doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Burun Estetiği Tedavisi

Burun Estetiği Tedavisi

Burun Estetiği Ankara

Burun estetiği son yıllarda en çok tercih edilen cerrahi operasyonlar arasında ilk sırada yer almaktadır.

%80 kadınlar %20 erkekler olarak bir oranlama tablosu burun estetiğinde karşımıza çıkıyor.

Görsel açıdan burun bölgesini beğenmeyen ve yüzüne yakıştırmayan birçok insan burun estetiğine başvurarak burun bölgesine bir takım işlemler yaptırmaktadır. İster küçük bir törpü müdahalesi olsun ister tüm burun yapısı ile ilgili, genel olarak ameliyat burun estetiği olarak geneli kapsayan operasyondur.

Burun Estetiği Süreci

Burun estetiği sürecinde ilk olarak hasta ile doktor arasında bir fikir birliği sağlanmalıdır. Şöyle ki kişinin istediği şekil ve yapı ile doktorun yapacağı müdahale karşılıklı olarak ortak bir noktada birleşmelidir. Teknoloji ile birlikte buruna yapılacak olan işlemler hastaya anlatılır. Bunun yanı sıra şekil adına bilgisayar programı üzerinde %80’e kadar benzeyen bir taslak hazırlanır. Hem önden hem yandan hem de alttan olacak şekilde burun yapısı ve şekli hasta ile doktorun ortak kararı ile oluşturulur. Bu aşamadan sonra operasyona geçmeden önce ameliyatın ne şekilde yapılacağı kararı verilir. Lokal yahut genel anestezi bu noktada hastanın kararına bırakılsa da genel olarak hem psikolojik açıdan hem de müdahale açısından burun estetiğinde genel anestezi uygulanır.

Burun estetiğinde iki tip ameliyat biçimi bulunmaktadır. Bunlardan ilki burun ucunda müdahale ile yapılan estetik işlemidir, diğeri ise herhangi bir kesik yapılmadan kapalı biçimde yapılan yöntemdir. Burun ucunda herhangi bir iz kalmaması ve zaman içinde bir düşüş yaşanmaması adına kapalı burun estetiği operasyonu genel tercih arasında yer alsa da kimi vakalarda mecburen kesimler yaşanabilmektedir. Burun yapısının müsait olup olmaması noktasında ameliyat şekli kararı alınır. Bu aşamalar tamamlandıktan sonra artık tüm görev doktordadır.

Burun Estetiği Ameliyatı

Ameliyata hazırlık aşamasından sonra narkoz sonrasında yaklaşık 3-6 saat arasında bir müdahale süreci vardır. Bu noktada süre aralıklarının fazla olmasının sebebi ise açık ve kapalı müdahale tercihinden kaynaklanmaktadır. Burun ucu kıkırdağı kesilerek yapılan bir ameliyat ortalama 3- 4 saat sürerken, herhangi bir kesik olmadan yapılan estetik ameliyatı 5- 6 saat aralığında sürmektedir.

Ameliyatın ardından kişi ameliyattan çıkar çıkmaz muhakkak ki buz uygulaması yapılmalıdır. Cilde zarar vermeyecek şekilde belirli aralıklar ile yüz bölgesine sargılara zarar vermeden sürekli olarak buz uygulaması yapılmalıdır. Bu şekilde göz altı ve yüzde ki morarma, şişme ve kararma en aza indirgenebilir.

Ameliyat sonrasında ki 12 saatlik süreçte sürekli olarak buz ile kompres uygulamasına devam edilmelidir. Bu süreçte burunda bez tampon ve plastik tamponlar yer aldığı için kişi yemekte, konuşmakta ve nefes almada bir takım sorunlar yaşayabilir. Ancak bu süreç oldukça kısa tutulmaktadır. 24 saatin ardından burunda ki bez tamponlar çekilir ve ortası delikli olan tamponlar ile hasta taburcu edilir. Bu aşamadan sonra yaklaşık olarak 4 günün ardından plastik tamponlar çekilir ve burun üzerinde ufak bir alçı ile sargı kalır. Bir haftanın sonunda alçı çıkar ve kişi günlük hayatına kaldığı yerden rahatça devam eder.

Evde uygulanacak egzersiz ve masajlar ile ödemler rahatlatılır. İlk bir ay burunda yüksek ödem bulunur. 3 aya kadar bu ödemler % 50 oranında azalır. Altı aylık bir sürecin ardından burun %80 genel şeklini alır ve %10 oranında ödem kalır. Bir yılın sonunda ise ödem yok denecek kadar azdır ve şekil tam olarak oturur. 2 yılın sonunda da burun estetiği adına hiçbir ameliyat şikayeti kalmaz.

Burun Estetiği Tedavisi Hasta Yorumları - 1
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara

HASTA YORUMLARI

Uyudum, uyandım, hayatım değişti! - Karın Germe Ameliyatı 06.05.2019

Karın bölgemde kalan sarkıklık ve gitmeyen erimeyen yağlar sebebi ile hep sorun yaşadım. En yakınlarımdan, çevremden gelen acımasız eleştiriler benim özgüvenimi sıfırladı. Artık bıçak kemiğe dayandı diyerek iyi bir plastik cerrah arayışına girdim.

Bir Mucizedir Yaşamak! - Mini Karın Germe Ameliyatı 21.10.2017

Tarık hocam ile tanıştıktan sonra bu sözü daha bir sever oldum. Uzun araştırmalarım sonunda 2016 yılının Ekim ayının herhangi bir gününde biz sizi arayalım linkine numaramı bıraktım.

Evin B. - Karın Germe Ameliyatı 28.04.2015

Merhaba sayın doktorum. Geçen sene mart ayında karın germe ameliyatı oldum. Bütün özgüvenim altüst olmuştu ama sizin sihirli elleriniz ve yeteneğiniz sayesinde genç kızken ki halime döndüm.

VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426