doç dr tarık çavuşoğlu
  1. türkçe
  2. english
  3. deutsche

+90541 932 4689

Basında Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu

Baby Botoks

“Kırışıklıklarım yok olsun aynı zamanda mimiklerim etkilenmesin, yüz ifadem donuk durmasın...” diyorsanız Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu çözümü Baby Botoks olarak sunuyor...

Nedir Baby Botoks?

“Baby Botoks” özellikle, mimiklerin korunduğu doğal sonuçlar elde etmek için kullanılan özel bir botoks dozları ile kırışıklıkları gideren ve yeniden gelişimini önlemeyi sağlayan güncel bir tekniktir.

Baby Botoks nasıl doğdu?

“Baby Botoks” ilk olarak Amerika’da ortaya çıkan bir terimdir. Ünlü yönetmen Martin Scorsese, botoks uygulamaları sonrasında sahne sanatçılarında donuk ve mimiksiz yüz ifadesinden şikatetçi olmuştu. Bunun üzerine, aktrislerin güzelliklerini daha uzun süre koruyabilecekleri ve aynı zamanda mimiklerinin yok olmamasını sağlayabilecek farklı bir botoks enjeksiyonu protokolü aranmaya başlandı. Bu ihtiyaçtan da en sonunda “Bayb Botoks” doğdu.

Bayb Botoks’u kimler tercih ediyor?

Aslında biz Plastik Cerrahlar, hastalarımızın büyük çoğunluğundan; “Hocam ifadem değişmesin ama kırışıklıklarım tamamen gitsin, aman abartılı bir şey olmasın, mimiklerim yok olmasın ama yaptırdığıma değsin” gibi talepler alırdık. Bu beklentiler içerisindeki tüm hastalarımız baby botoks tercih ediyor.

Baby botoks nasıl yapılır?

Baby botoks tekniğinde de yine aynı botullinum toksini (botox) solüsyon enjeksiyonu kullanılır. Ancak, az ince yüz kaslarını gevşetmek ve bloke etmek için özel miktarlarda botoks solüsyonu yüzdeki spesifik noktalara enjekte edilir. Bu sayede, cildin hem pürüzsüz hem de dinamik durması sağlanır. Cilt, herhangi bir donuk ifade olmaksızın daha yumuşak ve daha genç bir görünme kavuşur. Enjeksiyonun en yaygın kullanıldığı alanlar ise; göz çevresi, kaz ayağı, kaş arası ve alın bölgesidir.

Botoksun yan etkisi var mıdır?

Botoks basit bir işlem gibi görünen ancak yapan cerrah için belli bir birikim ve tecrübe gerektiren bir uygulamadır. Özellikle minimal dozlar ile mimikleri ve yüz ifadesini koruyarak, doğal ve genç bir görünüm oluşturmak ancak, konusunda uzman kişilerce elde edilebilen bir başarıdır.

Kimler yaptırabilir?

Botoks, yüz ve boyun bölgesinde oluşan kırışıklıklarını azaltmak isteyen kadın ya da erkek herkes tarafından yaptırılabilir. Günümüz estetik anlayışı; “ doğal ve güzel yüzler” olduğundan, her yıl popülaritesi giderek artan “ baby botoks” uygulamaları kırışıklıkların oluşmaya başladığı her yaş ya da her cinsiyet grubu tarafından sık talep edilen bir tedavi yöntemidir. İlk kırışıklıklarını farkedenler, yaşlanmanın erken belirtilerinden endişe duyan gençler, kırışık oluşumunu önlemek isteyen tedbirli gençler, kırışık bir yüz yerine genç kalıp yıllara meydan okumak isteyen orta yaşlılar tarafından tercih ediliyor.

Erkekler de botoks yaptırıyor mu? Bu uygulamalar erkekler arasında ne kadar yaygın?

Elbette yaptırıyor. Hatta erkeklerdeki botoks uygulamasının özel bir uygulaması var. “Brotox”. Brotox enjeksiyonunun en önemli özelliği; yüzdeki erkeksi ifadeyi koruyacak şekilde planlanarak uygulanmasıdır. Her erkeğin karakteristik yüz yapısı ve yüz ifadelerine göre özel olarak planlanması gerekmektedir. Ayrıca erkeklerin botoks tedavisinde kadınlarda olduğu gibi gergin ve pürüzsüz bir uygulama hedeenmez. Mimiklerde donma oluşturan, yüzde şaşkın bir ifade bırakan ve maskülen ifadeyi bozacak uygulamalardan kaçınılır.

Günümüz modern estetik yaklaşımında ana prensiplerden birisi; küçük ama etkili dokunuşlar ile güzelleşmektir. “Sende bir güzellik var ama çözemedim” sözünü sıkça duymak için, baby botoks diyoruz.

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8 Çukurambar Çankaya Ankara
GÖRÜŞ ve FİYAT TALEBİ
En az 70 karakter.
Gizlilik bilgileriniz bizimle güvende!
VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 4689