doç dr tarık çavuşoğlu
  1. türkçe
  2. english
  3. deutsche

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu Blog

Minimal Botoks

Minimal Botoks

Minimal Botoks Ankara

Minimal botoks son yıllarda oldukça popüler olan bir uygulamadır. Aşırı ve gereğinden fazla yapılan Botoks dozları sebebi ile karşılaşılan yer yer karikatürize edilen “şaşkın surat” ve “ifadesiz yüz” görüntüleri birçok kişiyi bu etkili tedaviden uzaklaştırmıştır. Her ilaçta olduğu gibi “azı karar, çoğu zarar” söylemi Botox için de geçerlidir.

Minimal Botoks, derin kırışıklıkları olmayan kişilerde yeter miktarda ve kararında Botoks uygulamalarını temsil eder.

Minimal Botoks aslında önleyici bir tedavidir. Yüzde mimiklere ve yaşlanmaya bağlı olarak gelişen derin kırışıklıkları oluşmadan önlemek veya henüz çok ince kırışıklıklar halindeyken yok etmek amacı ile kullanılır. Minimal Botoks yaptıranlar genellikle doğallıktan fedakarlık etmeden Botoksun etkilerini yaşamak isteyenlerdir. Yüz ifadesi değişmeksizin, mimikler donmaksızın kırışıklıkların derinleşmesini engellemenin en iyi yollarından birisi Minimal Botox’ dur.

Minimal Botoks kas hareketlerini tamamen engellemeden kas aktivitesini yumuşatarak kaz ayağı (göz çevresi),kaş arası ve alın gibi yüz bölgelerinde kırışıklık oluşmasını engeller. Vücut kas aktivitesi olan yerlerde kolajen üretimini azalttığı için, aktif mimiklerinizin olduğu bölgelerde kırışıklıklar derinleşme eğilimindedir. Vücutta yeterli kolajen üretemediği için oluşan kırışıklıkların altını dolduramaz ve zamanla kumaşın kat izi gibi derinleşmiş alın çizgileri, derinleşmiş kaş arası çizgiler ve derinleşmiş kaz ayakları ortaya çıkabilir. Minimal Botoks bu çizgiler oluşmadan bu duruma engel olabilir.

Minimal Botoks Nedir?

Minimal Botoks yüzde mimik ve ifade kaybı olmaksızın Botoksun etkilerinden faydalanmayı ifade eder. Minimal Botoks yaptıranlar doğal bir görüntüden taviz vermeyenler, sahne sanatçıları, sosyal ortamda insanlar ile çalışanlardır.

Minimal Botoks ile Normal Botoks Farkı?

Botoks sonrası yaptıranların yorumları arasında en sık yakınılan durum doğal olmayan Botoks uygulamalarıdır. Botoksun doğal görünmemesinin en sık sebebi doğru olmayan noktalara yüksek doz Botoks uygulamasıdır. Mimikleri engelleyecek düzeyde aşırı Botoks uygulamaları donuk ifade, kızgın ifade veya doğal yüz ifadesinin değişmesi ile sonuçlanır.

Doğal yüz ifadesini bozmadan, kırışıklıkları Botoks ile kontrollü olarak yok etmek için tecrübeli bir Plastik Cerraha gitmek iyi bir seçenektir. Çünkü yüzdeki kırışıklıkları engellemek için hangi kasların kasın nerede başlayıp nerede bittiğini, anatomik varyasyonları görebilmek için mutlaka iyi bir anatomi bilgisi gereklidir. Bunun yanı sıra hangi kas grubunda hangi doz Botox’un en iyi sonucu vereceği de yıllar ile oluşan bir tecrübedir.

Minimal botoks donuk ifadeye engel olmak için Botoks dozununun az miktarda ve yüzün sadece gerekli noktalarına uygulandığı bir yöntemdir. Bu sayede yaşa ve aktif mimik kaslarına rağmen kırışıklık oluşmasının önüne geçilmiş olur.

Minimal Botox kişiye özel bir planlama ile yapılır. Minimal Botoks yapılacak kişinin cildin durumu, yapısı, yaş, mimik aktivitesi gibi faktörler göz önüne alınır ve tedavi planı buna göre yapılır. Minimal Botoks da bir diğer önemli konu da hastanın tercihleridir. Sahne sanatçısı gibi mimiklerin belirli oranda gerekli olduğu kişilerde Minimal Botoks etkili bir güzellik enstrümanıdır.

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara
GÖRÜŞ ve FİYAT TALEBİ
En az 70 karakter.
Gizlilik bilgileriniz bizimle güvende!
VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426