doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Estetik Boyun Cerrahisi

Estetik Boyun Cerrahisi

Estetik Boyun Cerrahisi Ankara

Boyun ve dekolte etrafındaki cilt ve dokular hassas yapıdadır; incelme, sarkma ve belirgin kırışıklıklar gibi yaşlanma belirtilerini göstermeye duyarlıdır. Artık, cerrahi olmayan yöntemlerle boyun ve dekolte bölgesinin görünümünü yenilemek ve gençleştirmek mümkün. Boyun ve dekolte kırışıklık ve sarkmalarının düzeltilmesi için Botoks, VShape, Thermage, Ultherapy, ClearLift, Mezolifting uygulamaları.

Botoks boyun ve dekolte gençleştirme

Boyunda yaşlanmaya bağlı ortaya çıkan deformitelerde farklı mekanizmaların söz konusu olduğunu belirtiyor: “Platisma, boynun iki tarafında yelpaze şeklinde çeneye kadar yayılan bir mimik kasıdır. Yaşlanma ile beraber aynı kaş çatılması gibi bu kasta da kasılmalar oluşabiliyor ve bunlar boyunda uzunlamasına bantlar olarak izleniyor. Bu bantlar sadece konuşurken ortaya çıktığı için genellikle farkında olunmuyor. Ama bu kasılma bütün alt yüzü aşağı çektiği için hem yüze daha somurtkan bir ifade yerleşiyor hem de boyun derinliği azalıyor. Bunu tedavi etmenin en kolay yolu Botox uygulamak. Nefertiti Lift denilen bu yöntemle bantlar çözülüyor ve çene konturu daha belirgin hale geliyor.Bu bölgelere yapılacak botoks uygulamaları, oluşan bantların giderilmesinde olumlu sonuçlar verebiliyor. Bu çeşit botoks ve enjeksiyon uygulamalarını daha genç yaştaki kişilerin boyunlarında uygulamayı tercih ediyoruz.

Mezolift

İnce iğnelerle cilt altına vitamin ve minerallerin enjekte edilmesi senelerdir uygulanan bir yöntem olsa da içerikler giderek zenginleşiyor ve formül gün geçtikçe daha etkili bir kokteyle dönüşüyor. Donuk, cansız ve nemsiz cilt için en etkili yöntem vitamin ve minerallerden oluşan bir kokteyli ince uçlu iğnelerle cilt altına vermek. Son dönemlerde bu kokteyle sihirli bir molekül de eklendi; büyüme faktörü. Bu madde hücreleri aktive eden proteinlerin sentezini sağlıyor. Bir ay arayla uygulanan iki seans daha parlak, daha sıkı ve daha nemli bir cilt yaratıyor

Boyun Uygulaması Ultherapy

Ulthera farklı uygulama başlıkları sayesinde boyun ve dekolte  bölgesinde yağ dokusunu azaltma amaçlı özel uygulama, boyun ciddinde kalite arttırma ve sarkma için, dekolte gençleştirme ince kırışıklıklarda ve sıkılaşma amacıyla kullanılıyor. Ultrason eneıjisinin dokunun derinlerine ulaştığı ve böylelikle Ultherapy’nin ciltte lifting ve sıkılaşma etkisi meydana getirmekte. Tek bir uygulama ardından rejenerasyon süreci hemen başlıyor ancak istenen sonucun ortaya çıkması 60-90 gün sürebiliyor.  Boyun ve yüz bölgesinde uygulama yapılan kişiler daha sıkı, daha gergin ve daha kaliteli yapıda bir cilde sahip olmanızı sağlar.

ClearLift boyun ve dekolte tedavisi

İnce bir deriye sahip olduğu için yüze göre çok daha çabuk kırışıp sarkabilen boynu yenilemeyi hedefleyen bu uygulama, ciltte zarar görmüş bölgeleri belirleyip yeniden yapılandırıyor. Derinin 3 milimetre altına ısı veren işlemi yaparken, cildi uyuşturmak gerekmiyor. Üst dokular işlem sırasında zarar görmüyor, ClearLift’in kırışıklıklara, büyümüş gözeneklere ve lekelere de iyi geldiğinin altını çiziyor. 20 dakika süren seanslar, toplam ortalama 5 kere olmak üzere, ayda bir kez uygulanıyor.

ThermageCPT boyun ve dekolte

Radyo dalgalarının etkisiyle cildin derinliklerindeki kolajenleri harekete geçiren bu uygulama, ısının etkisiyle kolajen liflerinin gerilmesini sağlıyor. Sonuçları bir haftada gözlemlenebilen uygulamanın etkisi, cilt yapısına bağlı olarak İki yıl kalıcılığı olan uygulama cildin derin tabakalarındaki kolajen dokusunun geniş bir bölümünü ve altındaki tabakayı homojen bir şekilde ısıtarak cildin derin tabakalarının sıkılaşmasını sağlıyor. Altı ay içinde yeniden yapılanan kolojen, cildi daha da sıkılaştırarak, genç, sağlıklı ve elastik bir görünüme kavuşturuyor

Genç bir boyun için VShape

Yüzün her bölgesinde etkili olan Vshape teknolojisi sadece”V” formunu yeniden yaratmakta değil, gıdı ve boyundaki sarmaların içinde etkili. Vshape teknolojisi ile cildin derin tabakalarındaki kolajen lifleri ısıtılarak cildin dış yüzeyinin gözle görülür şekilde gerginleşmesi sağlanıyor ve alt tabakalardaki destek dokulardaki sarkıklıklar toparlanır. VShape, çok iri yapılı olan yağ hücrelerini, ultrason dalgaları sarsarak parçalıyor. VShape ısıtıcı kavitasyonel dalgalarla çalışmadığından boyun  bölgesinde güvenle uygulanabiliyor ve yan etki göstermiyor. Bu nedenle ilk seansta etkili bir sonuç görülüyor, 20 dakika kadar süren seanslar 2 hafta ara ile uygulanıyor. 4-6 seans tatmin edici sonuç sağlıyor.

Estetik Boyun Cerrahisi İlgili Konular - 2
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara

HASTA YORUMLARI

Migren ataklarım sayısı üçte bire düştü! - Botoks Migren Tedavisi 19.01.2018

Migren hastasıyım. Yaklaşık 10 senedir. Tarık beye 2 senedir. Migren için Botoks yaptırıyorum.

Ön yargılarımı Tarık Bey ile yendim. - Botoks Ankara 19.01.2018

Herkese Botoks hayranı olduğumu söylüyorum ve düzenli olarak yaptırıyorum. Ancak hep böyle değildim. Ön yargılarımı Tarık Bey ile yendim.

Güler K. - Botoks Ankara 05.11.2017

Sahne sanatçısıyım. Botoks konusunda kaygılarını yenememiş birisi olarak ihtiyatlı davrandım. İlk olarak sadece göz çevremdeki kırışıklıklara yaptırdım. Mimiklerim benim için çok önemli.

Bir Mucizedir Yaşamak! - Mini Karın Germe Ameliyatı 21.10.2017

Tarık hocam ile tanıştıktan sonra bu sözü daha bir sever oldum. Uzun araştırmalarım sonunda 2016 yılının Ekim ayının herhangi bir gününde biz sizi arayalım linkine numaramı bıraktım.

Gül Sezen N - Baby Botoks 21.10.2017

Öyle alıştım ki bu konfora botoksun o güzel etkisi geçer geçmez soluğu Tarık beyin muayenehanede alıyorum. Geçen aradığımda yurtdışında 4 gün yok dediler. Ciddi bir şekilde gün saydım. Baby botoksu tek geçerim.

Selma.H - Botoks Ankara 10.10.2017

Senelerce çok yapay botoks ve farklı uygulamalar gördüğüm için bu alana uzaktan bakardım. Ta ki Tarık hocamla tanışana dek.

Ayşegül S. - Baby Botoks 30.09.2017

4 yıldan fazladır botoks yaptırırım. İlk defa Tarık beye baby botoks yaptırdım.

Nihan U. - Baby Botoks 30.09.2017

Önceden yaptırdığım botokslardaki cin çarpmış görünüm yok. Sade doğal ve abartılı değil. Tavsiye olunur.

Berna M. - Botoks Ankara 29.09.2017

Dr. Tarık Bey ilk anda size doğru yerde olduğunuzu hissettiriyor. İşini özenle yapıyor.

Evin B. - Karın Germe Ameliyatı 28.04.2015

Merhaba sayın doktorum. Geçen sene mart ayında karın germe ameliyatı oldum. Bütün özgüvenim altüst olmuştu ama sizin sihirli elleriniz ve yeteneğiniz sayesinde genç kızken ki halime döndüm.

VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426