doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Mini Karın Germe Ameliyatı

Mini Karın Germe Ameliyatı

Mini Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Bazı kişilerde göbek altındaki deri kalitesi çok bozulmamış, deride çatlak yok ancak belli bir miktar deri fazlalığı vardır.

Bu hastalarda mini karın germe ameliyatı tercih etmekteyiz. Tam germeden farklı olarak mini karın germe ameliyatı karın bölgesinden, bel çevresindeki fazla yağlanmalar alınır, vücut şekillendirme yapılır.

Vaser liposuction ile alınan bu yağlar arzu edilirse kalça, meme, yüz gibi ihtiyaç duyulan vücut bölgelerine yağ enjeksiyonu olarak verilebilir. Aynı seansta yağ enjeksiyonu ile meme büyütme, kalça dikleştirme yapılabilir. Karın alt kısmından alınan fazla deri ile karın daha gergin bir hale sokulur. Mini karın germede göbek deliği yeri değişmez, kesi ve iz daha küçüktür. Kesinin yeri sezeryan kesisinin yanlara uzatılmış hali şeklindedir. İç çamaşırı içinde kalacaktır. Mini karın germe sırasında kas onarımı (diyastazis rekti) de yapılabilir.

Mini Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Mini karın germe ameliyatı genel anestezi altında yaklaşık olarak 1-2 saat süren bir ameliyattır. Mini karı germe ameliyatı öncesinde tüm gövdeye vaser liposuction ile şekil verilir. Bel oyuğu ortaya çıkartılıp üst karın şekillendirilir. Kasık bölgesindeki sınırlı kesi ile karın kasları orta hatta onarılır ve daha sıkı bir karın oluşturulur. Mini karın germe ameliyatında alt karın bölgesindeki fazla yağ ve deri parçası yeterli miktarda çıkartılır. Gergin ve şekilli, düz bir karın elde edilir.

Mini Karın Germe Ameliyatı iyileşme süreci nasıldır?

Mini karın germe ameliyatından 3-4 saat sonra yemek yiyebilir, dolaşabilirsiniz. İhtiyaten mini karın germe ameliyatı sonrası 1 gece hastalarımı hastanede misafir etmeyi tercih ederim. Mini karın germe ameliyatı sonrası hastalar 3-4 gün sonra masa başı işlerine dönebilir, 2 hafta sonra hafif sporlar, 3 hafta sonra (karın kaslarını gerecek hareketler hariç) ağır sporlar da yapabilirler.

Mini karın germe ameliyatı hem konforlu oluşu hem de kalıcı ve etkili sonuçları ile tercih edilir, hastayı mutlu edecek kalıcı sonuçlar sunar. Hastalarımıza mini karın germe sonrası 2 ay kadar hafif bir diyet öneririz. Parçalanmamış tüm yağlar hızla parçalanır ve vücut istenilen forma girer.

Mini Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Mini karın germe ameliyatı Ankara fiyatları için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Mini karın germe ameliyatı kimlere yapılır?

Mini karın germe ameliyatı yaptıranlar en sık sordukları sorulardan birisi Mini karın germe ameliyatı karın bölgesinde fazla yağlanması olmayan alt karın bölgesinde sarkması olan kişiler için uygundur

Mini karın germe ameliyatı sonrasında hamile kalınırsa sorun olur mu? 

Mini karın germe ameliyatı sonrası 1 sene sonunda hamile kalınması durumunda sıkıntı yaşanmaz. Ancak çok kısa bir süreçte gebelik planlanıyorsa mini karın germe ameliyatı gebelik sonrasına ertelenmelidir. Mini karın germe ameliyatı sonrasında istenirse veya ileriki dönemde gerekirse tekrar karın germe ameliyatı yapılabilir.

Doğumdan ne kadar süre sonra karın germe ameliyatı olunabilir ?

Doğumdan 1 sene sonrası karın germe ameliyatları için en uygun zamandır.

Karın germe ameliyatı ile birlikte liposuction yapılabilir mi?

Karın germe ameliyatı ile birlikte yapılan Vaser Liposuction en iyi sonuçları verecektir.

Mini Karın Germe Ameliyatı Hasta Yorumları - 1
Mini Karın Germe Ameliyatı İlgili Konular - 2
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426