doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Dermapen Ankara

Dermapen Ankara

2012 yılında ABD'de yılın en iyi cilt gençleştirme sistemi seçilen Dermapen yöntemi, sivilce ve yara izleri ve çatlakların belirginliğini de azaltmaktadır.

Antik Çin tarihine kadar uzanan mikroiğneli sistemin modernize edilmiş versiyonu olan dermapen tedavi sistemi özellikle yüz, el ve boyunda tercih edilmektedir. Tüm cilt tiplerine uygundur ve ince uçlu olduğu için boyun, kol içi gibi hassas bölgelerde de uygulanabilir.

Dermapen Nedir?

Dermapen cilde mikro iğneleme yapmak için kullanılır. Verdiği kontrollü hasar ile cildin doğal elastin ve kolajen üretimini uyarır. Böylelikle ciltteki dokular hızlı bir şekilde yeniden canlanır ve onarılır.

Dermapen, kolajen üretimi arttırarak cilt problemlerini tedavi etmek için kullanılan ameliyatsız, kolay uygulanabilen bir estetik işlemdir. Kolajen uyarımı tedavisi, mikro iğneleme tedavisi olarak da bilinen bu tedavi, cilt yenileme, sivilce izlerinin ve çatlakların görünümünü azaltmak isteyenlere yardımcı olabilir. Dermapen göz kapağı ameliyatı ve güneş lekeleri gibi belirli yaşlanma önleyici prosedürlerde de kullanılır.

Demapen (Mikro iğneleme),kolajenin saç büyümesindeki olası rolüne rağmen saç dökülmesinde etkili değildir. Dermapen aynı zamanda yaşlanmayı geciktirme ve diğer bazı cilt problemleri için ameliyatsız iyi bir seçenek olabilir. Dermapen (Mikro iğneleme) hakkında daha fazla bilgi edinmek ve cildiniz için doğru seçenek olup olmadığını görmek için bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Dermapen Nasıl Etki Eder?

Dermapen uygulaması sayesinde ciltte mikro kanallar açılır. Bu titreşimli iğnelerle yapılır ve cildin kendi iyileşme mekanizmaları etkinleştirilir. Aynı zamanda bölgeye uygulanan mezoterapi solüsyonları, hyarulonik asit, PRP veya CGF dermapen tarafından açılan kanallardan kolaylıkla emilerek, doku çok daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde yenilenir.

Dermapen Ne İşe Yarar?

Dermapen cilt problemlerinin (sivilce, cilt yenilenmesi, geniş gözenekler, ince çizgiler, güneş lekeleri, yara izleri vb.) ve çatlakların tedavisinde kullanılır. Cildin yeniden yapılanmasına ve kolajen dokusunun güçlenmesine katkı sağlar. Dermapen (Mikro iğneleme) tedavisi en sık yüze uygulanır.

Yüze Dermapen faydaları;

 • Sivilce İzleri,
 • Yaşlılık Lekeleri (Güneş Lekeleri),
 • İnce Çizgiler ve Kırışıklıklar,
 • Büyük Gözenekler,
 • Diğer Yara Türleri,
 • Azalmış Cilt Elastikiyetinin Arttırılması,
 • Deride Düzensizliklerin Düzeltilmesi.

Yüzle ilgili problemlere ek olarak, dermapen (mikroiğneleme) bazen vücudun diğer bölgelerindeki çatlakları tedavi etmek için kullanılır. Bir çalışma, dermapen tedavisinin dolgu maddeleriyle kombine olarak uygulandığında bacak ve karın bölgesindeki çatlaklar için etkili bir tedavi olduğunu göstermiştir.

Vücudun diğer bölgelerindeki yara izlerinde de dermapen tedavisi uygulanabilir. Bununla birlikte, dermapen (mikro iğneleme) esas olarak yüzde kullanılır.

Dermapen Nasıl Yapılır?

Dermapen uygulaması öncesinde cilt iyice temizlenir ve dezenfekte edilir. Dermapen öncesi, doktorunuz ağrı duymamanız için bir anestezik krem uygulayacaktır. Bu, tedavinizden yaklaşık 45 dakika önce yapılır. Otomatik, titreşimli iğneleme tekniği ile bu maddelerin emilimini ve tedavi edici etkisini artırmak için cilt üzerinde mikro kanallar açılır.

Dermapen tedavisi sırasında doktorunuz kalem benzeri bir aletle deri altına küçük iğneler yapar. İğneler o kadar küçüktür ki işlemden sonra büyük olasılıkla fark etmezsiniz. Doktorunuz, aleti cildinizde eşit bir şekilde hareket ettirecektir, böylece gençleşen yeni cilt de eşit oranda iyileşecektir.

Dermapen uygulanacak bölgeye gerektiği durumlarda hyaluronik asit, mezoterapi solüsyonları, PRP veya CGF uygulanabilir. Dermapen (mikro iğneleme) tedavisi yaklaşık yarım saat sürer.

Dermapen Kaç Seans Yapılmalıdır?

Dermapen işlemi yaklaşık bir saat sürer ve cilt sorununa bağlı olarak 2-6 seans şeklinde uygulanabilir. Seanslar birer ay arayla yapılır. Hekim uygun gördüğü takdirde tedavi tekrar edilebilir.

Dermapen Sonrası İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Dermapen, ameliyatsız bir uygulamadır. Bu nedenle dermapen sonrası iyileşme süresi minimumdur. Dermapen sonrası iyileşme süresi normal yaşamınızı minimal kesintiye uğratan konforlu bir süreçtir. Dermapen uygulamasını takip eden ilk birkaç gün içinde ciltte kızarıklık oluşabilir. Bu, cildinizdeki iğnelerin yaptığı küçük kontrollü “travmalara” doğal bir tepkidir. İşlemden sonra rahatsanız işe veya okula dönebilirsiniz. Birçok kişi ilk birkaç gün sonrası kızarıklık geçince makyaj ile kamuflaj yaparlar.

Dermapen sonrası cildiniz de güneşe karşı daha duyarlı olacaktır, bu nedenle dermapen sonrası güneş kremi bir zorunluluktur. Dermapen sonrası cildinizde yeni doku üretimi ve iyileşme mekanizmaları oldukça hızlı çalışır. Teorik olarak, dermapen sonuçları birkaç hafta içinde görülebilir.

Dermapen sonuçlarını korumak için, birden çok seansa ve belki de diğer tamamlayıcı tedavilere ihtiyacınız olacak. Doktorunuz, bireysel hedeflerinize göre size en iyi tedavi planını önerecektir.

Dermapen Ne Sıklıkta Yapılır?

Genel bir kural olarak, dermapen tedavisi yaklaşık ayda bir veya her 4-6 haftada bir güvenle yapılabilir. Dermapen uygulama sıklığı, tüm cilt tiplerindeki hastaların çoğunluğu için en iyi sonuç veren zaman aralığıdır. Cilt sağlığınız ve güzelliğiniz için en fazla faydayı elde edebilmeniz için, dermapen tedavileriniz için en iyi sıklığı belirlemeniz konusunda doktorunuzun tavsiyelerine uyunuz.

“Dermapen uygulaması birden fazla seansta en iyi sonucu vereceğinden genellikle yaklaşık 4 hafta arayla 2-3 seans önerilir. Ancak dermapen seanslarının sayısı hastanın şikayetlerine ve cildin durumuna göre artabilir.”

İlk dermapen seanslarınız tamamlandıktan ve istediğiniz sonuçları aldıktan sonra, sonraki tüm seanslar bu sonuçları korumak için yapılır. Birçok hasta bu amaçla her 6 ila 8 haftada bir düzenli dermapen tedavileri tercih ederler.

Dermapen Seansları Arasındaki Süre Neden Önemlidir?

Dermapen seansları arasındaki süre, bu tedavinin doğası gereği önemlidir. Ölü cilt hücreleri ve iyileşme, yenilenme için ortalama döngü süresi çoğu insan için yaklaşık 3 ila 4 haftadır. Hücre yenilenmeniz yaşınıza ve genetiğinize göre belirlenir; bu, daha genç hastaların daha hızlı iyileşebileceği ve daha sık seanslar alabileceği, daha yaşlı hastaların seansları arasında daha fazla zamana ihtiyaç duyabileceği anlamına gelir.

Dermapen Sonrası Yüz Ne Zaman Yıkanır?

Dermapen sonrası yüz yıkama konusunda farklı yaklaşımlar olmak ile birlikte; biz dermapen sonrası ilk 24 saat yüz yıkanmaması ve antibiyotikli yatıştırıcı kem kullanımını önermekteyiz. Dermapen tedavisinden sonraki 24 saat sonra yüz kibarca ve temiz bir elle yıkanıp nazikçe kurulanabilir.

Dermapen Faydaları Nelerdir?

 • İnce çizgileri ve daha derin kırışıklıklarda fayda sağlar.
 • Sivilce (Akne) izlerini azaltır.
 • Cilt Çatlaklarını daha az belirgin hale getirir.
 • Leke (Hiperpigmentasyonu) ve güneş lekelerini azaltabilir.
 • Yüzde gözeneklerin görünümünü azaltır.
 • Cilt dokusunu sıkılaştırır ve pürüzsüzleştirir.
 • Yara izlerinde faydalıdır.
 • Daha taze, daha genç görünen bir cilt için ışıltıyı geri getirir.

Dermapen Sonrası Kabuklanma Ne Kadar Sürer?

Dermapen sonrası 2. gün kızarıklıklar geçerek yerini kabuklanmaya bırakabilir. Dermapen sonrası 3-4. gün kabuklar hızla dökülerek yerini daha parlak pembe bir dokuya bırakır.

Dermapen İlk Seansta Etkisini Gösterir mi?

Dermapen tedavisinin sonuçlarının ne kadar erken farkedilir hale gelmeye başlayacağı, hastanın tedaviye nasıl yanıt verdiğine bağlıdır. Bununla birlikte, çoğu hasta ilk tedavi seansından sonra sonuçları görmeye başlar. Dermapen sonuçları tam olarak 4-6. haftanın sonunda ortaya çıkar. Hastalar tedavi görmeye devam ettikçe, sonuçlar gittikçe daha belirgin hale gelir ve cilt giderek gençleşir.

Dermapen Sonrası Morarma Normal mi?

Dermapen sonrası morluk çok sık rastlanmaz. Ancak 1,5mm den daha derin çalışılıyor veya yüzeyel damarlar mevcut ise olabilir. Dermapen sonrası morarma olsa bile 2. günden sonra makyaj ile kapatılabilir.

Dermapen Sonrası Ciltte Leke Kalır mı?

Dermapen sonrası ciltte leke çok nadirdir. Dermapen, potansiyel olarak leke oluşumuna neden olma açısından fraksiyonel lazerlere göre çok daha güvenlidir. Fraksiyonel lazer tedavilerinden sonra koyu cilt tiplerinde%30'luk bir enflamatuar hiperpigmentasyon (leke) oranı rapor edilmiştir. Dermapenin neden olduğu ciltte renk değişikliği nadirdir, ancak iğne derinliği 1,5 mm veya daha derinse ve işlem çok sık yapılıyorsa ortaya çıkabilir. Bu durum ciltte tahrişe bağlı olarak gelişen postinflamatuar hiperpigmentasyon durumuna bağlı olabilir.

Dermapen Sonrası Kızarıklık Ne Zaman Geçer?

Dermapen sonrası kızarıklık genellikle 2. günün sonunda veya daha önce geçer. Nadiren 3-4. güne uzayabilir.

DERMAPEN SONRASI BAKIM

Dermapen, minimal yan etkileri olan, hızlı ve ameliyatsız bir kozmetik prosedürdür. Ancak dermapen sonrası bakım için, aşağıdakileri tavsiyelere uyulması önerilir.

Dermapen Sonrası 1-3 Gün

Dermapen sonrası güneş yanığı benzeri bir görüntü normaldir. Cildiniz gergin, kuru veya dokunmaya duyarlı olabilir. Cildinizi doktorunuzun tavsiye edeceği nazik bir temizleyici ile temizleyebilirsiniz.

Dermapen sonrası ilk günlerde bir miktar kızarıklık da olabilir ve bazı durumlarda hastalar 5-7 gün sürebilen hafif morarma ve 2-4 gün geçici şişlik yaşayabilir.

Dermapen sonrası ilk 2 gün terlemeye neden olan yorucu egzersizlerden, jakuzilerden, saunalardan ve dermapen sonrası buhar banyolarından kaçının. Dermapen sonrası ilk 24 saat makyaj yapmayın. Gerektiğinde şişliği veya ağrıyı en aza indirmek için yatağın başı yükseltilmiş olarak sırt üstü uyuyun.

Dermapen Sonrası 2-7. Gün

Kabuklanma ve soyulma dermapen sonrası 3-5 gün sonra başlayabilir. Yeni cilt hücrelerinin eskinin yerini alması ve eski hücrelerin dökülmesine bağlı cilt kuruluğunu ve pul pul dökülmeyi fark edeceksiniz. Bırakın kendi kendisine dökülsün, yüzünüzü yolmayın, kabukları kopartmayın.

Önemli Bilgi: Dermapen sonrası eski cildin doğal bir şekilde pul pul dökülmesine izin vermeli ve her zaman nemli tutmalısınız. Hangi ürünlerin kullanılacağı konusunda doktorunuza danışınız.

Dermapen Sonrası 5-7. Gün

Cildiniz artık tahriş olmadığında, normal cilt bakım ürünlerinize tekrar başlayabilirsiniz. Dermapen yaptıranlar, son dermapen uygulamasını takip eden aylarda cilt iyileşmesinin devam ettiğini fark eder.

En iyi dermapen sonuçları için: Kişiselleştirilmiş bakım planınıza bağlı olarak her 4-6 haftada bir yapılan 3-5 seans ile tedavi başarınızı arttırmanızı öneririz.

Dermapen Sonrası Sivilce Çıkması Normal mi?

Dermapen sonrası sivilce çıkması mümkündür. Ancak, bunlar hafif olmalı ve kendiliğinden düzelmelidir. Daha fazla yara izi kalmasına neden olabileceğinden dermapen sonrası cildinizi kaşımaktan, fazla temastan kaçının. Dermapen yan etkilerinin şiddeti, işlemin bir profesyonel tarafından yapılıp yapılmadığı ve dermapen uygulamasına nasıl hazırlandığınıza (uygun dezenfeksiyon ve bakım) da bağlıdır.

Dermapen Ağrılı Mıdır?

Ağrıyı en aza indirmek için Dermapen öncesinde cilde anestezik krem sürülür. Uygulama yöntemi kolay ve rahattır. İşlemin sonunda yatıştırıcı bir maske uygulanır.

Dermapen Etkisi Ne Zaman Görülür?

Dermapen sonrası etki 6 hafta sonra gözle görülür sonuçlar vermeye başlar ve 3 ay sonra maksimum etkiye ulaşılır.

Dermapen Etkisi Ne Zaman Geçer?

“Dermapen etkisi ne kadar sürer” sorusu sıkça karşılaştığımız bir konudur. Cildiniz sürekli bir devinim halindedir, dış streslerle mücadele eder, eski hücreler dökülür, yerine yenileri gelir. Ancak yaş ve dış faktörler bu döngüyü azaltır ve yaşlı hücrelerin, yeni hücreler ile yer değiştirme hızı azalır. Bu sebeple dermapen tedavisinin sonuçları hastalar arasında büyük farklılık gösterir çünkü herkesin yapısı ve biyolojisi farklıdır. Bu dermapen sonuçlarınızın zaman diliminin de değişebileceği anlamına gelir; ancak genel olarak, sonuçların ilk dermapen seansınızdan dört ila altı hafta sonra sürmesini bekleyebilirsiniz. Önereceğimiz dermapen seans sayısı yaşınıza, cilt sağlığınıza ve şikayetlerinize göre değişecektir. Ancak genellikle en az 3 seans önerilir. Cildinizin iyileşebilmesi ve ilerlemenizi değerlendirebilmemiz için dermapen uygulamalarınızı aralıklı olarak yaptırmanız önerilir.

Dermapen Sonuçları Kalıcı mıdır?

Dermapen etkileri kalıcı değildir, bu nedenle hastalarımıza yaşına ve cilt problemlerine göre değişen aralıklar ile tekrarlayan seanslar önermekteyiz. Dermapen sonuçları ilk seans sonrası görülmeye başlasa da, asıl etki (yeni kolajen üretimine bağlı cilt elastikiyetinde artış, sıkılaşma) tipik olarak 3-5 tedaviden sonra daha belirginleşir. İşlemi takip eden 6-12 ay arasında kollajen oluşumuna devam edeceksiniz. Herhangi bir prosedür veya ameliyatta olduğu gibi, doğal yaşlanma süreci devam eder, ancak dermapen, genel olarak daha genç bir görünüm sağlayarak etkilerini gösterir. Tekrarlanan tedavilerle, yeni kolajen liflerinin oluşması arttırılarak dermapen etki süresi uzatılır. Bu sayede eskisinden daha güçlü, daha sıkı ve pürüzsüz bir cilt sağlanır.

Dermapen Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dermapen sonrası oluşabilecek hafif pembelik ve yanma hissi yaklaşık 6 saat içinde düzelir ve ardından kendiliğinden geçer. İşlemden sonra doğrudan güneş ışığına maruz kalmaktan kaçının. 2 gün yorucu spor, sıcak su, hamam, sauna veya solaryumdan kaçının. Su bazlı nemlendirici kullanın ve ilk 24 saat makyaj yapmayın.

Dermapen Yan Etkileri

Dermapen bir profesyonel tarafından tekniğine uygun olarak yapıldığında risk ve yan etki oranı oldukça düşük bir uygulamadır. Tüm estetik uygulamalar gibi, dermapen de risksiz değildir. Dermapen yan etkileri en yaygın olanı, işlemin hemen ardından hafif cilt tahrişidir. Dermapen sonrası ciltte kızarıklık birkaç günde geçer. Kanama, yaygın morarma ve enfeksiyon gibi daha nadir görülen yan etkiler fark ederseniz doktorunuzu arayınız. Dermapen riskleri açısından değerlendirildiğinde profesyonel ellerde yapıldığında oldukça güvenli bir uygulamadır.

Dermapen (Mikro İğneleme) Evde Yapılabilir mi?

Dermapen (Mikro iğneleme) mutlaka bir doktor tarafından yapılması gereken minimal invaziv bir işlemdir. Yüz derisinde kontrollü bir hasar oluşturulduğu için, amatör kişiler tarafından yapıldığında kanama, yüzde skar (iz),enfeksiyon, yüzde leke gibi yan etkiler görülebilir.

Dermapen Tedavisi Kimlere Yapılamaz?

Son bir ay içerisinde Alfa hidroksi asit (AHA),izotretionin, A vitamini tedavisi alanlarda dermapen tedavisi yapılmaz. Cilt kanseri, siğil, aktinik keratozu ve aktif cilt enfeksiyonu olan kişiler, kanama sorunları olanlar ve kan inceltici kullananlar, kemoterapi, radyoterapi veya kortikosteroid alan kişiler, kontrolsüz şeker hastaları, Son 6 ayda estetik yüz cerrahisi geçirenler, keloid (aşırı hücre çoğalmasına bağlı anormal yara iyileşmesi) olan kişiler Dermapen tedavisi yaptıramazlar.

Aşağıdaki durumlarda dermapen tedavisi için ideal bir aday olmayabilirsiniz:

 • Hamilelik,
 • Sedef hastalığı veya egzama gibi belirli cilt hastalıkları varsa,
 • Yüzde açık yaralar varsa,
 • Son zamanlarda radyasyon tedavisi görmüşseniz,
 • Cilt izleri geçmişiniz var ise (hipertrofik skar, keloid eğilimi).

Dermapen Fiyatları Ankara

Dermapen fiyatı seans ve birden fazla sayıda dermapen seansını içeren dermapen paket fiyatları olarak belirlenir. Dermapen fiyatları (Mikro iğneleme fiyatları) hakkında detaylı bilgi için bizimle irtibata geçiniz.

Dermapen Nasıl Etki Eder?

Dermapen, cildinizi daha fazla kolajen yapmaya teşvik ederek etki eder. Buradaki etki mekanizması, mikro iğneleme ile iğne batmalarının ciltte hafif ve kontrollü bir yaralanmaya neden olması ve cildin buna cevap olarak yeni ve kolajenden zengin bir doku oluşturarak tepki vermesidir. Dermapen sonrası yeni ve tazelenmiş cilt dokusu eski dokudan daha sıkı ve canlıdır. Cildin yaşlanma veya yaralanma nedeniyle kolajen kaybetmesi doğaldır. Dermapen cildi yeni doku oluşturmaya teşvik ederek, cildin daha sıkı olmasına yardımcı olmak için daha fazla kolajen üretimine neden olur.

Dermapen etki mekanizması, yüzde kontrollü bir yaralanma yaratmak, böylece tedavi edilen bölgede ek kolajen oluşturarak vücudun tepki vermesini ve yeni doku ile tazelenmesini sağlamaktır. İğneler, derinin epidermis dediğimiz üst tabakasını bozmadan mikro kanallar oluşturur. Bir alana 15 kez iğnelemenin yaklaşık 250 mikro kanal / cm2 ile sonuçlanacağı görülmüştür. 0,5 ile 1,5 mm uzunluğundaki mikro iğnelerle tedavi edilen cilt dokusunun analizinde; dermapen işleminin elastin ve kollajen liflerinin muazzam büyümesini uyardığını ortaya koymuştur. Dermapen tedavisi sonunda neovaskülarizasyon dediğimiz ciltte besleyici yeni damarlar oluştuğu, cilt beslenmesinin, dolayısı ile yenilenmesinin arttığı görülmüştür. Çoğu çalışma, topikal Vitamin A ve Vitamin C kremleri ile hazırlanmış hastalarda bu etkinin daha belirgin olduğunu göstermiştir. Bu sebeple dermapen tedavisine aynı zamanda "perkütanöz kollajen indüksiyon terapisi" yani “ciltte kollajen uyarımı tedavisi” de adı verilir.

Dermapen Öncesi Sonrası Yapılması Gerekenler

 • Dermapen yaptıranlar öncesinde 3-6 ay boyunca sivilce tedavisi (Accutane,Roacutane) kullanmamış olmalıdır.
 • Dermapen yaptırmadan önce en az 12 saat önce tüy dökücü kremler, Retin-A (Vitamin A),Alfahidroksiasit, BetaHidroksiasit, Glikolik asit ve C Vitamini kullanmaktan kaçının.
 • Dermapen öncesi 12 saat önce otoimmün tedavilerden kaçının.
 • Dermapen yaptıranlar en az 24 saat boyunca lazer tedavileri, bronzlaşma yatakları ve güneşe maruz kalmaktan kaçının. Dermapen yaptıranların yorumları tedavi alanına güneş koruma kremi (SPF 30 veya üzerini) kullandıkları görülür ve doktoru tarafından tavsiye edilir. Dermapen bronz cilde, güneş yanığı olan cilde uygulanmaz.
 • Dermapen yaptıracağınız gün yüzünüzü temiz tutunuz ve makyaj yapmayınız.
 • Tedaviden önce yüzünüzde aktif sivilce veya benzeri bir lezyon çıkara lütfen doktorunuza bilgi veriniz.

Dermapen Sonrası Nelere Dikkat Etmeli

Dermapen öncesi hasta konforu için uyuşturucu krem uygulanacaktır. Dermapen tedavinizden hemen sonra, orta ile şiddetli güneş yanığı varmış gibi görüneceksiniz ve cildiniz normalden daha sıcak ve gergin hissedebilir ve nu durum normaldir. Dermapen sonrası 1-2 saat sonra bu durum azalır ve normalde aynı gün içinde veya 24 saat içinde düzelir. Dermapen sonrası ilk 24 saatten sonra hafif bir kızarıklık görebilirsiniz, ancak yalnızca minimum alanlarda veya önceden var olan leke bölgelerinde görülür.

Dermapen sonrası doktorunuz, cildi yatıştırmaya, sakinleştirmeye ve korumaya yardımcı olmak için işlem sonrası cilt bakımı önerecektir. Dermapen sonrası krem ilk 3 gün mutlaka kullanılması tavsiye edilir. Eğer doktorunuz tavsiye ediyor ise “dermapen sonrası kremler” 3. günden sonra da kullanılmaya devam edilebilir.

Dermapen Sonrası Yüz Yıkama

Dermapen sonrası temizlik konusunda 2 farklı yaklaşım vardır. Bunlardan birisi Dermapen sonrası 48 saat boyunca yüzünüzü temizlemek için sadece antibiyotik içeren yatıştırıcı ve iyileştirici bir krem kullanmak. Dermapen sonrası temizlik konusunda diğer yaklaşım ise kreme ek olarak ise ılık suyla yüzü yıkayıp ve tedavi edilen cildi nazikçe kurulamaktır. Dermapen sonrası temizlikte öncelikle tedavi edilen bölgeye dokunurken daima ellerinizin temiz olduğundan emin olun.

Dermapen Sonrası İyileşme

İçeriğinde antibiyotik ve cildi iyileştirici etken maddeler içeren kremler ve Resveratrol bazlı ürünler dermapen sonrası iyileşme sürecinde cildi rahatlatmaya ve tahrişi azaltmaya yardımcı olabilir.

Dermapen Sonrası Cilt Bakımı

Dermapen tedavinizi takiben cildiniz normalden daha kuru hissedebilir. Bu gerginlik dermapen yaptıranların yorumlarında gerilme hissi olarak anlatılır. En iyi dermapen yapan doktorlar tedavinin etkinliği kadar dermapen sonrası hastanın konforunu da düşünmelidirler. Hyaluronik Asit, cildi nemlendirmek ve mükemmel dengeye kavuşturmak için ideal bir bileşendir. Dermapen tedavinizi takip eden günlerde ve cilt yenilenmeye başladığında, kolajen uyarıcı peptitler de tavsiye edilen uygulamalardandır.

Dermapen Sonrası Makyaj

“Dermapen sonrası ne zaman makyaj yapabilirim” sorusu sıkça sorulur. Dermapen sonrası 12 saat makyaj yapılmaması önerilir. Özellikle temiz değilse makyaj fırçasıyla makyaj yapmamanız önerilir.

Dermapen Sonrası Güneş Koruma Kremi

Dermapen tedavisinden hemen sonra, SPF 30 içeren geniş spektrumlu bir UVA / UVB güneş kremi uygulayın. “Dermapen sonrası güneş kremi” olarak kimyasal içermeyenler şiddetle tavsiye edilir. Dermapen sonrası 24 saat boyunca kasıtlı ve doğrudan güneş ışığından kaçının. Dermapen sonrası solaryum kesinlikle yasaktır.

Dermapen Sonrası Krem

Dermapen sonrası en az 2 saat boyunca herhangi bir Alfa Hidroksi Asit, Beta Hidroksi Asit, Retinol (A Vitamini),C Vitamini (düşük pH formülünde) krem kullanmayınız.

Dermapen Sonrası Spor ve Yüzme

“Dermapen sonrası yüzme” en az 24 saat yapılmamalıdır. “Dermapen sonrası spor” ve egzersiz terleme ve spor salonlarının hijyenik durumu sebebi ile ilk 24 saat yasaktır.

Dermapen Ankara İlgili Konular
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
En az 70 karakter.
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426