doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Büyütme

Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Büyütme

Yağ Enjeksiyonu ile Kalça Büyütme Ankara

İdeal kalça(popo) yapısı; gövde, bel, sırt-kalça geçişi, kalça(popo) ve basenleri de içine alan bir oransal bütünlüğü ifade eder. Toplum tercihleri ve yerel popüler kültür de bu algıda etkilidir. Örneğin hispanik toplumda ve siyah ırkta kalça(popo) projeksiyonu (çıkıntısı) tercihi; daha belirgin ve dolgun popolar yönündeyken, Avrupa toplumunda durum böyle değildir. Güney Amerikalı meslekdaşlarımızın uygulamaları ve başarılı olarak sundukları popo büyütme ameliyatı sonuçları bizim kültürümüzde abartılı olarak algılanır. Bu sebeple planlama yaparken yerel (ülkesel) estetik algıların da göz önüne alınması gerekir. Ancak genel olarak; basen kısmının çok belirgin olmadığı, ince bir belin net bir sırt kavsiyle birleştiği, hafif çıkıntılı kalça yapısı ideal “kadınsı kalça” yapısını ifade eder.

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme ameliyatı nasıl yapılır? Kalçaya yağ enjeksiyonu ile kalça şekillendirme sonrası süreç nasıldır?

Düz olmayan ve belirgin(projektil) kalça yapısı talep eden hastalarda, arzu edilen kalça(popo) şeklini liposuction, kalçaya yağ enjeksiyonu(lipofilling),kalça (popo) dikleştirme ve kalça germe ameliyatlarından bir veya birkaçı ile elde edebilmekteyiz. Kalçaya yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme (yağ enjeksiyonu ile popo büyütme) en çok talep edilen kalça estetiği ameliyatlarındandır. Kalça şekillendirme ameliyatlarının dünyadaki popülaritesi çok fazladir.

Kısa süren bir operasyon süresi, sonrasında hızlı ve zahmetsiz bir iyileşme süreci, yağ enjeksiyonu ile popo büyütme ameliyatına talebin başlıca sebepleridir. Vaser liposuction ameliyatı olan hastaların birçoğu kalça bölgesine, memeye veya yüze yağ enjeksiyonunu da operasyona dahil etmektedirler.

Vaser liposakşın ile karın, bel, sırt ve basen gibi bölgeler şekillendirilip alınan yağlar popo şekillendirme amacı ile kullanılır. Böylece popo daha şekilli, çıkıntılı ve yuvarlak görünüme ulaşır. Kalçaya yağ enjeksiyonu ile popo büyütme ameliyatında, kalça bölgesinde belirgin bir kesi olmadığından iyileşme oldukça hızlıdır. Yağ ile kalça büyütme ameliyatında ertesi gün ağrısı da ağızdan alınan hafif ağrı kesicilere yanıt verecek kadar hafiftir.

Vaser liposuction ile popoya yağ enjeksiyonu yapılan hastalarımızın üç hafta kadar korse kullanmasını öneriyoruz. Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme ameliyatı olan kişiler 3-5 gün arasında sosyal yaşamlarına dönülebilirler.

Vaser liposuction ile yağa minimal zarar vererek yağ almak mümkündür. Bu sayede alınan yağlar kalçaya verildikten sonra yüksek oranda kalıcılık beklenir.

Silikon Protez ile Popo Büyütme Nedir? Nasıl Yapılır?

Silikon kalça protezlerinde yürürken veya spor yaparken kalçasında yabancı bir cisim varlığı hissinden hoşlanmamaktadır. Olası komplikasyon riskleri (protezin yer değiştirmesi, enfeksiyon v.s) de bu ameliyata olan talebi azaltmıştır.

Kalça Dikleştirme ve Kalça Germe estetiği nasıl yapılmaktadır? Ameliyat sonrası iyileşme süreci nasıldır?

Aşırı kilo alıp, hızlı kilo veren kişilerde ve postbariatrik cerrahi (mide kelepçesi) ameliyatı olanlarda tüm vücutta olduğu gibi kalça bölgesinde de sarkma ve sönme görülmektedir. Bu kişilerde yağ enjeksiyonu yeterli olmayıp fazla derinin de çıkartılıp kalçaya şekil verilmesi gerekir. Kalça kaldırma ameliyatı, kalça germe ameliyatı, kalça küçültme ameliyatı isimleri ile de anılan bu ameliyatlarda dikiş izi kalça oluğu içerisinde gizlenmektedir. Aynı seansta popoya yağ enjeksiyonu ile ekstra dolgunluk ve şekillendirme de sağlanmaktadır. Kalça germe ameliyatı sonrasında 1 gece hastanede misafir ettiğimiz hastalar operasyondan 15 gün sonra iş yaşamlarına dönebilirler. Birinci ayın sonunda da spor faaliyetlerine başlayabilirler.

Kalça büyütme estetiği (Popo büyütme estetiği) amacı ile kullanılabilecek krem veya ilaç var mıdır?

Kalça büyütme ilacı, kalça büyütme kremi, kalça büyütmek için bitkisel çözüm, kalça büyüten yiyecekler başlığı altında pazarlanan tüm maddelerden ve ilaçlardan kaçınılması gerekir. Zira kalçaya sürülen veya ağızdan alınan hiçbir madde ile sadece kalçanızı büyütmek mümkün değildir.

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme fiyatları

Yağ enjeksiyonu ile kalça büyütme fiyatları Ankara beraberinde yapılacak olan operasyonların çerçevesine göre değişmektedir. Yağ dolgusu ile kalça estetiği yaptıranlar hastalarımızdan birçoğu ameliyat olmuşken beraberinde Vaser lipo ile gövde veya bacak şekillendirme de talep etmektedirler.

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara

HASTA YORUMLARI

Migren ataklarım sayısı üçte bire düştü! - Botoks Migren Tedavisi 19.01.2018

Migren hastasıyım. Yaklaşık 10 senedir. Tarık beye 2 senedir. Migren için Botoks yaptırıyorum.

Ön yargılarımı Tarık Bey ile yendim. - Botoks Ankara 19.01.2018

Herkese Botoks hayranı olduğumu söylüyorum ve düzenli olarak yaptırıyorum. Ancak hep böyle değildim. Ön yargılarımı Tarık Bey ile yendim.

Güler K. - Botoks Ankara 05.11.2017

Sahne sanatçısıyım. Botoks konusunda kaygılarını yenememiş birisi olarak ihtiyatlı davrandım. İlk olarak sadece göz çevremdeki kırışıklıklara yaptırdım. Mimiklerim benim için çok önemli.

Bir Mucizedir Yaşamak! - Mini Karın Germe Ameliyatı 21.10.2017

Tarık hocam ile tanıştıktan sonra bu sözü daha bir sever oldum. Uzun araştırmalarım sonunda 2016 yılının Ekim ayının herhangi bir gününde biz sizi arayalım linkine numaramı bıraktım.

Gül Sezen N - Baby Botoks 21.10.2017

Öyle alıştım ki bu konfora botoksun o güzel etkisi geçer geçmez soluğu Tarık beyin muayenehanede alıyorum. Geçen aradığımda yurtdışında 4 gün yok dediler. Ciddi bir şekilde gün saydım. Baby botoksu tek geçerim.

Selma.H - Botoks Ankara 10.10.2017

Senelerce çok yapay botoks ve farklı uygulamalar gördüğüm için bu alana uzaktan bakardım. Ta ki Tarık hocamla tanışana dek.

Ayşegül S. - Baby Botoks 30.09.2017

4 yıldan fazladır botoks yaptırırım. İlk defa Tarık beye baby botoks yaptırdım.

Nihan U. - Baby Botoks 30.09.2017

Önceden yaptırdığım botokslardaki cin çarpmış görünüm yok. Sade doğal ve abartılı değil. Tavsiye olunur.

Berna M. - Botoks Ankara 29.09.2017

Dr. Tarık Bey ilk anda size doğru yerde olduğunuzu hissettiriyor. İşini özenle yapıyor.

Evin B. - Karın Germe Ameliyatı 28.04.2015

Merhaba sayın doktorum. Geçen sene mart ayında karın germe ameliyatı oldum. Bütün özgüvenim altüst olmuştu ama sizin sihirli elleriniz ve yeteneğiniz sayesinde genç kızken ki halime döndüm.

VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426