taburcu olan hastalar birkaç gün içerisinde iş ve sosyal hayatlarına dönerler.

Özel bir uygulama da yağdan kök hücre elde edilmesidir. Liposakşın ile alınan yağlar özel laboratuar şartlarında 1-2 saat içerisinde (ameliyat bitene kadar sürede) kök hücrelerine ayrıştırılır. Elde edilen kök hücre tek başına ve bazen yağ ile karıştırılarak yüze enjekte edilir. Vücudun onarım elemanı olan kök hücreler verildiği yerde tazelenme, canlılık, parlaklık, yenilenme sağlarlar. Yağ ile karıştırıldıklarında ise yağın kalıcılık oranını arttırırlar.

Dudağa yağ enjeksiyonu: Kalıcı bir dudak dolgunluğu talep eden hastalarda tercih edilecek en uygun dudak yağ enjeksiyonu yöntemdir. Otojen (kendi dokusundan),toksik ve kanserojen olmayan bir dolgu malzemesidir. En önemlisi kalıcıdır.

Elmacık kemiklerine yağ enjeksiyonu: Yaş ile birlikte yüzde yağ kompartmanlarında erime ve yer değiştirme sıkça görülmektedir. Yüze çekici görünümünü veren ters üçgen görünümü zaman içerisinde kaybolur. Sebebi yağ dokusundaki yaş ile artan erimedir. Yüze yağ enjeksiyonu ile kaybolan yağ hacmini yerine koymak ve yüzdeki yağ kompartmanlarını tekrar oluşturmak amaçtır. Bazen de yaştan bağımsız olarak kilo verme ile birlikte elmacık kemiklerinde silikleşme ve yağ kaybı sıkça görülür. Bu kişiler kilo almalarına rağmen elmacık kemiklerinin istedikleri kadar belirgin olmamasından şikayetçidirler. Zaman ile kaybolan yanak hacmi ve elmacık kemiği belirginliğini kazanmak için en doğal ve kalıcı yöntem yüze yağ enjeksiyonudur. Özellikle Vaser lipo ile alınan yağlarda bu başarı çok yüksektir. Yüze yağ enjeksiyonu sonrası morluk sık görülen bir durum değildir. Zira künt ve atravmatik kanüller kullanmaktayız. Bu sebeple yüze yağ enjeksiyonu sonrası ödem de az görülür. Kısa ve kolay bir yöntem ile elmacık kemiklerinde kalıcı dolgunluk sağlanır.

Ağız çevresi(nazolabial) bölge gülme çizgilerine yağ enjeksiyonu: Kadınlarda en sık görülen ve çokça şikayet edilen bölgelerin başındadır. Gülme çizgileri olarak bilinen ve mimik kaslarının etkisi ve yaş ile derinleşen bu oluklar yüze yağ enjeksiyonu ile kalıcı olarak daha sığ ve belirsiz hale getirilebilir.

Yüze yağ enjeksiyonu fiyatları?

Yüze yağ enjeksiyonu fiyatları uygulanacak bölge sayısına göre değişkenlik gösterir. Yüze yağ enjeksiyonu Ankara fiyatları beraberinde yapılacak liposuction’ın uygulama sahasının genişliğine göre de değişkenlik göstermektedir. Yağ enjeksiyonu fiyatları hakkında detaylı bilgi için lütfen bize ulaşınız.

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara
GÖRÜŞ ve RANDEVU FORMU
Gizlilik bilgileriniz bizimle güvende!
VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426