doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Büyütme

Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Büyütme

Vaser Lipo ve Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Büyütme

İdeal kalça(popo) yapısı; gövde, bel, sırt-kalça geçişi, kalça(popo) ve basenleri de içine alan bir oransal bütünlüğü ifade eder. Toplum tercihleri ve yerel popüler kültür de bu algıda etkilidir. Örneğin hispanik toplumda ve siyah ırkta kalça(popo) projeksiyonu (çıkıntısı) tercihi; daha belirgin ve dolgun popolar yönündeyken, Avrupa toplumunda durum böyle değildir. Güney Amerikalı meslekdaşlarımızın uygulamaları ve başarılı olarak sundukları popo büyütme ameliyatı sonuçları bizim kültürümüzde abartılı olarak algılanır. Bu sebeple planlama yaparken yerel (ülkesel) estetik algıların da göz önüne alınması gerekir. Ancak genel olarak; basen kısmının çok belirgin olmadığı, ince bir belin net bir sırt kavsiyle birleştiği, hafif çıkıntılı kalça yapısı ideal “kadınsı kalça” yapısını ifade eder.

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme ameliyatı nasıl yapılır? Kalçaya yağ enjeksiyonu ile kalça şekillendirme sonrası süreç nasıldır?

Düz olmayan ve belirgin(projektil) kalça yapısı talep eden hastalarda, arzu edilen kalça(popo) şeklini liposuction, kalçaya yağ enjeksiyonu(lipofilling),kalça (popo) dikleştirme ve kalça germe ameliyatlarından bir veya birkaçı ile elde edebilmekteyiz. Kalçaya yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme (yağ enjeksiyonu ile popo büyütme) en çok talep edilen kalça estetiği ameliyatlarındandır. Kalça şekillendirme ameliyatlarının dünyadaki popülaritesi çok fazladir.

Kısa süren bir operasyon süresi, sonrasında hızlı ve zahmetsiz bir iyileşme süreci, yağ enjeksiyonu ile popo büyütme ameliyatına talebin başlıca sebepleridir. Vaser liposuction ameliyatı olan hastaların birçoğu kalça bölgesine, memeye veya yüze yağ enjeksiyonunu da operasyona dahil etmektedirler.

Vaser liposakşın ile karın, bel, sırt ve basen gibi bölgeler şekillendirilip alınan yağlar popo şekillendirme amacı ile kullanılır. Böylece popo daha şekilli, çıkıntılı ve yuvarlak görünüme ulaşır. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme ameliyatı sonrası son derece konforludur. Zira kalçaya yağ enjeksiyonu ile popo büyütme ameliyatında, kalça bölgesinde belirgin bir kesi olmadığından iyileşme son derece hızlıdır. Yağ ile kalça büyütme ameliyatında ertesi gün ağrısı da ağızdan alınan hafif ağrı kesicilere yanıt verecek kadar hafiftir.

Vaser liposuction ile popoya yağ enjeksiyonu yapılan hastalarımızın üç hafta kadar korse kullanmasını öneriyoruz. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme ameliyatı olan kişiler 3-5 gün arasında sosyal yaşamlarına dönülebilirler.

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme ameliyatında neden Vaser Liposuction ile alınan yağlar tercih edilmektedir?

En önemli sebep Vaser liposuction yağa zarar vermeden yağ almamızı sağlar. Bu sayede kalçaya yağ verildikten sonra orada erimeden kalacaktır. Yüzde seksenlere varan kalıcılık oranı, yağ aldırma yöntemleri arasında sadece Vaser Lipo’ da mümkündür. Lazer liposuction veya klasik liposuction ile alınan yağlar ısı etkisi ,lazer etkisi veya mekanik etki ile hasarlandığından kalça bölgesine enjekte edildiğinde kalıcılık oranları yüksek olamamaktadır.

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme sonrası sonuçlar nasıldır?

Kadında çıkıntılı olmayan, düz kalçalar erkeksi bir görünüm yaratır. Dik ve hafif çıkıntılı bir kalça her zaman daha kadınsı görünümü destekler. “Pantolon giyememe” şikayeti ile gelen hastalarımızın bizden talebi genellikle yağ enjeksiyonu ile popo dikleştirme ameliyatıdır. Kalçaya yağ enjeksiyonu sırasında kesi olmadığından iz yoktur, ağrı yoktur ve vücuda yabancı bir cisim değil kendi yağı enjekte edilmektedir.

Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme estetiği yaptıranların; özgüven artışına bağlı sosyal yaşamlarında daha girişken ve başarılı olduklarını görmekteyiz.

Silikon Protez ile Popo Büyütme Nedir? Nasıl Yapılır?

Silikon kalça protezi ile kalça büyütme ameliyatının, yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme ameliyatlarından sonra popülaritesi oldukça düşmüştür. Birçok hasta oturduğunda, yürürken veya spor yaparken kalçasında yabancı bir cisim varlığı hissinden hoşlanmamaktadır. Olası komplikasyon riskleri (protezin yer değiştirmesi, enfeksiyon v.s) de bu ameliyata olan talebi azaltmıştır.

Kalça Dikleştirme ve Kalça Germe estetiği nasıl yapılmaktadır? Ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Aşırı kilo alıp, hızlı kilo veren kişilerde ve postbariatrik cerrahi (mide kelepçesi) ameliyatı olanlarda tüm vücutta olduğu gibi kalça bölgesinde de sarkma ve sönme görülmektedir. Bu kişilerde yağ enjeksiyonu yeterli olmayıp fazla derinin de çıkartılıp kalçaya şekil verilmesi gerekir. Kalça kaldırma ameliyatı, kalça germe ameliyatı, kalça küçültme ameliyatı isimleri ile de anılan bu ameliyatlarda dikiş izi kalça oluğu içerisinde gizlenmektedir. Aynı seansta popoya yağ enjeksiyonu ile ekstra dolgunluk ve şekillendirme de sağlanmaktadır. Kalça germe ameliyatı sonrasında 1 gece hastanede misafir ettiğimiz hastalar operasyondan 15 gün sonra iş yaşamlarına dönebilirler. Birinci ayın sonunda da spor faaliyetlerine başlayabilirler.

Kalça büyütme estetiği (Popo büyütme estetiği) amacı ile kullanılabilecek krem veya ilaç var mıdır?

Kalça büyütme ilacı, kalça büyütme kremi, kalça büyütmek için bitkisel çözüm, kalça büyüten yiyecekler başlığı altında pazarlanan tüm maddelerden ve ilaçlardan kaçınılması gerekir. Zira kalçaya sürülen veya ağızdan alınan hiçbir madde ile sadece kalçanızı büyütmek mümkün değildir.

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme fiyatları

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme fiyatları Ankara beraberinde yapılacak olan operasyonların çerçevesine göre değişmektedir. Yağ dolgusu ile kalça estetiği yaptıranlar hastalarımızdan birçoğu ameliyat olmuşken beraberinde Vaser lipo ile gövde veya bacak şekillendirme de talep etmektedirler.

Yağ enjeksiyonu ile popo büyütme Ankara fiyatları detaylı bilgi için lütfen bize ulaşınız.

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara
GÖRÜŞ ve RANDEVU FORMU
Gizlilik bilgileriniz bizimle güvende!
VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426