doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon

Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon

Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon Uygulaması

Kıl dönmesi sorunu, zayıf olan kıl köklerinin ilerlemesi gereken yoldan gidemeyip deri seviyesine çıkamamaları sonucunda oluşur. Kıllar deri üzerine ulaşamamakta ve deri altında kalmaktadırlar. Kıl dönmesi hadisesi kılların bulunduğu her vücut bölgesinde oluşabilir. Bu tarz kıl dönmesi durumu halk arasında “batık” olarak tabir edilir. Kıl dönmesi hastalığı tanımı genellikle kuyruk sokumunda oluşan içeri doğru büyüyen kıl yumağı (pilonidal sinüs) oluşumu için kullanılır. Kıl dönmesi (pilonidal sinus) kuyruk sokumunu (sakral bölge) tercih etmek ile birlikte koltuk altı ve göbek deliği gibi vücudun diğer yerlerinde de ortaya çıkabilir. Şişman ve aşırı terleyen kişilerde daha sık görülür. Başlangıç hafif şişlik ve sivilce gibi olabilir ve zamanla abse ve iltihap dolu yumrulara dönüşebilir. İleri safhaya gelmiş bu apseli durumlarda ameliyat ile drenaj yapılır. Hemen akabinde o bölgenin kıllardan tamamen temizlenmesi gerekir. Şişlik, kızarıklık, sivilceye benzeyen içerisi iltihaplı şişlikler ve kahverengi lekeler şeklinde görülen kıl batığı için ailesel bir yatkınlık durumu da vardır.

Kıl batığı ise erkeklerde boyun, ense ve çene altı bölgelerde sıkça görülürken, kadınlarda ise bacak, bikini ve kol bölgelerinde görülür. En büyük sorun kıl batığının sık tekrarlayan ve hayat kalitesini düşüren bir durum oluşudur.

Kıl dönmesi ameliyatı (Pilonidal Sinus Ameliyatı) sonrası lazer epilasyon mutlaka gereklidir. En az iki yıl süre ile ameliyat bölgesini kıllardan arındırmak gereklidir ki şikayetler tekrarlamasın, tekrar ameliyat gerekmesin. Kıl dönmesi (Pilonidal Sinus),genel olarak üzerine oturulan veya belirli bir basınca maruz kalan yerlerde oluştuğundan ağrılı ve hayat konforunu düşüren bir durumdur. Kıl dönmesi (Pilonidal Sinus) bulunan bölgede kıl kökleri tamamen yokedilebilirse lazer epilasyon ile kıl dönmesi sorunu hızlıca çözülebilir, tekrarlaması önlenir. Kıl dönmesi ameliyatı sonrası  bölgeye yapılacak lazer epilasyon ile 4-6 seansta bu bölgedeki kıllardan tamamıyla kurtulabilirsiniz. Sonuç olarak kıl dönmesi, pilonidal sinus sadece lazer epilasyon ile tedavi edilmeyip mevcut kıl yumağı oradan cerrahi olarak alındıktan sonra lazer epilasyon tekrarını önler. Lazer epilasyon kıl dönmesi şikayetinde ameliyat sonrası nüks etme riskini minimale indirir.

Kıl dönmesinde lazer epilasyon yapılır mı sorusunun en iyi cevabı; “kıl dönmesinde lazer epilasyon” zorunlu bir uygulamadır olabilir. Zira kıl dönmesi pilonidal sinus ameliyatı sonrası lazer epilasyon yapılmaz ise yüksek oranda bu durum tekrarlayacaktır.

Kıl Dönmesinde Lazer Epilasyon İlgili Konular - 5
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara

HASTA YORUMLARI

Migren ataklarım sayısı üçte bire düştü! - Botoks Migren Tedavisi 19.01.2018

Migren hastasıyım. Yaklaşık 10 senedir. Tarık beye 2 senedir. Migren için Botoks yaptırıyorum.

Ön yargılarımı Tarık Bey ile yendim. - Botoks Ankara 19.01.2018

Herkese Botoks hayranı olduğumu söylüyorum ve düzenli olarak yaptırıyorum. Ancak hep böyle değildim. Ön yargılarımı Tarık Bey ile yendim.

Güler K. - Botoks Ankara 05.11.2017

Sahne sanatçısıyım. Botoks konusunda kaygılarını yenememiş birisi olarak ihtiyatlı davrandım. İlk olarak sadece göz çevremdeki kırışıklıklara yaptırdım. Mimiklerim benim için çok önemli.

Bir Mucizedir Yaşamak! - Mini Karın Germe Ameliyatı 21.10.2017

Tarık hocam ile tanıştıktan sonra bu sözü daha bir sever oldum. Uzun araştırmalarım sonunda 2016 yılının Ekim ayının herhangi bir gününde biz sizi arayalım linkine numaramı bıraktım.

Gül Sezen N - Baby Botoks 21.10.2017

Öyle alıştım ki bu konfora botoksun o güzel etkisi geçer geçmez soluğu Tarık beyin muayenehanede alıyorum. Geçen aradığımda yurtdışında 4 gün yok dediler. Ciddi bir şekilde gün saydım. Baby botoksu tek geçerim.

Selma.H - Botoks Ankara 10.10.2017

Senelerce çok yapay botoks ve farklı uygulamalar gördüğüm için bu alana uzaktan bakardım. Ta ki Tarık hocamla tanışana dek.

Ayşegül S. - Baby Botoks 30.09.2017

4 yıldan fazladır botoks yaptırırım. İlk defa Tarık beye baby botoks yaptırdım.

Nihan U. - Baby Botoks 30.09.2017

Önceden yaptırdığım botokslardaki cin çarpmış görünüm yok. Sade doğal ve abartılı değil. Tavsiye olunur.

Berna M. - Botoks Ankara 29.09.2017

Dr. Tarık Bey ilk anda size doğru yerde olduğunuzu hissettiriyor. İşini özenle yapıyor.

Evin B. - Karın Germe Ameliyatı 28.04.2015

Merhaba sayın doktorum. Geçen sene mart ayında karın germe ameliyatı oldum. Bütün özgüvenim altüst olmuştu ama sizin sihirli elleriniz ve yeteneğiniz sayesinde genç kızken ki halime döndüm.

VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426