doç dr tarık çavuşoğlu
  1. türkçe
  2. english
  3. deutsche

+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu Blog

Meme (Göğüs) Büyütme Ameliyatı Hakkında

Meme (Göğüs) Büyütme Ameliyatı Hakkında

Meme büyütme konusunda konuşulan birçok şehir efsanesi ve bilgi kirliliği mevcuttur. Bu konu ile ilgili kafalardaki soru işaretlerini gidermek için Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu sizlere meme büyütme hakkında genellikle yanlış bilinen 4 konuyu açıklığa kavuşturdu.

Silikon Meme protezlerini kaç yılda bir değiştirmek gerekir?

Meme protezleri ancak herhangi bir sorun oluşturuyorsa (rüptür, sızıntı, kapsül kontraksiyonu) değiştirilmesi gerekir. Bunun dışında herhangi bir sorunu olmayan bir silikon meme protezini değiştirmeye gerek yoktur. Meme protezi değişimi ile ilgili kafa karışıklığı muhtemelen çoğu implant üreticisinin sağladığı on yıllık garantiden kaynaklanmaktadır. Bununla birlikte, garanti limiti değiştirme süresine dönüşmez.

Birçok kadın, silikon meme protezlerini on yıl geçtikten sonra değiştirmek zorunda olmadıklarını, diğerleri ise birkaç yıl içinde ihtiyaç duyduklarını (genellikle boyutlarını değiştirmek istedikleri için) söylerler. Değişim için belirli bir zaman yoktur. Sonuç olarak, silikon meme protezleri sadece yırtılmaları veya hastada kapsüler kontraktür gelişmesi durumunda değiştirilmesi gerekmektedir.

Meme (Göğüs) Büyütme Ameliyatı Olan Kadınlarda Memnuniyet Oranı Nedir?

Uluslararası bir dergide, yapılan bir çalışmaya ait makalede; “meme (göğüs) büyütme ameliyatı olan” 600’ün üzerinde kadın “meme (göğüs) büyütme ameliyat öncesi sonrası” sonuçtan memnuniyet açısından değerlendirilmiştir. “Meme (göğüs) büyütme ameliyatı öncesi sonrası” genel memnuniyet ve psikososyal, fiziksel ve cinsel mutluluğa katkıları değerlendirilmiştir.

Meme, Göğüs Büyütme ameliyatı olan hastalarda ezici bir çoğunlukta ameliyat sonrası bu kriterlerde belirgin bir faydalanım gösterdikleri ve hasta memnuniyeti tespit edilmiştir. Meme (göğüs) büyütme ameliyatı kadınların çoğunluğu kararlarından memnun olduğu bizim de klinik bir gözlemimizdir.

Meme (göğüs) büyütme ameliyatı olduğum belli olur mu? Meme Protezi Doğal Durur mu?

İlerleyen teknoloji bize her boyutta, projeksiyonda ve volümde silikon meme protezi seçeneği sunmaktadır. Eskisine göre çok daha ileri teknoloji ile üretilen akıllı silikon jel teknolojileri doğal meme estetiği sonuçları elde etmemize yardımcı olmaktadır. Silikon meme protezi cerrahi tekniklerindeki iyileşmeler daha doğal göğüs estetiği sonuçları elde etmemizi sağlar.

Silikon Meme Protezi Ameliyatı Sonrası Otomatik Olarak Meme Dikleşmesi De Olur Mu?

Ne yazık ki, sarkan göğüsleri düzeltmenin tek yolu bir Meme Dikleştirme (mastopeksi) ameliyatıdır. Silikon meme protezi ameliyatı ile daha dolgun görünmesi sağlanır. Ancak doğum veya kilo alıp vermeye bağlı memelerde sarkma mevcut ise bunu toparlamaz. Kaldı ki konulan meme protezinin ağırlığı göğüsteki sarkmayı daha da artıracaktır. Meme dikleştirme ameliyatı (Mastopeksi) ile sarkan deri de toparlanır. Eğer meme içeriği az ise aynı seansta meme protezi de konularak daha dik ve dolgun bir göğüs elde edilebilir.

 

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8 Çukurambar Çankaya Ankara
GÖRÜŞ ve FİYAT TALEBİ
En az 70 karakter.
Gizlilik bilgileriniz bizimle güvende!
VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 4689