doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Botoks ile Koltuk Altı Terleme Tedavisi

Botoks ile Koltuk Altı Terleme Tedavisi

Botoks Koltuk Altı Terleme Tedavisi

Aşırı koltukaltı terlemesi kişilerin sosyal ve iş hayatını olumsuz yönde etkileyen tıbbi ve sosyal bir problemdir. Aşırı koltukaltı terlemesi olan kişiler sadece yaz aylarında değil her mevsimde bunun olumsuz sonuçlarına maruz kalırlar.

Stres, bazı ilaçlar, tiroid bezinin aşırı çalışması(hipertiroidi),böbrek üstü bezi patolojileri, menopoz, hipoglisemi, şişmanlık, bazı kanser ilaçları ve hormonlar aşırı terlemenin nedenleri arasında bulunmaktadır. Ancak herhangi bir hastalık veya etkenden bağımsız olarak yapısal sebeplerle de çok fazla terleme gözükebilir.

Botoks günümüzde estetik amaçlı kullanılmaktadır. Bazı hastalıkların tedavisinde de kullanılabilmektedir. Botoksun estetik haricinde diğer bir kullanım alanı ise aşırı terleme ve buna bağlı meydana gelen rahatsızlıkların giderilmesidir. Koltuk altı, el ve ayaklarda oluşabilen ve tıp dilinde “hiperhidrozis” olarak adlandırılan terleme hastalığına karşı botoks kullanımı son derece fazla olmaktadır. Botoks özellikle koltuk altı terlemesi için son derece yoğun kullanılmaktadır.

Botoks Terleme Tedavisinde Nasıl Etki Eder?

Terleme tedavisinde botoks uygulaması oldukça pratik, kolay ve hızlı bir seçenektir. Genellikle estetik uygulamalar amacı ile kullandığımız botoks terleme sorunu olanlar için de çok rahatlatıcı sonuçlar vaad eder. Botoks koltuk altı, ayak ve el gibi bölgelerde aşırı terlemesi sorunlarının tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Önce terlemenin fazla olduğu koltukaltı bölgesi işaretlenir. Çok ince iğneler ile koltukaltı derisi altına uygun dozlarda botoks enjekte edilerek, ter bezlerinin uyarımı önlenir ve ter salgılamaları geçici olarak engellenir. Botoksla terleme tedavisinin etkinliği yaklaşık 6-8 ay kadar süre etkilidir.

Botoksla terleme tedavisi uygulama sonrası 3. günde etki göstermeye başlar ve işlem sonrası 2.haftada maksimum etkiye ulaşır. hale gelir. 6-8 ay sonra tekrarlanması gerekir. Öğle arası prosedürü olarak tanımlayabileceğimiz işlem 10-15 dakika içinde sona erer. Lokal anestezik kremler kullanıldığından ve kıl kadar ince özel iğneler kullanıldığından çok fazla ağrılı bir işlem değildir.

Koltukaltı Terlemesinin Kalıcı Çözümü var mı?

Koltuk altı terlemesinin kalıcı tedavisi için dünyada yükselen trend “Lazer ile subdermal gland ablasyonu” tekniğidir. Bu tedavi koltukaltı ter bezlerinin kalıcı olarak yok edilmesi ve ömür boyu koltukaltından terlememeyi vaad eder. Bu teknikte lokal anestezi altında 1-1,5 saat süren bir uygulamanın sonunda koltukaltı ter bezleri tamamen yok edilir. Hasta ömür boyu koltukaltından terlemesi vaad edilir. Tek seansta %70-80’ lere varan oranlarda sonuç alınır. Dünyada konuya dair tecrübesi olan sınırlı sayıda kişi tarafından uygulanan bu işlem kliniğimizce yapılmaktadır.

Koltuk Altı Botoks Uygulaması ve Lazer ile koltukaltı terleme tedavisi fiyatları için kliniğimizle iletişim kurabilir, konu hakkındaki sorularınız için bize numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Botoks ile Koltuk Altı Terleme Tedavisi İlgili Konular - 6
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara

HASTA YORUMLARI

Migren ataklarım sayısı üçte bire düştü! - Botoks Migren Tedavisi 19.01.2018

Migren hastasıyım. Yaklaşık 10 senedir. Tarık beye 2 senedir. Migren için Botoks yaptırıyorum.

Ön yargılarımı Tarık Bey ile yendim. - Botoks Ankara 19.01.2018

Herkese Botoks hayranı olduğumu söylüyorum ve düzenli olarak yaptırıyorum. Ancak hep böyle değildim. Ön yargılarımı Tarık Bey ile yendim.

Güler K. - Botoks Ankara 05.11.2017

Sahne sanatçısıyım. Botoks konusunda kaygılarını yenememiş birisi olarak ihtiyatlı davrandım. İlk olarak sadece göz çevremdeki kırışıklıklara yaptırdım. Mimiklerim benim için çok önemli.

Bir Mucizedir Yaşamak! - Mini Karın Germe Ameliyatı 21.10.2017

Tarık hocam ile tanıştıktan sonra bu sözü daha bir sever oldum. Uzun araştırmalarım sonunda 2016 yılının Ekim ayının herhangi bir gününde biz sizi arayalım linkine numaramı bıraktım.

Gül Sezen N - Baby Botoks 21.10.2017

Öyle alıştım ki bu konfora botoksun o güzel etkisi geçer geçmez soluğu Tarık beyin muayenehanede alıyorum. Geçen aradığımda yurtdışında 4 gün yok dediler. Ciddi bir şekilde gün saydım. Baby botoksu tek geçerim.

Selma.H - Botoks Ankara 10.10.2017

Senelerce çok yapay botoks ve farklı uygulamalar gördüğüm için bu alana uzaktan bakardım. Ta ki Tarık hocamla tanışana dek.

Ayşegül S. - Baby Botoks 30.09.2017

4 yıldan fazladır botoks yaptırırım. İlk defa Tarık beye baby botoks yaptırdım.

Nihan U. - Baby Botoks 30.09.2017

Önceden yaptırdığım botokslardaki cin çarpmış görünüm yok. Sade doğal ve abartılı değil. Tavsiye olunur.

Berna M. - Botoks Ankara 29.09.2017

Dr. Tarık Bey ilk anda size doğru yerde olduğunuzu hissettiriyor. İşini özenle yapıyor.

Evin B. - Karın Germe Ameliyatı 28.04.2015

Merhaba sayın doktorum. Geçen sene mart ayında karın germe ameliyatı oldum. Bütün özgüvenim altüst olmuştu ama sizin sihirli elleriniz ve yeteneğiniz sayesinde genç kızken ki halime döndüm.

VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426