doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Meme (Göğüs) Dikleştirme

Meme (Göğüs) Dikleştirme

Göğüs Dikleştirme Ankara

Göğüs (meme) bölümlerinde oluşan sarkma kadınlar açısından hiç hoş bir görüntü teşkil etmemektedir.

Bu bağlamda bakıldığı zaman meme (göğüs) dikleştirme önemli bir cerrahi operasyon olarak ele alınabilir.

Özellikle hamilelik dönemi sonrasında oluşan sarkmalar nedeni ile doktora başvuran kadın sayısı bir hayli yüksektir. Kadınların hamilelik dönemi sonrası olan dönemde daha hassas olduğu ve bu nedenle de vücutlarının güzel kalmasını istedikleri de yanlış bir yaklaşım değildir.

Hamilelik döneminde daha çok vücut hatları değişen kadınlar, eşleri tarafından artık beğenilemeyeceğini düşünmesi ile ya da kendini güzel bulmaması ile doktora başvurabilir. Sonuç olarak bu dönem hassas bir dönem olarak göze çarpar. Bir de bazı rahatsızlıkların getirdiği meme, göğüs sarkması sonucu ile bu operasyona girmek isteyen kadınlar vardır.

Göğüs Dikleştirme Süreci

Göğüs Dikleştirme genel anlamı ile bakıldığı zaman kilo alıp verme, az önce bahsedilen hamilelik dönemi ya da meme başı genişlemesi sorunu yaşayanlar için bir hayli önemli bir operasyondur. Bu operasyon ile meme (göğüs) küçültme ya da büyütme operasyonu eş zamanlı yapılabilir.

Yani kadınların meme büyüklüğü ya da küçüklüğü sorunu var ise ameliyata girerken cerrahlarına bu durumu söyleyip meme (göğüs) dikleştirme operasyonu da isteyebilmektedir. Bu operasyon genel olarak 2 ya da 3 saat sürebilmektedir. İyileşme süreci ise yaklaşık olarak 4 – 5 hafta kadar olabilmektedir. Bu iyileşme süreci içerisinde dikkat edilecek nokta ise hareketlerdir. Özellikle eğilip kalkar iken ya da koşar iken dikkat etmeniz gerekir. Olacağınız ameliyat şekline göre de değişiklik gösteren bazı noktalar bulunmaktadır. Meme (göğüs) dikleştirme için birçok çeşit bulunabilmektedir. Bu çeşitlerin en kalıcı olanı ise lolipop tekniği olarak bilinmektedir. En çok bilinen teknik olan lolipop tekniği ile memelerin daha kalkık bir görüntüsü amaçlanmaktadır. Bu yöntem bir hayli eski olan fakat gün geçtikçe gelişen bir yöntemdir. Bu yöntemi daha az doku travması isteyen hastalar da kullanabilmektedir. Çünkü diğer yöntemlere göre daha çok tercih edilir ve bu bağlamda bu yöntem daha yaygındır. Bir de ters T yöntemi vardır.

Bu yöntem aşırı derecede sarkmış olan memeler için kullanılan bir yöntem olarak bilinmektedir. Daha çok göğüs ortasında iz bırakan bu yöntem ile yaş faktörü de önemli bir yer tutmaktadır. Son olarak bahsedebileceğimiz dunat tekniği olabilmektedir. Bu teknik daha çok meme (göğüs) başı ve çevresinde iz bırakan tekniktir. Hangi tekniği seçer iseniz seçin, kesinlikle iyileşme süreci içerisinde cerrahınızın önerdiği sutyeni kullanmanız gerekir. Bunun yanı sıra memeye baskı yapmamaya da özen göstermelisiniz.

Meme Dikleştirme Sonucu

Sonuç olarak bakıldığı zaman meme (göğüs) dikleştirme yöntemleri bakımından da bir hayli çeşitlidir. Bu bağlamda en çok dikkat edilecek nokta ise iyileşme süreci olmalıdır. Daha çok iyileşme sürecinde ağrı ya da sızı olabilir. Tansiyon konusu da önem arz eden bir diğer konudur. İyileşme süreci içerisinde sürekli olarak tansiyon sorunu yaşayabilirsiniz. Bu durumu cerrahınız ile görüşmeniz de fayda vardır. Bu operasyon sonrası olan dönemde emzirme dönemine tekrar geçebilmeniz zaman alabilir. O yüzden zamanı iyi belirlemeli ve kararınızı vermeden önce her şeyi hesaba katmalısınız. Böylelikle zor durumda da kalmamış olursunuz. Bir önemli nokta ise yaş faktörüdür. Bu operasyon 50 yaş ve üstüne çok fazla önerilmemek ile beraber, sigara kullanan ya da diyabet hastası bireylere de önerilmemektedir. Bu konuyu da ayrıntılı bir şekilde cerrahınız ile görüşebilirsiniz. Son olarak bahsedilmesi gereken konu ise tekniğe göre fiyatın da değiştiğidir.

Meme (Göğüs) Dikleştirme İlgili Konular - 1
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara

HASTA YORUMLARI

Uyudum, uyandım, hayatım değişti! - Karın Germe Ameliyatı 06.05.2019

Karın bölgemde kalan sarkıklık ve gitmeyen erimeyen yağlar sebebi ile hep sorun yaşadım. En yakınlarımdan, çevremden gelen acımasız eleştiriler benim özgüvenimi sıfırladı. Artık bıçak kemiğe dayandı diyerek iyi bir plastik cerrah arayışına girdim.

Bir Mucizedir Yaşamak! - Mini Karın Germe Ameliyatı 21.10.2017

Tarık hocam ile tanıştıktan sonra bu sözü daha bir sever oldum. Uzun araştırmalarım sonunda 2016 yılının Ekim ayının herhangi bir gününde biz sizi arayalım linkine numaramı bıraktım.

Evin B. - Karın Germe Ameliyatı 28.04.2015

Merhaba sayın doktorum. Geçen sene mart ayında karın germe ameliyatı oldum. Bütün özgüvenim altüst olmuştu ama sizin sihirli elleriniz ve yeteneğiniz sayesinde genç kızken ki halime döndüm.

VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426