doç dr tarık çavuşoğlu
  1. türkçe
  2. english
  3. deutsche

+90541 932 4689

Göz Çevresi Botoks

Göz Çevresi Botoks

Göz Çevresi Kırışıklıklarında Botoks

Göz çevresi kırışıklıklar; ailesel yatkınlık, ince deri yapısı, fazla mimik kullanımı, gözlerde ışığa hassasiyet ya da odaklanma kusuru sebebi ile bazı kişilerde daha fazla oluşur.

Kaz ayakları adı da verilen göz çevresi kırışıklıklarında en iyi tedavi bu bölgedeki kas aktivitesinin zayıflatılarak oluşmadan bu kırışıklıkların önlenmesidir.

Göz çevresi kırışıklıkları (kaz ayakları) oluştuktan sonra da botoks tedavisi etkilidir. Botoks göz çevresi kırışıklıkları azaltır ve zaman içerisinde yok edebilir.

Göz çevresi kırışıklıkları zaman içerisinde derinleşen ve kalıcı iz (skar) oluşturan deformitelerdir. Bu sebepten hastalarımıza 30 yaş sonrasında düzenli olarak botoks uydulamasını öneririz. Göz çevresini saran silindirik kasa orbicularis oculi adını veririz. Bu kasın dış kenar kısmı göz çevresi kırışıklıklardan sorumludur. Bu bölümün botox (Botilinum toksin) ile geçici zayıflatılması oluşmuş kırışıklıkları azaltır, yenilerinin oluşmasını engeller.

Kaz ayaklarına botoks nasıl yapılır?

Göz çevresi kırışıklıklarına botoks ya da diğer adı ile kaz ayaklarına botoks uygulaması çok ince iğneler ile yapılır. Soğuk ped veya lokal anestezik krem uygulamaları ile ağrısız bir uygulamadır. Göz çevresi Botoksu sonrasında hemen sosyal hayatımıza dönebilirsiniz. Göz çevresine botoks yapılırken aynı seansta tüm yüze de botoks tercih edilen uygulamadır.

Göz çevresine Botoks sonrasında etki ne zaman görülür?

Göz çevresi kırışıklıklarına botoks yaptıranlar 3-7 gün sonra botoks etkisini fark ederler. Etkinin tam olarak oluşması 7-10 günü alabilir. Botoks etki süresi kişiye göre 4-6 ay arasında değişebilir.

Göz Çevresi Botoks Fiyatları

Göz çevresi botoks fiyatları Ankara aynı seansta uygulama yapılacak yüz bölgelerinin sayısına göre değişiklik gösterebilir. Botoks kaz ayakları fiyatı ile ilgili bilgilendirme için bizlere ilgili telefon numaralarından ulaşabilirsiniz.

Göz Çevresi Botoks İlgili Konular
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
En az 70 karakter.
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8 Çukurambar Çankaya Ankara

+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 4689