doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Kırışıklık, Çöküntü Giderme

Kırışıklık, Çöküntü Giderme

Farkında değiliz ama yaş ilerledikçe kırışıklıklarımıza yenileri ekleniyor. Yine de gülmeden, ağlamadan beliren; dudak üstü, göz çevresi ve yanak hattı boyunca görülen çizgiler, bir değişimin habercisi. Yüzümüz değişiyor, mimik çizgilerimizin derinleşmesini engellemek ve yenilerinin oluşmasını önlemek, cildimizi ne kadar güçlendirdiğimizle doğru orantılı. Çizgiler ve kırışıklık  hayatin bir gerçeği, fakat biz yaşlandıkça yüzümüzden eksik olmamaya kararlılar! Neyse ki, zamanın üzerimizdeki etkileriyle baş etmeye kararlı oldukça uygulayabileceğimiz birçok yöntem bulunuyor. Kırışıkları silen bu uygulamalar ile gözle görülür sonuçlar elde etmeniz mümkün!

Kırışıklar; kolajen kaybı, esnek dokunun azalması ve yaşlanma sürecinin bir parçası ama bu durumla savaşmayı bilirseniz kırışıklıklar kaderiniz olmak zorunda değil. Kırışıklık tedavileri yaşlanmanın etkisiyle birlikte yüzde meydana gelen ince veya derin çizgileri düzeltmek için botoks, dolgu ve geliştirilen teknolojik yöntemler ciltteki hasar dokuları onarıp genç, dinamik bir görünüm sağlıyor.

Botoks Kırışıklıkların Oluşmasını Engelleyin

Botoks uygulaması yüz hareketlerine bağlı olarak meydana gelen kırışıklıkların durdurulmasında ve yeniden oluşmalarını önler. botoks, göz çevresi, kaş arası, alın bölgesindeki ince çizgi ve kırışıklıkları geçici olarak gideren ve etkileri ortalama olarak üç veya dört ay süren FDA onaylı bir üründür. Enjeksiyonun etkileri büyük ihtimalle ilk birkaç gün fark edilmeyecektir ve kimi zaman bu süre bir haftaya kadar uzar. Botoks gibi enjekte edilebilen toksinler, çizgilerin sorumlusu olan kasların kasılmasını geçici olarak durdurarak yeni kırışıklık oluşumunu da önler.

Dolgu Kırışıklıkları Gidermek ve Cildi Daha Genç Göstermek İçin Kullanılırlar

En popüler dolgu seçeneği olan hyalüronik asit dolgular kırışıklıkları doldurarak ve içeriden açarak cildin yapısına dolgunluk katar çizgileri gidermek ve cildi daha genç göstermek için kullanılır. Uygulama yapılan bölgeye bağlı olarak her altı ayda bir yenileme gerekebilir. Kolajen uyaran dolgular, kalın katların ve kırışıklıkların üzerinde çalışır ve içeriden dışarıya doldurmak için kolajeni uyarır. Sonuçlar anında görülebilir ve altı aya kadar etkilidir: şişme ve morarma azdır. Dermal dolgular, göz çevresindeki kırışıklık ve ince çizgilerin, burun kenarındaki çizgilerin, burun ile ağız arasındaki çizgilerin, dudakların etrafındaki çizgilerin, alın çizgilerinin giderilmesin durumlarda kullanılır.

Teknolojik ile Kırışıklarından Kurtulun

Daha genç bir görünüm için günümüzde kullanılan gelişmiş teknolojilerin kapsamı oldukça geniş: cilt yüzeyinden derinlere kadar ulaşabilen lazerler; cildin üst tabakasını kaldırabilen lazerler; göz çevresi, dudak veya tüm yüz gibi belli bir bölgeyi gençleştirmek için kullanılan enerji bazlı cilt sıkılaştırıcı, ciltteki hafif-orta kırışıklıklar için pek çok seçenek var. Bazı lazerler tek bir uygulamayla sonuç verirken bazılarında birkaç hafta arayla işlemin tekrarlanması. Sorun ister güneşin zararlı etkileri ve kırışıklıklar, ister yaşlanma belirtileri olsun, lazer etkileyici sonuçlar yaratıyor ve cildin hızlı iyileşmesine olanak sağlıyor. Isı vererek ciltte oluşan  derin kırışıklıklar ve ince çizgileri gideren lazer tedavileri cildi dış katmanına zarar vermeden yeniler.

Kırışıklık, Çöküntü Giderme İlgili Konular - 2
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara

HASTA YORUMLARI

Migren ataklarım sayısı üçte bire düştü! - Botoks Migren Tedavisi 19.01.2018

Migren hastasıyım. Yaklaşık 10 senedir. Tarık beye 2 senedir. Migren için Botoks yaptırıyorum.

Ön yargılarımı Tarık Bey ile yendim. - Botoks Ankara 19.01.2018

Herkese Botoks hayranı olduğumu söylüyorum ve düzenli olarak yaptırıyorum. Ancak hep böyle değildim. Ön yargılarımı Tarık Bey ile yendim.

Güler K. - Botoks Ankara 05.11.2017

Sahne sanatçısıyım. Botoks konusunda kaygılarını yenememiş birisi olarak ihtiyatlı davrandım. İlk olarak sadece göz çevremdeki kırışıklıklara yaptırdım. Mimiklerim benim için çok önemli.

Bir Mucizedir Yaşamak! - Mini Karın Germe Ameliyatı 21.10.2017

Tarık hocam ile tanıştıktan sonra bu sözü daha bir sever oldum. Uzun araştırmalarım sonunda 2016 yılının Ekim ayının herhangi bir gününde biz sizi arayalım linkine numaramı bıraktım.

Gül Sezen N - Baby Botoks 21.10.2017

Öyle alıştım ki bu konfora botoksun o güzel etkisi geçer geçmez soluğu Tarık beyin muayenehanede alıyorum. Geçen aradığımda yurtdışında 4 gün yok dediler. Ciddi bir şekilde gün saydım. Baby botoksu tek geçerim.

Selma.H - Botoks Ankara 10.10.2017

Senelerce çok yapay botoks ve farklı uygulamalar gördüğüm için bu alana uzaktan bakardım. Ta ki Tarık hocamla tanışana dek.

Ayşegül S. - Baby Botoks 30.09.2017

4 yıldan fazladır botoks yaptırırım. İlk defa Tarık beye baby botoks yaptırdım.

Nihan U. - Baby Botoks 30.09.2017

Önceden yaptırdığım botokslardaki cin çarpmış görünüm yok. Sade doğal ve abartılı değil. Tavsiye olunur.

Berna M. - Botoks Ankara 29.09.2017

Dr. Tarık Bey ilk anda size doğru yerde olduğunuzu hissettiriyor. İşini özenle yapıyor.

Evin B. - Karın Germe Ameliyatı 28.04.2015

Merhaba sayın doktorum. Geçen sene mart ayında karın germe ameliyatı oldum. Bütün özgüvenim altüst olmuştu ama sizin sihirli elleriniz ve yeteneğiniz sayesinde genç kızken ki halime döndüm.

VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426