doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Bişektomi Yanak İnceltme Ameliyatı

Bişektomi Yanak İnceltme Ameliyatı

Günümüz popüler estetik algısında yuvarlak hatlar yerine keskin ve ters üçgen biçimindeki yüzler güzel ve çekici bulunmaktadır. Dolgun ve yuvarlak elma yanaklar ergenliğe kadar “şirin” görünürken, ergenlik sonrasında çekici olmaktan uzaktır. Yüzde yuvarlak ve dolgun hatlar bu yüzyılın başından bu yana yerini, keskin ve kenarları belirgin hatlara bırakmıştır. Hollywood yıldızlarının bu sebeple sıkça başvurdukları cerrahi çözüm Bichectomy (Bişektomi) yanak yağlarının alınması işlemidir. Günümüzde bu prosedürü anlatırken en sık başvurulan örnek olan Angelina Jolie bu uygulamanın yaşayan en popüler temsilcisidir.

Yanak Estetiği, Yanak İnceltme Ameliyatı (Bişektomi)

Çok zayıf kişilerde yanak yağları fazla olabilmekte ve kilo verilse bile erimemekte, yüz yuvarlak ve tombul görünümünü korumaktadır. Yüzümüzde mevcut olan iki çiğneme kası Buccinator ve Masseter kasları arasında yer alan ve bulan kişinin ismi ile anılan Bichat yağ yastıkçıkları bazı kişilerde olması gerekenden fazladır. Kilo alma dönemlerinde daha da büyüyen ve yüze tombul ve yuvarlak bir görünüm veren bu yağ yastıkçıkları ufak bir operasyon ile kısmen alınarak, yüze daha orantılı ve hoş bir şekil verilebilmektedir. Uzun zamandır yurtdışında çok popüler olan bişektomi (yanak yağı aldırma) ameliyatı bir süredir ülkemizde de çok talep görmekte, hatta “Hollywood Yanağı ameliyatı” adı ile anılmaktadır. Alınan yağların etkisi ile tombul yanak görünümü ortadan kalkarken, elmacık kemiklerinin belirginliği daha da artar. Yanak yağı aldırma bişektomi ameliyatı yaptırmak isteyen hastaların 20-25 yaşından büyük olmasını isteriz. Zira yanak yağı ergenlikten 20-25 yaşa kadar bir miktar gerileme gösterir ve erir. Ancak kişinin ailesinde birinci derece yakınları da yuvarlak ve tombul yanaklara sahipse beklemek gerekmeyebilir.

Bişektomi Yanaktan Yağ Aldırma Ameliyatı Ankara yaptırmak isteyen kişiler ameliyattan 7-10 gün önce aspirin gibi kan sulandırıcıları kesmelidirler. Operasyon öncesinde ağız içinde bir enfeksiyon olmaması da önem arzeder.

Yaklaşık 30-45 dakika süren yanak inceltme (Bişektomi) ameliyatı, sedasyon veya genel anestezi altında yapılabilir. Ağız içinden yapılan yaklaşık 1 cm’ lik kesi öncesinde lokal anestezi yapılır. Bu sayede ameliyat sonrası erken dönemde de hasta ağrı duymayacaktır. Yanak yağı alınması bu küçük kesiden gerçekleşir. Sonrasında kendiliğinden eriyebilen ve alınmasına gerek olmayan 1-2 dikiş ile kapatılır. Yanak inceltme ameliyatı sonrası dışarıdan görünen herhangi bir iz olmaz, ağız içi kesi 1 hafta sonra tamamen iyileşmiş olacaktır.

Bişektomi Yanak İnceltme Ameliyatı Sonrası

Bişektomi yanak estetiği operasyonu sonrası hasta hemen günlük yaşamına döner. Bişektomi yanak yağı alınması sonrasında birkaç gün ağızdan antibiyotik tedavisi ve gargara ile ağız bakımı devam eder. Zira bişektomi ameliyatında ağız içinde çalışıldığından enfeksiyona karşı önlem için bu gereklidir. Hollywood yanağı olarak bilinen bu işlem sonrasında 2-3 hafta sonra sonuç tamamen belli olur. İlk günlerdeki ödem hızla çözülür ve ters üçgen şekline gelen yüz konturu ve daha belirgin görünen elmacık kemikleri ile hoş bir görünüm kazanılır. Dikişler kendinden eriyebilir türden olduğundan yanak inceltme operasyonu sonrasında birkaç hafta içinde kendiliğinden yok olacaktır.

Bişektomi Yanak Yağı Aldırma işleminde önemli olan nokta iyi bir planlama ile yanak - çene üçgeninde ideal oranı ve simetriyi yakalamaktır. Cerrahın tecrübesi bu noktada önem arz etmektedir. Bişektomi yanak estetiği Ankara ameliyatı mutlaka ameliyathane şartlarında ve Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahlar tarafından yapılmalıdır.

Bişektomi Yanak Yağı Aldırma Ameliyatı (Hollywood Yanağı) Fiyatları

Bişektomi yanaktan yağ aldırma ameliyatı fiyatları için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Ameliyatsız Yanak Estetiği

Yüzdeki üçgeni tanımlamanın ve belirginleştirmenin bir yolu da yanak dolgusu ve yağ enjeksiyonu ile yanak dolgusudur. Elmacık kemiklerinin daha silik olduğu ve yanak yağının fazla olmadığı kişilerde dolgu uygulamaları ile de Ameliyatsız Yanak Estetiği Ankara’da yapılmaktadır.

Sizden Gelen Sorular

Bişektomi Ameliyatı Sonrasında Ne Zaman Yemek Yiyebilirim?

Bişektomi ameliyatı (Yanak İnceltme ameliyatı) olarak da bilinen “Yanaktan Yağ Aldırma ameliyatı” daha keskin ve çekici bir yüz görünümüne sahip olmak isteyen kişilerde gittikçe popülarize olan bir ameliyattır. Çocuk yaşlardan beri tombul yanaklarda şikayetçi olan kadın ve erkekler bu ameliyatı talep etmektedirler.

Bişektomi ameliyatı yaptıranlar bize en çok sorulan soruların başında bişektomi sonrası “ne zaman yemek yiyebilirim” sorusu gelir. Bu yazıda, yanaktan yağ aldırma ameliyatı sonrasında ne ve ne zaman yemek yiyebileceğinize bir göz atıyoruz.

Bişektomi (Yanak inceltme ameliyatı) sırasında, yanağın iç tarafında ağız içinden birkaç santimetre uzunluğunda bir kesi yapıyoruz. Bu kesi genellikle ağız içinde üst azı dişimiz hizasında olur. Bu kesi sayesinde kasın içerisindeki yağ dokusu kibarca alınır. Ağız içerisindeki bu kesi sebebi ile bişektomi ameliyatı sonrası birkaç gün beslenme ile ilgili bazı noktalara dikkat etmek gerekecektir.

Bişektomi (Bichat yağ aldırma) ameliyatı Sonrası Birinci Aşama: Berrak Sıvı Diyeti Dönemi

Bişektomi ameliyatı sonrası ilk 2-3 gün su, mevya suyu, tanesiz komposto, süt gibi sıvı gıdalar ile ara ara ve sık sık besleniriz.

Bişektomi ameliyatı (yanak estetiği) sonrası İkinci Aşama: Yumuşak Gıdalar Dönemi

Bişektomi ameliyatı sonrası ilk 4-6. gün su, yumuşak gıdalar ile besleniriz. Çorba, çok pişmiş makarna, yumurta ve puding gibi yumuşak yiyecekler idealdir.

Bişektomi ameliyatı (yanak yağı aldırma ameliyatı) sonrası Üçüncü Aşama: Tam Diyet Dönemi

Bişektomi (yanak küçültme ameliyatı) ameliyatı sonrası 7.günden sonra normal yeme alışkanlıklarına döneriz. Eğer hala kendinizi iyi hissetmiyorsanız 2-3 gün daha yumuşak gıdalara devam edilebilir..

Yanak yağı aldırma ameliyatı etkinliği kanıtlanmış ve popülaritesi her geçen gün artan bir ameliyattır. Bişektomi ameliyatı fiyatları (yanak yağı aldırma fiyat) için lütfen bizi arayınız.

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara

HASTA YORUMLARI

Migren ataklarım sayısı üçte bire düştü! - Botoks Migren Tedavisi 19.01.2018

Migren hastasıyım. Yaklaşık 10 senedir. Tarık beye 2 senedir. Migren için Botoks yaptırıyorum.

Ön yargılarımı Tarık Bey ile yendim. - Botoks Ankara 19.01.2018

Herkese Botoks hayranı olduğumu söylüyorum ve düzenli olarak yaptırıyorum. Ancak hep böyle değildim. Ön yargılarımı Tarık Bey ile yendim.

Güler K. - Botoks Ankara 05.11.2017

Sahne sanatçısıyım. Botoks konusunda kaygılarını yenememiş birisi olarak ihtiyatlı davrandım. İlk olarak sadece göz çevremdeki kırışıklıklara yaptırdım. Mimiklerim benim için çok önemli.

Bir Mucizedir Yaşamak! - Mini Karın Germe Ameliyatı 21.10.2017

Tarık hocam ile tanıştıktan sonra bu sözü daha bir sever oldum. Uzun araştırmalarım sonunda 2016 yılının Ekim ayının herhangi bir gününde biz sizi arayalım linkine numaramı bıraktım.

Gül Sezen N - Baby Botoks 21.10.2017

Öyle alıştım ki bu konfora botoksun o güzel etkisi geçer geçmez soluğu Tarık beyin muayenehanede alıyorum. Geçen aradığımda yurtdışında 4 gün yok dediler. Ciddi bir şekilde gün saydım. Baby botoksu tek geçerim.

Selma.H - Botoks Ankara 10.10.2017

Senelerce çok yapay botoks ve farklı uygulamalar gördüğüm için bu alana uzaktan bakardım. Ta ki Tarık hocamla tanışana dek.

Ayşegül S. - Baby Botoks 30.09.2017

4 yıldan fazladır botoks yaptırırım. İlk defa Tarık beye baby botoks yaptırdım.

Nihan U. - Baby Botoks 30.09.2017

Önceden yaptırdığım botokslardaki cin çarpmış görünüm yok. Sade doğal ve abartılı değil. Tavsiye olunur.

Berna M. - Botoks Ankara 29.09.2017

Dr. Tarık Bey ilk anda size doğru yerde olduğunuzu hissettiriyor. İşini özenle yapıyor.

Evin B. - Karın Germe Ameliyatı 28.04.2015

Merhaba sayın doktorum. Geçen sene mart ayında karın germe ameliyatı oldum. Bütün özgüvenim altüst olmuştu ama sizin sihirli elleriniz ve yeteneğiniz sayesinde genç kızken ki halime döndüm.

VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426