doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Yüz Mezoterapisi

Yüz Mezoterapisi

Yüz yaşlanmasında devrim mezolifting, yaşınızı geriye atın. Cilt gençleştirme (mezolifting) yüz, boyundaki ince çizgilerin giderilmesi ve cildin genel olarak gençliğinin arttırılması sağlar.

Mezolifting yapılan aslında en eski bilinirliği olan ve medikal estetiğin başlangıcı olan mezoterapi  ile son sistem yeni ilaçların birleşmesi denilebilir. Aslında yaşlanma denilen durum cilde belli hücrelerden salınan özel moleküllerin artık üretilemiyor olması ve kaslardaki gevşemeler böylelikle karşımızda nemini yitirmiş rengi solgunlaşmış kabalaşmış derin çizgileri artmış ve canlılığını yitirmiş sarkık bir cilt görüntüsü görünüyor.

Mezolifting yapılan aslında en eski bilinirliği olan ve medikal estetiğin başlangıcı olan mezoterapi  ile son sistem yeni ilaçların birleşmesi denilebilir. Aslında yaşlanma denilen durum cilde belli hücrelerden salınan özel moleküllerin artık üretilemiyor olması ve kaslardaki gevşemeler böylelikle karşımızda nemini yitirmiş rengi solgunlaşmış kabalaşmış derin çizgileri artmış ve canlılığını yitirmiş sarkık bir cilt görüntüsü görünüyor.işte mezoliftingle hazırlanan özel formülize edilmiş ve bu formül standardize değildir sadece kişinin ihtiyacı olan özel karışımlar eklenir.Cilde tekrar nem renk kırışıklıklarda düzelme ama en önemlisi kas tonusunda artma  sağlamasıdır.Tek seferde yapılan mezolifting uygulaması sonrası hasta uygulama koltuğundan kalkmadan yüzündeki değişiklikleri hissediyor özellikle boyun ve çene altındaki başarısı tartışılmaz.

Yüz Mezoterapisi Ankara

Yapılan aslında en eski bilinirliği olan ve medikal estetiğin başlangıcı olan mezoterapi ile son sistem yeni ilaçların birleşmesi denilebilir. Aslında yaşlanma denilen durum cilde belli hücrelerden salınan özel moleküllerin artık üretilemiyor olması ve kaslardaki gevşemeler böylelikle karşımızda nemini yitirmiş rengi solgunlaşmış kabalaşmış derin çizgileri artmış ve canlılığını yitirmiş sarkık bir cilt görüntüsü görünüyor. İşte mezoliftingle hazırlanan özel formülize edilmiş ve bu formül standardize değildir sadece kişinin ihtiyacı olan özel karışımlar eklenir. Cilde tekrar nem renk kırışıklıklarda düzelme ama en önemlisi kas tonusunda artma  sağlamasıdır. Tek seferde yapılan mezolifting uygulaması sonrası hasta uygulama koltuğundan kalkmadan yüzündeki değişiklikleri hissediyor özellikle boyun ve çene altındaki başarısı tartışılmaz. Lokal anestezik ürünlerle ağrı en aza indirgeniyor yaklaşık 20 dakika süren bir işlem.

Yüz Mezoterapisi Kimlere Uygulanır yada Uygulanmadığı Kişiler Var mıdır ?

Tabii ki burda standardize etmek yanlıştır alt sınır açısından yani 30 yaşında ama cildi deforme olmuş hastalarda uygulanabilir uygulama için aslolan kişinin cilt yaşıdır ama genellemek gerekirse 35 yası  üstü denebilir. Kronik cilt hastalığı olanlar ve kullanılan ilaçlara alerjisi olan hastalarda uygulanmaması gereken hastalardır.

Medikal estetikle cerrahi estetiğinde sınırı ve kişinin beklentisinin ayrımı vardır örneğin facelift geçiren hastalarda cevap biraz daha geçtir yada ciddi anlamda deformasyonu olan hasta tamamen gerilmiş ve sıkı bir cilt istiyorsa mezoliftingle onun isteiğine cevap veremezsiniz hasta cerrahinin hastasıdır.

Peki Mezolifting Yüz Dışında Kullanılan Bir Bölge Var mı?

Boyun dekolte eller de bu uygulama alanı içinde tabii ki boyundaki çizgiler sarkma ve dekoltedeki derin çizgiler ve el üzerindeki kırışıklık tedavisinde de mezoliftingi güvenle kullanabiliriz zeten antiaging bir uygulama yapılırken mutlaka yüz boyun el ve dekolte bir arada ele alınmalıdır.

Yüz Mezoterapisi Kaç Seans ve Ne Kadar Aralıklarla Yaptırması Gerekiyor?

Bu tamamen cildin ihtiyacına göre değişir seans aralıkları 2 ay ile 6 ay arasında değişiyor yaşlanmaya karşı yapılan hiçbir işlemin kalıcılığı için uzun zaman dilimleri vermemek gerekli çünkü zaman ilerliyor ve deformasyon devam ediyor.

Yüz Mezoterapisi İlgili Konular - 1
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara

HASTA YORUMLARI

Uyudum, uyandım, hayatım değişti! - Karın Germe Ameliyatı 06.05.2019

Karın bölgemde kalan sarkıklık ve gitmeyen erimeyen yağlar sebebi ile hep sorun yaşadım. En yakınlarımdan, çevremden gelen acımasız eleştiriler benim özgüvenimi sıfırladı. Artık bıçak kemiğe dayandı diyerek iyi bir plastik cerrah arayışına girdim.

Bir Mucizedir Yaşamak! - Mini Karın Germe Ameliyatı 21.10.2017

Tarık hocam ile tanıştıktan sonra bu sözü daha bir sever oldum. Uzun araştırmalarım sonunda 2016 yılının Ekim ayının herhangi bir gününde biz sizi arayalım linkine numaramı bıraktım.

Evin B. - Karın Germe Ameliyatı 28.04.2015

Merhaba sayın doktorum. Geçen sene mart ayında karın germe ameliyatı oldum. Bütün özgüvenim altüst olmuştu ama sizin sihirli elleriniz ve yeteneğiniz sayesinde genç kızken ki halime döndüm.

VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426