doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Baby Botoks

Baby Botoks

Baby Botoks nedir?

Botoks hastalarında yıllardır değişmeyen bir talep vardır. En büyük kaygı “yüz ifadesindeki değişim, mimiklerin donması ve şaşkın bir ifade oluşması”dır. Baby Botoks bu kaygılardan yola çıkarak oluşturulmuş, özellikle mimiklerin ve doğal yüz ifadesinin korunmasına özen gösteren minimal dozlar ile yapılır. Optimum botoks dozları ile mevcut kırışıklıkları ve mimik çizgilerini azaltan orta vadede yeniden oluşumunu engellemeye yönelik güncel ve popüler bir tekniktir.

Baby Botoks ortaya çıkışı?

Baby Botoks” ilk olarak Amerika’da ortaya çıkan bir botoks tekniğidir. Ünlü yönetmen Martin Scorsese, botoks tedavileri sonrasında sahne sanatçılarında donuk, ifadesiz ve mimiksiz yüzler oluşmasından rahatsız olmuştu. Bu şikayetlerini dile getirdiğinde hem Hollywood yıldızlarının güzelliklerini daha uzun süre koruyabilecekleri ve aynı zamanda mimiklerinin yok olmamasını sağlayabilecek özel bir botoks tedavi protokolü aranmaya başlandı. Bu ihtiyaçlardan nihayetinde “Baby Botoks” doğmuştur.

Baby Botoks’u kimler tercih etmekte? Baby Botoks avantajları nelerdir?

Özellikle Botoks yaptırdığı yakın çevresi tarafından anlaşılmasını istemeyen ancak mevcut kırışıklıklarından etkili bir biçimde kurtulmak isteyen kişiler Baby botoks tercih etmektedir. Baby botoksta doğal görünümüne devam eden ancak botoksun verdiği tüm kısa ve orta vadeli nimetlerden faydalanan yüzler oluşturmak amaçtır.

Baby botox nasıl yapılır?

Baby botoks işlem olarak normal botoks uygulamasından farklı değildir. Baby botoks tekniğinde yine aynı botullinum toksini A (botox) kullanılır. Ancak farklı olan optimum dozlarda botoks spesifik noktalara yapılmaktadır. Böylece cildin hem pürüzsüz ve dinamik yapısı korunurken ifadesiz, donuk bakışlar oluşmamaya özen gösterilir. Baby Botoks enjeksiyonun en yaygın kullanıldığı yüz bölgeleri; göz çevresi,kaz ayağı, kaş arası ve alın bölgesidir.

Baby Botoks Ankara fiyatları?

Baby Botoks Ankara fiyatları uygulama bölgesi sayısı ve uygulama alanına göre değişkenlik gösterir. Botoks Ankara fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Baby Botoks Ankara yan etkisi var mıdır?

Botoks basit bir işlem olarak kabul edilen ancak uygulayıcı için belli bir birikim ve tecrübe gerektiren bir tedavidir. Özellikle minimal dozlar ile yüz ifadesini, mimikleri koruyarak, maksimum gençlik etkisi oluşturmak amaçtır.

Kimler Baby Botoks yaptırabilir?

Baby Botoks, 18 yaşından büyük yüz ve boyun bölgesinde oluşan mimik çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak veya oluşmasını önlemek isteyen kadın ya da erkek herkes tarafından yaptırılabilir. Mimik çizgileri ve kırışıklıkların oluşmaya başladığı her yaştan kadın ve erkekler tarafından sık talep edilen bir tedavi yöntemidir.

“Baby Botoks, mimikleri dondurmadan, ifadeyi değiştirmeden kırışıklıkları gidermeyi amaçlayan, hatları yumuşatan özel bir Botoks prosedürüdür.“

İnsan vücudunda kırışıklık olan yerlerde kollajen üretiminin idamesinde sorunlar oluşur. Bu sebepten yaşın ilerlemesi ile başlayan kırışıklıklar, yaşlandıkça kalıcı hale gelmeye başlar. Botoks; kırışıklık oluşturan kasları gevşeterek vücuda kollajen oluşturması için gerekli zamanı kazandırır. Aynı zamanda bu kasların zaman içerisinde atrofisine (zayıflaması) yol açarak ileriki yaşları en az kırışıklık ile geçirmenizi sağlar.

Baby botoksun ortaya çıkışı ünlü yönetmen Martin Scorsese’nin donuk bakışlı Hollywood yıldızlarının Botoks uygulamalarından şikayeti ile ortaya çıkmıştır.  Baby Botoks’ta bir anda yılların kırışıklıklarını açma çabası yoktur. Yavaş ve kararlı bir biçimde yüz ifadesi ve mimikler değişmeden, o derin kırışıklıklar açılmaya ve vücudun kollajen üretimine zaman tanımaya çalışılır.

Baby Botoks Hasta Yorumları - 5
Baby Botoks İlgili Konular - 6
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara

HASTA YORUMLARI

Migren ataklarım sayısı üçte bire düştü! - Botoks Migren Tedavisi 19.01.2018

Migren hastasıyım. Yaklaşık 10 senedir. Tarık beye 2 senedir. Migren için Botoks yaptırıyorum.

Ön yargılarımı Tarık Bey ile yendim. - Botoks Ankara 19.01.2018

Herkese Botoks hayranı olduğumu söylüyorum ve düzenli olarak yaptırıyorum. Ancak hep böyle değildim. Ön yargılarımı Tarık Bey ile yendim.

Güler K. - Botoks Ankara 05.11.2017

Sahne sanatçısıyım. Botoks konusunda kaygılarını yenememiş birisi olarak ihtiyatlı davrandım. İlk olarak sadece göz çevremdeki kırışıklıklara yaptırdım. Mimiklerim benim için çok önemli.

Bir Mucizedir Yaşamak! - Mini Karın Germe Ameliyatı 21.10.2017

Tarık hocam ile tanıştıktan sonra bu sözü daha bir sever oldum. Uzun araştırmalarım sonunda 2016 yılının Ekim ayının herhangi bir gününde biz sizi arayalım linkine numaramı bıraktım.

Gül Sezen N - Baby Botoks 21.10.2017

Öyle alıştım ki bu konfora botoksun o güzel etkisi geçer geçmez soluğu Tarık beyin muayenehanede alıyorum. Geçen aradığımda yurtdışında 4 gün yok dediler. Ciddi bir şekilde gün saydım. Baby botoksu tek geçerim.

Selma.H - Botoks Ankara 10.10.2017

Senelerce çok yapay botoks ve farklı uygulamalar gördüğüm için bu alana uzaktan bakardım. Ta ki Tarık hocamla tanışana dek.

Ayşegül S. - Baby Botoks 30.09.2017

4 yıldan fazladır botoks yaptırırım. İlk defa Tarık beye baby botoks yaptırdım.

Nihan U. - Baby Botoks 30.09.2017

Önceden yaptırdığım botokslardaki cin çarpmış görünüm yok. Sade doğal ve abartılı değil. Tavsiye olunur.

Berna M. - Botoks Ankara 29.09.2017

Dr. Tarık Bey ilk anda size doğru yerde olduğunuzu hissettiriyor. İşini özenle yapıyor.

Evin B. - Karın Germe Ameliyatı 28.04.2015

Merhaba sayın doktorum. Geçen sene mart ayında karın germe ameliyatı oldum. Bütün özgüvenim altüst olmuştu ama sizin sihirli elleriniz ve yeteneğiniz sayesinde genç kızken ki halime döndüm.

VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426