doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Dudak Botoksu

Dudak Botoksu

Dudak Botoksu

Dudaklar topografik olarak yüzün ortasında yerleşmiş estetik ve fonksyonel organlardır. Yemek yeme, konuşma, öpme gibi fonksyonları yanında görünüşümüzün de vazgeçilmez bir parçasıdır. Yüzyıllardır güzel dudak karşı cinse çekici ve hoş gelmektedir. Yoğun ve ince kas yapıları, damar ve sinir ağı tarafından örülmüş bu değerli ordan yaşın ilerlemesi ile birlikte yaşlanma belirtileri gösterebilmektedir.

Dudak botoksu uygulaması bu komplike yapısından dolayı bilgi ve tecrübe gerektiren bir uygulamadır. Dudaklara botoks işlemi bu bölgenin hassas kas dengesini bozmadan yapılmalı, yapan kişinin bölgesel anatomi ve botoks dozajı ile ilgili yoğun tecrübesi olmalıdır. İyi yapılmış bir dudak botoksu yüz estetiğine ciddi artılar katarken, ehil olmayan bir elde yapılan dudağa botoks uygulaması konuşma, yeme içme ve estetik görünümde sorunlar yaşatabilir.

Dudak botoksu niçin yapılır?

  1. Botoks ile üst dudak çizgilerinin tedavisi başka bir deyişle botoks ile sigara çizgilerinin tedavisi

Üst dudak botoksu ve dudak botoksu genelde aynı anlamda kullanılmaktadır. Dudakta en sık kullanılan botoks uygulaması da budur. Sigara çizgileri ismi ile anılmak ile birlikte sigara içmeyen kişilerde de üst dudak botox yapılmakta ve onlarda da benzer kırışıklıklar olmaktadır.

Sigara için veya içmeyin üst dudak kaslarınız veya derinizin özelliklerine bağlı olarak üst dudakta kırışıklık oluşma eğilimi varsa veya hafiften başlamışsa, dudak botox başlayarak ileride kırışıklık oluşmasını engelleyebilirsiniz. Halihazırda oluşmuş üst dudak kırışıklık tedavisi olmak istiyorsanız, üst dudaktaki deformitenin durumuna göre sadece üst dudak botoks veya botoks  ile beraber dudak dolgusu ile bu şikayetlerinizden kurtulabilirsiniz. Burada kritik nokta kırışıklık yapan kasların eski kuvvetini kazanmadan 5-6 ayda bir düzenli olarak dudak botoksu yaptırmanızdır. Diğer yüze botoks uygulamaları gibi dudak botoksunda doz çok önemlidir.

Aslında bu ikisi de aynı anlama gelmektedir. Yaş ve sigara gibi dudağa belirli bir hareket yapma alışkanlığı ile üst dudak çizgileri zamanla belirgin ve kalıcı bir hal alabilir. Özellikle çok derinleşmeden düzenli (5-6 ayda bir) botoks uygulaması yapılırsa bu çizgilerin oluşması önlenebilir ya da mevcut üst dudak çizgileri daha belirsiz, silik hale getirilebilir. Hatta sigara çizgileri yok edilebilir. Üst dudak botoksu fazla yapılırsa üst dudak uzar, hareketlerinde azalma görülür (Kukla dudağı). Estetik ve fonksiyonel açıdan istenmeyen bir durumdur. Üst dudak botoksu mikro dozlar ile başlanarak kişinin verdiği cevaba göre sonraki seanslarda yavaşça arttırılmalıdır.

  1. Dudak köşelerinin aşağı doğru çekmesi ve alt dudak köşesinden aşağı doğru yönelen oluklar durumunda botoks uygulaması yapılarak somurtkan ifade düzeltilebilir. Dudak kenarından aşağı doğru olan oluklar azaltılabilir. Bu bölgede depressor anguli oris kasları simetrik ve ölçülü bir şekilde bloke edilmelidir.
  2. Gülerken diş etlerinin görünmesi düzeltilmesi için botoks (Gummy smile) Güldüğünüzde üst dudak hiper aktivitesi mevcut ise diş etleri 1-2 milimetreden fazla gözüküyor ise botoks uygun bir tedavi olacaktır. Estetik olarak çok kabul görmeyen bu durum düzenli yapılan botokslar ile düzeltilebilir.

Dudak Botoksu Ankara Fiyatları

Ankara dudak botoksu fiyatları, işlem yapan kişinin konuya dair tecrübesi ve ek uygulama bölgelerine göre değişir. Ankara dudak Botox hakkında detaylı bilgi için lütfen bize ulaşınız.

Üst dudak kırışıklıklarının (sigara çizgileri) botoks dışında tedavisi var mıdır?

Bazen hastalarda dudak hareketlerinde hiper aktivite olmaksızın üst dudakta kırışıklıklar oluşmuştur. Bu durumda dudak dolgusu veya hacim veren uygulamalar tercih edilir. Zira botoks dinamik yani hareket ile oluşan kırışıklıkların tedavisinde etkilidir. Molekül ağırlığı daha düşük (ince) dolgular son derece yüzeysel olarak dudak üzerindeki kırışıklıkların düzeltilmesi amacı ile kullanılır.

Dudak Botoksu nasıl yapılır?

Yaklaşık uygulama süresi 5-6 dakika olan uygulama öncesi buz ve lokal anestezik krem ile uygulama esnasında ağrı engellenir. Üst dudak botoksu sonrası morluk görülmez, kızarıklık ise 10 dakika sonra geçer. Botoks etkisi 3-7 gün içerisinde başlar, 14.günde tam olarak oturur.

Dudak Botoksu İlgili Konular - 6
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara

HASTA YORUMLARI

Migren ataklarım sayısı üçte bire düştü! - Botoks Migren Tedavisi 19.01.2018

Migren hastasıyım. Yaklaşık 10 senedir. Tarık beye 2 senedir. Migren için Botoks yaptırıyorum.

Ön yargılarımı Tarık Bey ile yendim. - Botoks Ankara 19.01.2018

Herkese Botoks hayranı olduğumu söylüyorum ve düzenli olarak yaptırıyorum. Ancak hep böyle değildim. Ön yargılarımı Tarık Bey ile yendim.

Güler K. - Botoks Ankara 05.11.2017

Sahne sanatçısıyım. Botoks konusunda kaygılarını yenememiş birisi olarak ihtiyatlı davrandım. İlk olarak sadece göz çevremdeki kırışıklıklara yaptırdım. Mimiklerim benim için çok önemli.

Bir Mucizedir Yaşamak! - Mini Karın Germe Ameliyatı 21.10.2017

Tarık hocam ile tanıştıktan sonra bu sözü daha bir sever oldum. Uzun araştırmalarım sonunda 2016 yılının Ekim ayının herhangi bir gününde biz sizi arayalım linkine numaramı bıraktım.

Gül Sezen N - Baby Botoks 21.10.2017

Öyle alıştım ki bu konfora botoksun o güzel etkisi geçer geçmez soluğu Tarık beyin muayenehanede alıyorum. Geçen aradığımda yurtdışında 4 gün yok dediler. Ciddi bir şekilde gün saydım. Baby botoksu tek geçerim.

Selma.H - Botoks Ankara 10.10.2017

Senelerce çok yapay botoks ve farklı uygulamalar gördüğüm için bu alana uzaktan bakardım. Ta ki Tarık hocamla tanışana dek.

Ayşegül S. - Baby Botoks 30.09.2017

4 yıldan fazladır botoks yaptırırım. İlk defa Tarık beye baby botoks yaptırdım.

Nihan U. - Baby Botoks 30.09.2017

Önceden yaptırdığım botokslardaki cin çarpmış görünüm yok. Sade doğal ve abartılı değil. Tavsiye olunur.

Berna M. - Botoks Ankara 29.09.2017

Dr. Tarık Bey ilk anda size doğru yerde olduğunuzu hissettiriyor. İşini özenle yapıyor.

Evin B. - Karın Germe Ameliyatı 28.04.2015

Merhaba sayın doktorum. Geçen sene mart ayında karın germe ameliyatı oldum. Bütün özgüvenim altüst olmuştu ama sizin sihirli elleriniz ve yeteneğiniz sayesinde genç kızken ki halime döndüm.

VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426