doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme

Meme büyütme günümüzün en çok talep gören Estetik Cerrahi girişimlerinin başında gelmektedir. Meme büyütme ameliyatlarında en sık kullanılan yöntem Meme protezleri ile meme büyütme ameliyatlarıdır. Ancak bazı kadınlar vücutlarına yabancı bir cisim yerleştirilmesi fikrinden rahatsız olduklarından silikon meme protezi ile meme büyütme fikrinden uzaklaşır veya alternatif bir yöntem talep ederler.

Günümüzde “yağ ve yağdan elde edilen kök hücre” konusu popülaritesi gittikçe artan bir trend olarak karşımıza çıkmaktadır. Daha önceleri fazlalık ve Liposuction sonucunda çekilen bir atık gözü ile bakılan yağ dokusunun, zengin kök hücre kaynağı ve biyolojik olarak kıymetli bir hazine olduğunun keşfedilmiştir. Bu sebeple “yağ enjeksiyonu” ve “yağ dolguları” Plastik Cerrahinin son 10 yılına damgasını vurmuştur. Liposuction sonucunda elde ettiğimiz zengin kök hücre kaynağı ve emsalsiz dolgu malzemesinin “yağ enjeksiyonu” ile dolgu malzemesi olarak kullanılmasıyla aşağıdaki uygulamalar yapılabilmektedir.

  • Fasiyal rejuvenasyon (yüz gençleştirme-kök hücre kaynağı)
  • Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme,  yağ enjeksiyonu ile meme dikleştirme
  • Yağ enjeksiyonu ile Popo büyütme (kalça büyütme),yağ enjeksiyonu ile popo dikleştirme (kalça kaldırma),
  • Yüze yağ enjeksiyonu
  • Deride çökük yara izleri (deprese skar) tedavisinde kullanılmaktadır.

“Yağ dolgusu ile meme büyütme”, “Yağ ile meme büyütme” uygun vakalarda “meme protezi ile meme büyütme” ameliyatına alternatif ya da bazı vakalarda silikon meme protezi ile meme büyütme ameliyatını tamamlayıcı bir teknik olarak kullanılmaktadır. Özellikle silikon meme protezlerinin kenarlarının belirgin olmayıp yumuşak bir geçiş, doğal bir meme formu elde etmek, aynı zamanda istenilen bölgede ekstra dolgunluk sağlamak için de kullanılırlar.

Kimler Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme için uygundur?

“Göğüsleri küçük ancak sarkma problemi olmayan” kişiler Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme ameliyatı için uygun birer aday olabilirler. Bu genel ve kabaca bir tanımlama olup kesin görüş ancak muayene sonrasında belirtilebilir. Yaştan çok deride sarkıklık olmaması daha önemlidir. Zira göğüslerinde sarkma problemi olan hastalarda “Mastopeksi” (meme dikleştirme) adını verdiğimiz ameliyat gereklidir.

Karın, bel(simit),sırt ve basen gibi bölgelerden Vaser Liposuction ile alınan yağlar, memeye yağ enjeksiyonu ile şekillendirme amacı ile kullanılır. Aynı seansta Vaser liposakşın(ultrasonik liposakşın) ile vücut şekillendirilmesi yapılırken, elde edilen yağlar göğüse yağ enjeksiyonu amacı ile verilir. Aynı anda hastaya çifte fayda sağlanmış olur.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Memeye yağ enjeksiyonu için tercih ettiğim liposuction yöntemi Vaser Liposuction (ultrasonik liposuction) dır. Vaser Lipo dokuya ve yağa saygılı, az zarar veren bir yağ alma yöntemidir. Vaser lipo ile alınan yağların verildikleri yerde (meme, popo) yaşama oranı yüksektir.

Sadece yağ enjeksiyonu amacı ile belirli bir miktar yağ alınacaksa sedasyon ve lokal anestezi ile alınıp istenilen bölgeye(yüz, kalça, meme) verilebilir. Aynı gün hasta evine gidebilir. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme ameliyatı sonrası hastalar 1-2 gün içerisinde iş hayatına dönebilir. Ancak vücut şekillendirmek amacı ile daha geniş sahalarda Vaser Liposakşın yapılacak, sonrasında alınan yağ ile Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme ameliyatı yapılacak ise; o zaman genel anestezi tercih edilir. Bu hastalar da birkaç gün içerisinde günlük yaşamlarına dönebilirler. Yağ enjeksiyonu amacı ile memede herhangi bir kesi yapılmaz. Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme ameliyatı deride kesi izi bırakmayan bir tekniktir. Günümüzde meme protezleri ile meme büyütme ve yağ enjeksiyonu ile meme büyütme en çok tercih edilen yöntemlerdir. Ameliyatsız meme büyütme kolaycılığı ile, ne olduğu belirsiz materyaller ile meme büyütme uygulamaları çoğu kez hastalarda telafisi mümkün olmayan komplikasyonlar yaratmaktadır.(memede abse, enfeksiyon, yabancı cisim reaksiyonu, deformite v.s)

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme Fiyatları Ankara

Yağ enjeksiyonu ile göğüs büyütme Ankara fiyatları beraberinde uygulanacak Vaser liposuction bölge sayısına ve ek cerrahi prosedürlere göre değişmektedir. Memeye yağ enjeksiyonu ile meme büyütme fiyatları Meme protezi ile beraber veya tek başına oluşuna göre de değişkenlik gösterir.

Yağ Enjeksiyonu ile Meme Büyütme İlgili Konular - 1
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara

HASTA YORUMLARI

Migren ataklarım sayısı üçte bire düştü! - Botoks Migren Tedavisi 19.01.2018

Migren hastasıyım. Yaklaşık 10 senedir. Tarık beye 2 senedir. Migren için Botoks yaptırıyorum.

Ön yargılarımı Tarık Bey ile yendim. - Botoks Ankara 19.01.2018

Herkese Botoks hayranı olduğumu söylüyorum ve düzenli olarak yaptırıyorum. Ancak hep böyle değildim. Ön yargılarımı Tarık Bey ile yendim.

Güler K. - Botoks Ankara 05.11.2017

Sahne sanatçısıyım. Botoks konusunda kaygılarını yenememiş birisi olarak ihtiyatlı davrandım. İlk olarak sadece göz çevremdeki kırışıklıklara yaptırdım. Mimiklerim benim için çok önemli.

Bir Mucizedir Yaşamak! - Mini Karın Germe Ameliyatı 21.10.2017

Tarık hocam ile tanıştıktan sonra bu sözü daha bir sever oldum. Uzun araştırmalarım sonunda 2016 yılının Ekim ayının herhangi bir gününde biz sizi arayalım linkine numaramı bıraktım.

Gül Sezen N - Baby Botoks 21.10.2017

Öyle alıştım ki bu konfora botoksun o güzel etkisi geçer geçmez soluğu Tarık beyin muayenehanede alıyorum. Geçen aradığımda yurtdışında 4 gün yok dediler. Ciddi bir şekilde gün saydım. Baby botoksu tek geçerim.

Selma.H - Botoks Ankara 10.10.2017

Senelerce çok yapay botoks ve farklı uygulamalar gördüğüm için bu alana uzaktan bakardım. Ta ki Tarık hocamla tanışana dek.

Ayşegül S. - Baby Botoks 30.09.2017

4 yıldan fazladır botoks yaptırırım. İlk defa Tarık beye baby botoks yaptırdım.

Nihan U. - Baby Botoks 30.09.2017

Önceden yaptırdığım botokslardaki cin çarpmış görünüm yok. Sade doğal ve abartılı değil. Tavsiye olunur.

Berna M. - Botoks Ankara 29.09.2017

Dr. Tarık Bey ilk anda size doğru yerde olduğunuzu hissettiriyor. İşini özenle yapıyor.

Evin B. - Karın Germe Ameliyatı 28.04.2015

Merhaba sayın doktorum. Geçen sene mart ayında karın germe ameliyatı oldum. Bütün özgüvenim altüst olmuştu ama sizin sihirli elleriniz ve yeteneğiniz sayesinde genç kızken ki halime döndüm.

VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426