doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Bölgesel Zayıflama, Soğuk Lipoliz

Bölgesel Zayıflama, Soğuk Lipoliz

Soğuk Lipoliz (Dondurarak Yağ Parçalama) Yöntemi

Soğuk Lipoliz, vücutta istenmeyen bölgesel yağların yaklaşık -10 dereceye kadar soğutularak parçalanmasını ifade eder. Bu işlem yağ dokusunun çevresindeki diğer dokular zarar görmeksizin gerçekleştirilir. Bu işlem sonrasında yağ hücresinde apoptozis (hücre ölümü) gerçekleşir. Parçalanmış hücreler vücudun çöpçü hücreleri olarak tarif edebileceğimiz makrofajlarca eritilip parçalanır e vücuttan atılır. Parçalanıp, eritilip sonrasında vücuttan atılan bu yağ hücreleri sebebi ile uygulama bölgesinde bölgesel bir incelme ve zayıflama görülür.

Özellikle yoğun iş ve sosyal yaşamından ödün vermek istemeyen, anesteziden ya da cerrahi bir uygulamadan çekinen  kişilerin tercih ettiği acısız bir işlemdir. Genellikle hastanın durumuna göre 1-3 seans önerilir.

Soğuk Lipoliz (Dondurarak Yağ Parçalama)Yöntemi nasıl uygulanır?

Soğuk lipoliz (Kriyolipoliz) cihazı muhtelif boyutlarda özel başlıklara sahiptir. Yağ eritilmesi istenen bölgeye özel muhtelif boyutlarda başlık seçenekleri olan bu cihazda uygun başlık bölgesel yağlanmanın fazla olduğu bölgeye yerleştirilerek tedaviye başlanır. Tedavi öncesinde doktor tarafından belirlenen bölgelere cildinizin korumak amacı ile ıslak mendil benzeri koruyucu özel bir malzeme (petler) yerleştirilir. Sonrasında bölgenin şekline özel dizayn edilmiş başlıklar yerleştirilir. Başlık yerleştirildiği bölgeyi uygun gördüğümüz dereceye kadar soğutur. Doktor bu dereceyi gerekli olduğu miktara ayarlar. İşlem boyunca(45-60 dakika) hasta herhangi bir acı duymaksızın tedavi edilirken hasta istirahat eder(kitap okur, televizyon seyreder). İşlemin yapıldığı bölgeye göre hasta oturur veya yatar pozisyondadır.Tedavi sona erdiğinde cihaz otomatik olarak durur ve hasta hemen normal yaşamına geri döner.

İyi sonuçlar elde etmek için bol su içilmeli, aktiviteler artırılmalı ve sağlıklı beslenilmelidir. Esas etki işlemden sonra takip eden 2-3 ay içerisinde alınırken, hasta günden güne değişimi fark edebilir.

Soğuk Lipoliz (Dondurarak Zayıflatma) Yönteminin avantajları nelerdir?

  1. Yağ hücrelerini dondurarak parçalanmalarını (lipoliz) sağlar. Sonrasında vücudun enflamatuar çöpçü hücreleri bu yağları ve artıklarını emer yok eder. Damar ve lenfatik kanallar ile vücuttan atılırlar.
  2. Cerrahi gerektirmeyen bir uygulamadır.
  3. Uygulanılan bölgedeki diğer dokulara zarar vermez.
  4. Parçalanan yağ hücreleri ölür (apoptozis) ve sonrasında vücudun kendi doğal temizleme süreçleri devreye girer ve ölü yağ hücreleri vücuttan atılır. Bu sayede uygulama bölgesinde yağ yapıda incelme görülür.
  5. Yağ dokusuna spesifiktir, sinir, kas ve kemik dokusu zarar görmez.
  6. Soğuk lipoliz uygulamasının yapıldığı bölgelerdeki yağ dokusunda % 10 ile % 40 oranında azalma görülebilmektedir. Uygulanan bölgedeki yağ miktarı ve uygulamaya verilen cevaptaki kişisel farklılıklar ve sonrasındaki su tüketimi,diyet alışkanlıkları gibi faktörler incelme oranını  etkilemektedir. 
  7. Uygulanan bölgede incelme, vücut hatlarında şekillenme ve selülit görünümünde azalma görülmektedir.

Soğuk Lipoliz Fiyatları

Soğuk lipoliz fiyatları, uygulama yapılacak bölge sayısına göre farklılık gösterir. Aynı gün içerisinde birden fazla bölge çalışılabilir.(karın, sırt, kol, popo, basenler, bacak içleri) Soğuk lipoliz fiyatları hakkında detaylı bilgi ve randevu için kliniğimiz ile irtibata geçiniz.

Soğuk Lipoliz Kalıcı Çözüm Sağlar mı, Soğuk Lipoliz sonrası Tekrar Eskiye Döner miyim?

Soğuk lipoliz (dondurarak zayıflama) uygulamasından daha başarılı sonuç elde etmek ve bunun kalıcılığını sağlamak için işlem sonrası size önerdiğimiz diyete, bol su içmeye ve mümkün olduğunca dafa fazla egzersiz yapmaya çalışmak önerilir. Uygulamalar sonucunda görülmüş ki bunlara uyanlarda sonuçlar daha dramatik şekilde başarılı olmuştur. Parçalanan yağların tekrar aynı bölgede çoğalması mümkün değildir. Zira 16 yaşından sonra insan vücudunda yağ hücre sayısında artış olmaz.  

Soğuk Lipoliz Hangi Bölgelerde Uygulanabilir?

Soğuk lipoliz; Alt ve üst karın, göbek, bel, sütyen alt bölgeleri, sırt, bacak, basen ve kol bölgelerine uygulanabilmektedir.

Soğuk Lipoliz Etkilerini Ne Zaman Görürüm?

Soğuk lipoliz uygulamasının sonuçları 2.haftadan itibaren gözle görülür biçimde ortaya çıkmaya başlar ancak 45 günde belirginleşir. Tam sonuçlar 3.ayda ortaya çıkar. Bu süreç içerisinde hastalarımızı özel bir diyet programı ile takip etmekteyiz.

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara

HASTA YORUMLARI

Migren ataklarım sayısı üçte bire düştü! - Botoks Migren Tedavisi 19.01.2018

Migren hastasıyım. Yaklaşık 10 senedir. Tarık beye 2 senedir. Migren için Botoks yaptırıyorum.

Ön yargılarımı Tarık Bey ile yendim. - Botoks Ankara 19.01.2018

Herkese Botoks hayranı olduğumu söylüyorum ve düzenli olarak yaptırıyorum. Ancak hep böyle değildim. Ön yargılarımı Tarık Bey ile yendim.

Güler K. - Botoks Ankara 05.11.2017

Sahne sanatçısıyım. Botoks konusunda kaygılarını yenememiş birisi olarak ihtiyatlı davrandım. İlk olarak sadece göz çevremdeki kırışıklıklara yaptırdım. Mimiklerim benim için çok önemli.

Bir Mucizedir Yaşamak! - Mini Karın Germe Ameliyatı 21.10.2017

Tarık hocam ile tanıştıktan sonra bu sözü daha bir sever oldum. Uzun araştırmalarım sonunda 2016 yılının Ekim ayının herhangi bir gününde biz sizi arayalım linkine numaramı bıraktım.

Gül Sezen N - Baby Botoks 21.10.2017

Öyle alıştım ki bu konfora botoksun o güzel etkisi geçer geçmez soluğu Tarık beyin muayenehanede alıyorum. Geçen aradığımda yurtdışında 4 gün yok dediler. Ciddi bir şekilde gün saydım. Baby botoksu tek geçerim.

Selma.H - Botoks Ankara 10.10.2017

Senelerce çok yapay botoks ve farklı uygulamalar gördüğüm için bu alana uzaktan bakardım. Ta ki Tarık hocamla tanışana dek.

Ayşegül S. - Baby Botoks 30.09.2017

4 yıldan fazladır botoks yaptırırım. İlk defa Tarık beye baby botoks yaptırdım.

Nihan U. - Baby Botoks 30.09.2017

Önceden yaptırdığım botokslardaki cin çarpmış görünüm yok. Sade doğal ve abartılı değil. Tavsiye olunur.

Berna M. - Botoks Ankara 29.09.2017

Dr. Tarık Bey ilk anda size doğru yerde olduğunuzu hissettiriyor. İşini özenle yapıyor.

Evin B. - Karın Germe Ameliyatı 28.04.2015

Merhaba sayın doktorum. Geçen sene mart ayında karın germe ameliyatı oldum. Bütün özgüvenim altüst olmuştu ama sizin sihirli elleriniz ve yeteneğiniz sayesinde genç kızken ki halime döndüm.

VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426