doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Alın Botoksu

Alın Botoksu

Alın Botoksu

Frontal kas adını verdiğimiz “alın kası” kaş hizasından başlayıp sırta doğru uzanan, kafa derisi boyunca uzanan pelerin tarzında bir yapının bir parçasıdır. Fonksiyonu alın ve kaşlarımızı yukarı doğru kaldırmaktır. Gençlik döneminde düz ve pürüssüz olan alın derisi ileriki yaşlarda birbirine paralel çizgiler, “alın kırışıklıkları” oluşturur. Bazı kişilerde yapısal olarak, bazı kişilerde çok fazla mimik kullanımı sebebi ile erken ve fazla kırışıklık olur. Frontal kas(alın kası) dışında kaş arasında, kaş hareketlerimizi yöneten iki kas daha yer alır. Kızgın ve sert ifadeden sorumludurlar. Alın botoksu bu 3 kasın hassas dengesinin güzellik lehine geçici olarak değiştirilmesinden ibarettir.

Botoks ile alın çizgileri tedavisi faydaları nelerdir?

Alın botoksu’nun 2 önemli faydası vardır. İlki oluşmuş alın çizgilerini açmak veya daha az belirgin hale getirmektir. Alın botoksunun ikinci etkisi ise alın çizgileri oluşmadan yapılıp, oluşmasının engellenmesidir. Alın çizgilerine botox yaparak hem koruyucu hem de tedavi edici etkiler yaratabilmekteyiz. .Alın, göz kenarı ve kaş arası çizgiler oluşmadan 30 yaşlarında başlanan botox uygulamaları ileri yaşlarda daha genç bir görünüme yol açar. Alın botoksu yaptıranlar ilk kontrollerinde alın ve yüz bölgesinde parlamadan bahsederler. Alın kırışıklığında botoks yaparak frontal kas(alın kası) orta kısımlarında hareketi engeller yan kısımlarındaki dallar ile kaşların kalkmasını sağlarız. Bu da bakışlarda canlılık ve dinlenmiş bir ifade verir. Kaş arasına yapılan botoks ile kızgın ifade veren kaş çatıklığı ortadan kaldırılırken, kaş arasında oluşacak çizgiler de engellenir. Altı aylık aralıklar ile yapılacak botox uygulamaları ileride alın ve kaş arası çizgileri olmayan taze diri bir görünümün teminatı olacaktır.

Alın kırışıklığı için botoks nasıl yapılır?

Alın çizgilerine botoks toplam 5 dakika süren ağrısız bir “öğle arası” uygulamasıdır. Alın botoksu yapılmadan önce lokal anestezikler ve soğuk uygulama ile işlem daha ağrısız bir hale getirilebilir. Botoks sonrası genellikle ödem ve morluklar görülmez, ciltte oluşan kızarıklık 15-20 dakika içerisinde geçecektir.

Alın çizgilerinin tedavisinde botoks dışında kullanılan yöntemler nelerdir?

Derinleşmiş alın çizgileri birkaç seans botoks tedavisine rağmen fayda görmemiş hala çok belirgin ise “alın dolgusu” ile alın botoksu birlikte uygulanabilir. Çapraz bağ teknolojisi ile 12-18 ay kadar kalıcılığa sahip muhtelif yoğunlukta dolgu materyalleri mevcuttur. Alın dolgusu ve alın botoksu birlikte 10-15 dakika süren ağrısız bir uygulama olup hayli etkilidir. Alın bölgesi derin kırışıklıklarının tedavisinde diğer etkili yöntem Ultherapy (derin fokus ultrason ile ameliyatsız yüz germe) veya Ultraskin uygulamasıdır. Alın bölgesindeki kollajeni ısı yardımı ile uyararak kontraksiyon(sıkılaşma) sağlar. Bu sayede alın çizgileride açılma ve kaş kaldırma etkisi oluşur. Aynı seansta yüz, boyun ve dekolte bölgesine yapılacak Ulthera (ultra skin) uygulaması ile aynı etki yüz ve boyunda da görülebilir. Alın dolgusu Ankara hakkında detaylı bilgi ve Alın dolgusu fiyatları hakkında bize ilgili telefon numaralarımızdan ulaşabilirsiniz.

Alın Botoksu fiyatları

Alın botoksu fiyatları Ankara beraberinde yapılacak uygulama bölgelerine göre değişebilir. Alın botox fiyatları için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

Alın Botoksu İlgili Konular - 6
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara

HASTA YORUMLARI

Migren ataklarım sayısı üçte bire düştü! - Botoks Migren Tedavisi 19.01.2018

Migren hastasıyım. Yaklaşık 10 senedir. Tarık beye 2 senedir. Migren için Botoks yaptırıyorum.

Ön yargılarımı Tarık Bey ile yendim. - Botoks Ankara 19.01.2018

Herkese Botoks hayranı olduğumu söylüyorum ve düzenli olarak yaptırıyorum. Ancak hep böyle değildim. Ön yargılarımı Tarık Bey ile yendim.

Güler K. - Botoks Ankara 05.11.2017

Sahne sanatçısıyım. Botoks konusunda kaygılarını yenememiş birisi olarak ihtiyatlı davrandım. İlk olarak sadece göz çevremdeki kırışıklıklara yaptırdım. Mimiklerim benim için çok önemli.

Bir Mucizedir Yaşamak! - Mini Karın Germe Ameliyatı 21.10.2017

Tarık hocam ile tanıştıktan sonra bu sözü daha bir sever oldum. Uzun araştırmalarım sonunda 2016 yılının Ekim ayının herhangi bir gününde biz sizi arayalım linkine numaramı bıraktım.

Gül Sezen N - Baby Botoks 21.10.2017

Öyle alıştım ki bu konfora botoksun o güzel etkisi geçer geçmez soluğu Tarık beyin muayenehanede alıyorum. Geçen aradığımda yurtdışında 4 gün yok dediler. Ciddi bir şekilde gün saydım. Baby botoksu tek geçerim.

Selma.H - Botoks Ankara 10.10.2017

Senelerce çok yapay botoks ve farklı uygulamalar gördüğüm için bu alana uzaktan bakardım. Ta ki Tarık hocamla tanışana dek.

Ayşegül S. - Baby Botoks 30.09.2017

4 yıldan fazladır botoks yaptırırım. İlk defa Tarık beye baby botoks yaptırdım.

Nihan U. - Baby Botoks 30.09.2017

Önceden yaptırdığım botokslardaki cin çarpmış görünüm yok. Sade doğal ve abartılı değil. Tavsiye olunur.

Berna M. - Botoks Ankara 29.09.2017

Dr. Tarık Bey ilk anda size doğru yerde olduğunuzu hissettiriyor. İşini özenle yapıyor.

Evin B. - Karın Germe Ameliyatı 28.04.2015

Merhaba sayın doktorum. Geçen sene mart ayında karın germe ameliyatı oldum. Bütün özgüvenim altüst olmuştu ama sizin sihirli elleriniz ve yeteneğiniz sayesinde genç kızken ki halime döndüm.

VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426