doç dr tarık çavuşoğlu
  1. türkçe
  2. english
  3. deutsche

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Ameliyatsız Bacak Estetiği

Ameliyatsız Bacak Estetiği

Ameliyatsız Bacak Estetiği Ankara

Bu bölümde “Ameliyatsız Bacak Estetiği” olarak anılan cerrahi içermeyen bacak estetiği uygulamaları hakkında bilgiler verilecektir. Teknolojik ilerlemelere bağlı olarak günümüzde enerji bazlı birçok cihaz “Ameliyatsız Bacak İnceltme” veya “Ameliyatsız Bacak Estetiği” başlığı altında kullanılma girmektedir. Vücut şekillendirme hakkında ilgi ve talep o kadar fazla ki, Amerikan Plastik cerrahi Derneği 2018 yılını “Year of the body”, vücut yılı olarak adlandırdı.

Günümüzde insanlar vücutlarında hoşlanmadıkları veya şikayetçi oldukları kısımları düzelttirme konusunda daha açık görüşlü ve talepkar olabilmektedir. Yapılan bir araştırmada 2022 yılına kadar “Ameliyatsız yağ aldırma” veya “ameliyatsız vücut şekillendirme” başlığı altında yapılan işlemlerin 1,1 milyar dolarlık bir pazar payına ulaşacağı öngörülmektedir. Peki bu cihazlar güvenli ve etkin midir?

“Bacak şekillendirme estetiği”, “selülit tedavisi”, “ameliyatsız bacak inceltme”, “ameliyatsız bacak estetiği”, “bacak sıkılaştırma” kavramları çok sık aranan ve merak edilen konular arasındadır. Ameliyatsız bacak şekillendirme yöntemlerine bir göz atalım;

Ameliyatsız Bacak Estetiği Yöntemleri

1- Isı Bazlı Bacak Şekillendirme Yöntemleri

Piyasaya sürülen ameliyatsız bacak inceltme yöntemi “CoolSculpting” denilen “Soğuk Lipoliz” cihazlarıdır. Sadece bacak bölgesinde değil, vücudun diğer bölgelerinde de “yağ parçalayıcı” olarak kullanılmaktadır. Soğuk lipoliz cihazları deri üzerinden yağ hücrelerini dondurarak parçalama prensibine dayanmaktadırlar. Parçalanan yağ hücrelerinin vücut tarafından emilip atıldığı iddia edilmektedir. Soğuk lipoliz uygulamasındaki sorunlardan bir tanesi soğuk lipoliz cihazlarındaki standardizasyon problemidir. FDA onaylı soğuk lipoliz cihazı olduğu gibi güvenilir cihaz akreditasyon kuruluşları tarafından akredite edilmemiş güvenilir olmayan cihazların sayısı oldukça fazladır.

Soğuk lipoliz sonrası ağrı ve morarma şikayetleri yanı sıra cihaza bağlı veya uygulayıcı hatasına bağlı “soğuk yanıkları” “soğuk lipoliz cihazı yanıkları” da görülebilmektedir. Soğuk lipoliz ile yağ parçalama tek bir seansta sonuç vermeyip birden fazla aylar süren uygulamalar gerekebilmekte ve sonuç kişiye veya uygulayıcıya göre değişkenlik göstermektedir.

Bir diğer ameliyatsız bacak inceltme yöntemi de lazer enerjisi ile hızlı bir ısınma ve aralarda kısa soğutma periyodlarını içeren yöntem ile yağ parçaladığı iddia edilen diğer bir yöntemdir.

2- Kas Uyarımı ile Bacak Şekillendirme

Karın kaslarını çalıştırarak sanki mekik çekiyormuş gibi kas aktivitesi yarattığı iddia edilen ve elektromanyetik enerji kullanılan bu cihaz bacaklarda bölgesel kas kasılmaları ile kas üzerindeki yağları parçalayarak “ameliyatsız bacak inceltme” yaptığı iddia edilmektedir.

3- Selülit Tedavisi ve Bacak inceltme İçin Enjekte Edilebilir Mezoterapi Ürünleri

Neredeyse her kadının sahip olduğu selülitin maalesef çok etkili bir çözüm yoktur. Cildin estetik olmayan bir şekilde bir şekilde çekintileri ve yer yer çukurlaşmaları ile seyreden selülit, genetik özellikler, yaşam tarzı, diyet, hormonlar ve yaş ile ilişkilendirilir. Selülit bir sağlık problemi değil, estetik bir kaygıdır. Selülit tedavisinde etkili bir ameliyatsız yöntem olmamak ile birlikte deriye akustik şok dalgaları ve radyofrekans göndererek selülit görünümünü azalttığı iddia edilen cihazlar mevcuttur.

Unutulmamalıdır ki yukarıda sayılan “Ameliyatsız Bacak Estetiği” adı altında toplanan tüm bu yöntemler sınırlı bir etkinliğe sahip olup, bacaklardaki yoğun yağ kitlelerini parçalama kabiliyetinden uzaktır.

Ameliyatsız Bacak Estetiği Fiyatları Ankara

Ameliyatsız bacak estetiği fiyatları seçilen teknik ve seans sayısı gibi faktörlerden etkilenir. Ameliyatsız bacak estetiği için uygunluk durumunuz ve “ameliyatsız bacak estetiği fiyat” bilgisi için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
En az 70 karakter.
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426