doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Botoks ile Koltuk Altı Terleme Tedavisi

Botoks ile Koltuk Altı Terleme Tedavisi

Botoks Koltuk Altı Terleme Tedavisi Ankara

Aşırı koltukaltı terlemesi kişilerin sosyal ve iş hayatını olumsuz yönde etkileyen tıbbi ve sosyal bir problemdir.

Aşırı koltukaltı terlemesi olan kişiler sadece yaz aylarında değil her mevsimde bunun olumsuz sonuçlarına maruz kalırlar.

Stres, bazı ilaçlar, tiroid bezinin aşırı çalışması böbrek üstü bezi patolojileri, menopoz, hipoglisemi, şişmanlık, bazı kanser ilaçları ve hormonlar aşırı terlemenin nedenleri arasında bulunmaktadır. Ancak herhangi bir hastalık veya etkenden bağımsız olarak yapısal sebeplerle de çok fazla terleme gözükebilir.

Botoks günümüzde estetik amaçlı kullanılmaktadır. Bazı hastalıkların tedavisinde de kullanılabilmektedir. Botoksun estetik haricinde diğer bir kullanım alanı ise aşırı terleme ve buna bağlı meydana gelen rahatsızlıkların giderilmesidir. Koltuk altı, el ve ayaklarda oluşabilen ve tıp dilinde “hiperhidrozis” olarak adlandırılan terleme hastalığına karşı botoks kullanımı son derece fazla olmaktadır. Botoks özellikle koltuk altı terlemesi için son derece yoğun kullanılmaktadır.

Botoks Terleme Tedavisinde Nasıl Etki Eder?

Terleme tedavisinde botoks uygulaması oldukça pratik, kolay ve hızlı bir seçenektir. Genellikle estetik uygulamalar amacı ile kullandığımız botoks terleme sorunu olanlar için de çok rahatlatıcı sonuçlar vaad eder. Botoks koltuk altı, ayak ve el gibi bölgelerde aşırı terlemesi sorunlarının tedavisinde sıklıkla kullanılmaktadır. Önce terlemenin fazla olduğu koltukaltı bölgesi işaretlenir. Çok ince iğneler ile koltukaltı derisi altına uygun dozlarda botoks enjekte edilerek, ter bezlerinin uyarımı önlenir ve ter salgılamaları geçici olarak engellenir. Botoksla terleme tedavisinin etkinliği yaklaşık 6-8 ay kadar süre etkilidir.

Botoksla terleme tedavisi uygulama sonrası 3. günde etki göstermeye başlar ve işlem sonrası 2.haftada maksimum etkiye ulaşır. hale gelir. 6-8 ay sonra tekrarlanması gerekir. Öğle arası prosedürü olarak tanımlayabileceğimiz işlem 10-15 dakika içinde sona erer. Lokal anestezik kremler kullanıldığından ve kıl kadar ince özel iğneler kullanıldığından çok fazla ağrılı bir işlem değildir.

Koltukaltı Terlemesinin Kalıcı Çözümü var mı?

Koltuk altı terlemesinin kalıcı tedavisi için dünyada yükselen trend “Lazer ile subdermal gland ablasyonu” tekniğidir. Bu tedavi koltukaltı ter bezlerinin kalıcı olarak yok edilmesi ve ömür boyu koltukaltından terlememeyi vaad eder. Bu teknikte lokal anestezi altında 1-1,5 saat süren bir uygulamanın sonunda koltukaltı ter bezleri tamamen yok edilir. Hasta ömür boyu koltukaltından terlemesi vaad edilir. Tek seansta %70-80’ lere varan oranlarda sonuç alınır. Dünyada konuya dair tecrübesi olan sınırlı sayıda kişi tarafından uygulanan bu işlem kliniğimizce yapılmaktadır.

Koltuk Altı Botoks Uygulaması ve Lazer ile koltukaltı terleme tedavisi fiyatları için kliniğimizle iletişim kurabilir, konu hakkındaki sorularınız için bize numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Botoks ile Koltuk Altı Terleme Tedavisi İlgili Konular - 8
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara

HASTA YORUMLARI

Uyudum, uyandım, hayatım değişti! - Karın Germe Ameliyatı 06.05.2019

Karın bölgemde kalan sarkıklık ve gitmeyen erimeyen yağlar sebebi ile hep sorun yaşadım. En yakınlarımdan, çevremden gelen acımasız eleştiriler benim özgüvenimi sıfırladı. Artık bıçak kemiğe dayandı diyerek iyi bir plastik cerrah arayışına girdim.

Bir Mucizedir Yaşamak! - Mini Karın Germe Ameliyatı 21.10.2017

Tarık hocam ile tanıştıktan sonra bu sözü daha bir sever oldum. Uzun araştırmalarım sonunda 2016 yılının Ekim ayının herhangi bir gününde biz sizi arayalım linkine numaramı bıraktım.

Evin B. - Karın Germe Ameliyatı 28.04.2015

Merhaba sayın doktorum. Geçen sene mart ayında karın germe ameliyatı oldum. Bütün özgüvenim altüst olmuştu ama sizin sihirli elleriniz ve yeteneğiniz sayesinde genç kızken ki halime döndüm.

VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426