doç dr tarık çavuşoğlu
  1. türkçe
  2. english
  3. deutsche

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu Blog

Lazer Epilasyon kaç seansta sonuç verir?

Lazer Epilasyon kaç seansta sonuç verir?

Lazer epilasyon kaç seansta biter?

Hastalarımızdan bize en sık gelen sorulardan birisi “lazer epilasyon kaç seansta sonuç verir” olmaktadır. Diğer sık gelen soru da “lazer epilasyon kaç ayda biter” olmaktadır. Bu sorulara sırası ile cevap vermek gerekirse.. Ortalama olarak, 5-8 hafta aralıklarla 6-8 seans almanızı öneririz.

Lazer Epilasyon seans sayısı yaş, genetik faktörler, hormonlar, tıbbi faktörler ve kullanılan ilaçlar gibi belirli etkenlere bağlı olarak değişebilir. Lazer epilasyon kaç ayda biter sorusunun cevabı ise; bazı faktörler lazer epilasyonun kaç seansta biteceği konusunda doğrudan etkilidir olmalıdır. Lazer epilasyonun kaç seansta biteceği aşağıdaki faktörler ile yakından ilişkilidir.

Yaş: Yaşlandıkça hem erkek hem de kadınlar kıl büyümesinde doğal bir artış görülebilir. Örneğin erkeklerde göğüs, sırt, omuz, yanaklar ve ensede bir kıl artışı yaşayabilir. Kadınlarda ise yaş ile birlikte yüz tüylerinde bir artış yaşayabilir. Bu sebeple genç yaşlarda epilasyon ile tüyler yok edilse bile ileri yaşlarda sonradan tüyler çıkabilir.

Genetik faktörler: Lazer epilasyon seans sayısı genetik farklılıklar ile de değişkenlik gösterir. Genetik olarak bazı kadın veya erkekler diğerlerinden daha fazla kıl sayısına sahiptir. Bu durum seans sayısını arttırabilir.

Hormonal faktörler: Hormon dengesizliği durumları tedavi edilmediği sürece kıl büyümesini ve kıl sayısını etkiler. Örneğin lazer epilasyon yaptırırken hamile kalan kadınlar, lazer epilasyona rağmen tüylerin çoğaldığını görürler. Bunun sebebi hamilelik döneminde hormon seviyelerinin değişmesidir.

Tıbbi faktörler: Çok düşük vücut yağı, bazı durumlarda saç büyümesinin artmasına neden olur. Buna ek olarak, polikistik over sendromu gibi bazı tıbbi durumlar kadınlarda kıl büyümesini arttırabilir. Lazer epilasyon sırasında mevcut olan tüyler yok edilirken, bunların artışına sebep olan anormal tıbbi durumun düzeltilmemesi lazer epilasyonun başarısını düşürür. Bu durumda mevcut tıbbi tedavinin tamamlanması ve sonrasında lazer epilasyonun devam etmesi uygun olacaktır.

İlaçlar: Bazı ilaçlar saç büyümesinde artışa veya azalmaya neden olabilir. İlaç durdurulduktan sonra saç büyümesi artabilir veya azalabilir. Örneğin kanser ilaçları, steroidler ve doğum kontrol hapları saç büyümesini değiştirebilir. Hormon düzeylerini etkileyen herhangi bir ilaç da saç büyümesini etkileyecektir. Herhangi bir şekilde lazer epilasyon yapılırken  aldığınız herhangi bir ilacı lazer epilasyonu yaptırdığınız merkeze bildirmeniz gerekir.

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara
GÖRÜŞ ve FİYAT TALEBİ
En az 70 karakter.
Gizlilik bilgileriniz bizimle güvende!
VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426