doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Fokuslu Ultrason (Hifu)

Fokuslu Ultrason (Hifu)

Fokuslu Ultrason (HIFU) nedir?

Yorgun görünümlü bir yüzden bıktıysanız, dolabınız "mucize kremi" adı altındaki kremler ile doluysa ve yüzde gerginlik oluşturmak amacı ile her türlü yöntemi denediyseniz, ancak arzu ettiğiniz sonuçlardan uzaksanız. Fokuslu Ultrason (HIFU) sizin için uygun seçenek olabilir. Yüksek yoğunluklu odaklanmış ultrason veya yaygın söylem ile Fokuslu Ultrason (Hifu) ameliyatsız yüz germe, ameliyatsız yüz gençleştirme konusunda; ameliyatlı yöntemlere değerli bir alternatif sunan, dikkate değer bir teknolojidir. Ultrasonla yüz gençleştirme (HIFU) FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından yüz ve dekolte bölgesindeki çizgilerin tedavisi açısından etkinliği onaylanmış bir tedavidir. Günümüzde Fokuslu Ultrason (Hifu) teknolojisini farklı isimler altında duyabilirsiniz.

Ultherapy, Ultraskin, Ultraformer, Duoblo ultrasonla yüz germe amacı ile farklı isimlerde ancak aynı teknolojiyi kullanarak hizmet veren farklı firmaların üretimi olan cihazlardır. Fokuslu Ultrason cildi güvenli bir şekilde gerginleştirmek ve sıkıştırmak için ultrasonun gücünü kullanmaktadır. Ultrason etkisi, IPL ve diğer lazerler veya Radyo-Frekans gibi ışıktan üretilen enerjiyi kullanan cihazlardan farklı bir enerji şeklidir.

Fokuslu Ultrason (Hifu) cilt yüzeyini korurken, radyo frekanstan daha derinlerde daha yüksek sıcaklıklar ile belirgin etki yaratabilir. Ultrason ile yüz germe (hifu) cilt gençleştirme amacı ile kullanılan lazerler gibi deriyi delerek geçmeyip, deriye zarar vermeksizin etkisini derin dokuda direkt oluşturur. Hifu, hedef noktadaki dokuyu yaklaşık 65 °C'ye kadar milimetrik noktalar şeklinde ısıtılır. Yan yana bir sıra milimetrik noktalar şeklinde ısıttığından dokuya zarar vermediği gibi beklenilen ağrıyı da oluşturmaz. Fokuslu ultrason sayesinde oluşturulan kontrollü ısı ile iyileşme ve kollajen oluşumu uyarılır ve hızlandırılır. Oluşturulan ısı sonucunda uyarılan iyileşme ve artmış kollajen süreci, 2-6 ay boyunca devam eden “gerilme ve sıkılaşma” sağlayacaktır. Fokuslu ultrason yaptıranların yorumları bu güzel etkiyi yaklaşık olarak 2 yıl boyunca gördüklerini vurgular.

Fokuslu Ultrason tedavisi aynı zamanda, göz çevresi ve kaş arasında Fokuslu ultrason (HIFU) etkinliğini arttırabilirsiniz. Göz çevresi, gülme çizgileri, yanaklar, boyu dekolte ve çene altı bölgesindeki sarkma ve gevşemelere karşı yüz tonusunu korumak için en etkili ameliyatsız yöntemlerin başında Fokuslu Ultrason Ankara (Hifu) uygulamaları gelir. Ultrasonla yüz germe (hifu) uygulamasında; yüz germe ameliyatındaki gibi sinir hasarı, hissizlik, hematom ve iz gibi riskler de yoktur.

Fokuslu Ultrason (HIFU) Ultrasonla Yüz gençleştirme yararları nelerdir?

 • Cerrahi olmayan bir işlem olan Fokus Ultrason uygulaması hastalara diğer prosedürlere göre birçok avantaj sunar.
 • Klinik olarak kanıtlanmış etkinliği ile FDA onaylı bir yöntemdir.
 • Güvenli ve konforlu bir uygulamadır.
 • Anesteziye ihtiyaç yoktur ağrısızdır.
 • İşlem sonrası iş veya sosyal hayata dönülebilir.
 • Tek seanslık bir uygulamadır, etkinliği 2 yıl kadar sürebilir.
 • Üç farklı derinlik kartuşu (1.5mm, 3mm ve 4.5mm) ile farklı deri katlarına ve farklı yüz yapılarına etkilidir.
 • Deride yaralanma veya zarar oluşturmaksızın etki gösterdiğinden iz kalma, renk değişikliği oluşturma, enfeksiyon riski yoktur.

Fokuslu ultrason (Hifu) uygulamasından önce neler yapılır?

İlk görüşmemizde Fokuslu ultrason tedavisine ihtiyacınız olup olmadığı değerlendirilir. Deri fazlalığı var mı, dokunun gerginliği (tonusu),kas ve bağ dokusu durumunuz değerlendirilir.

Fokuslu Ultrason Fiyatları, Ultrasonla Yüz Gençleştirme Fiyatları

Fokuslu Ultrason Fiyatları uygulama bölgesinin fazlalığına göre değişkenlik gösterecektir. Fokuslu Ultrason Ankara fiyatları sadece yüz uygulaması veya yüz ve boyun birlikte uygulamaları farklılık gösterir. Fokus Ultrason Fiyatlarını veya ultrasonla yüz gençleştirme fiyatları belirleyen diğer unsur da yüzdeki deformitenin miktarına bağlı olarak yapılması gereken atış miktarıdır. Fokuslu ultrason yorumlarında sıkça karşılaşacağınız gibi doğru yönde, doğru bölgelere, doğru miktarda yapılacak atışlar sonucu belirleyecektir. Fokus ultrason doktor tarafından yapılması gereken bir uygulamadır. Özellikle cerrahi anatomi bilgisi deformitenin doğru tanımlanması, yapılacak atışın yönü, vektörü ve miktarı ile birlikte başarıda belirleyici faktördür. Doğru hasta seçimi ve doğru uygulama önemlidir.

Fokuslu ultrason (HIFU) uygulaması ne kadar sürer?

Uygulama alanına ve tedavi planına göre atış sayısı ve tedavi süresi 30-60 dakika arasında değişir.

Fokuslu Ultrason (HIFU),Ultrasonla Yüz gençleştirme sonrası neler görülür?

 • Elastin ve Kollajen üretimini artırır, cildi canlandırır.
 • Yanak çizgileri (Nasonabial) silinme, deride sıkılaşma sağlar.
 • Yanak, çene kenarı & boyun sıkılaşma, gıdı bölgesinde küçülme ve yüzdeki ince kırışıklıklarda azaltma görülebilir.

Fokuslu Ultrason yaptıranlar etkisini ne zaman görür?

Asıl beklenen etki tedaviden 2-4 ay sonra oluşur. Hafif ya da orta derecede cilt gevşekliği olan hastalarda çene hattında, gülme çizgilerinde toparlanma be elmacık kemiklerinin ortaya çıkması bu etkilerden bazılarıdır.

Fokuslu Ultrason etkisi ne kadar sürer?

Fokuslu ultrason sonuçları ne kadar sürer sorusu sıkça gelir. Klinik gözlemlerimize göre 1,5-2 sene kadar etkisinin sürdürür. Bununla birlikte, bireysel sonuçlar farklı olacaktır.

Fokus Ultrason kaç seans yapılır?

Fokuslu ultrason tek seanslık bir uygulamadır. Hafif ve orta derecede cilt gevşekliği olan kişilerde tek seans uygulama yeterlidir. Ağrı derecede sarkması ve deri fazlası olanlarda uygun bir yöntem olmayıp, bu kişilerde yüz germe ameliyatı önerilmektedir.

Fokuslu Ultrason (HIFU) nasıl etki eder?

HIFU, fokuslu ultrason uygulamasında cildin farklı katmanlarına derinlemesine ultrason enerjisi iletir. Milimetrik noktasal ısı enerjisi, SMAS, derin dermiş ve epidermis gibi derinin farklı katmanlarında 65 ° C ve 70 ° C arasındaki sıcaklıklarda verilir. Farklı katmanlara farklı derinliklere etki eden başlıklar ile ulaşılır. Bu hassas hedefleme, Fokus Ultrason (HIFU) tedavilerine özeldir.

Cerrahi olmayan diğer cilt sıkıştırma tedavileri dokuları bu şekilde hedefleyemez. Ses dalgaları cildin yüzeyini atladığından cilde zarar vermeksizin dermal ve alt-dermal dokuları hızla ısıtır ve dokuda kollajen üretimi yönünde uyarılmaya neden olur. Doku, kendisini iyileştirme sürecinde, kollajen liflerin üretimini ve organizasyonunu uyarır; bu da, tedavi edilen bölgede cildin uzun süre sıkılaşmasına ve yukarı doğru gerilmesine neden olur. Yeni kollajen oluşumu, cildin genç görünümünü korumaya yardımcı olan önemli bir parçasıdır. Fokuslu ultrason öncesi sonrası fotoğraflarda belirgin bir fark ve hastada ciddi bir etki yaratabilmek için uygun miktarda enerji (atış sayısı) uygun şekilde ihtiyaç duyulan bölgeye verilmelidir.

Fokuslu Ultrason (hifu) zararları var mıdır?

Fokuslu ultrason zararları veya fokuslu ultrason yan Etkileri bize sık sorulan sorulardandır. Fokuslu ultrason deride zarar vermeksizin etki ettiğinden deriden yara, kesi vb oluşturmaz. Fokuslu ultrason tedavisinden hemen sonra deride birkaç saat süren hafif bir kızarıklık olabilir. Yine fokuslu ultrason Yaptıranlar hemen sonrasında elmacık kemiklerini daha belirgin hale getiren hoş bir ödem olur. Cildi daha parlak ve güzel gösterir. Bu ödeme bağlı bir güzellik halidir, asıl etki 2 ay içerisinde başlayacaktır. Bahsi geçenler fokus ultrason yan etkileri olarak sayılabilecek erken dönem durumlardır.

Fokuslu Ultrason (Hifu) İlgili Konular - 3
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara

HASTA YORUMLARI

Uyudum, uyandım, hayatım değişti! - Karın Germe Ameliyatı 06.05.2019

Karın bölgemde kalan sarkıklık ve gitmeyen erimeyen yağlar sebebi ile hep sorun yaşadım. En yakınlarımdan, çevremden gelen acımasız eleştiriler benim özgüvenimi sıfırladı. Artık bıçak kemiğe dayandı diyerek iyi bir plastik cerrah arayışına girdim.

Bir Mucizedir Yaşamak! - Mini Karın Germe Ameliyatı 21.10.2017

Tarık hocam ile tanıştıktan sonra bu sözü daha bir sever oldum. Uzun araştırmalarım sonunda 2016 yılının Ekim ayının herhangi bir gününde biz sizi arayalım linkine numaramı bıraktım.

Evin B. - Karın Germe Ameliyatı 28.04.2015

Merhaba sayın doktorum. Geçen sene mart ayında karın germe ameliyatı oldum. Bütün özgüvenim altüst olmuştu ama sizin sihirli elleriniz ve yeteneğiniz sayesinde genç kızken ki halime döndüm.

VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426