doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Baby Botoks

Baby Botoks

Baby Botoks nedir?

Botoks hastalarında yıllardır değişmeyen bir talep vardır. Botoks yaptıran veya yaptırmayı planlayan kişilerde en büyük kaygı “yüz ifadesindeki değişim, mimiklerin donması ve şaşkın bir ifade oluşması”dır. Baby Botoks bu kaygılardan yola çıkarak oluşturulmuş, özellikle mimiklerin ve doğal yüz ifadesinin korunmasına özen gösteren minimal dozlar ile yapılır.  Optimum botoks dozları ile mevcut kırışıklıkları ve mimik çizgilerini azaltan orta vadede yeniden oluşumunu engellemeye yönelik güncel ve popüler bir tekniktir.

Baby Botoks ortaya çıkışı?

“Baby Botoks” ilk olarak Amerika’da ortaya çıkan bir botoks tekniğidir. Ünlü yönetmen Martin Scorsese, botoks tedavileri sonrasında sahne sanatçılarında donuk, ifadesiz ve mimiksiz yüzler oluşmasından rahatsız olmuştu. Bu şikayetlerini dile getirdiğinde hem Hollywood yıldızlarının güzelliklerini daha uzun süre koruyabilecekleri ve aynı zamanda mimiklerinin yok olmamasını sağlayabilecek özel bir botoks tedavi protokolü aranmaya başlandı. Bu ihtiyaçlardan nihayetinde “Baby Botoks” doğmuştur.

Baby Botoks’u kimler tercih etmekte? Baby Botoks avantajları nelerdir?

Özellikle Botoks yaptırdığı yakın çevresi tarafından anlaşılmasını istemeyen ancak mevcut kırışıklıklarından etkili bir biçimde kurtulmak isteyen kişiler Baby botoks tercih etmektedir. Baby botoksta doğal görünümüne devam eden ancak botoksun verdiği tüm kısa ve orta vadeli nimetlerden faydalanan yüzler oluşturmak amaçtır.

Baby botox nasıl yapılır?

Baby botoks işlem olarak normal botoks uygulamasından farklı değildir. Baby botoks tekniğinde yine aynı botullinum toksini A (botox) kullanılır. Ancak farklı olan optimum dozlarda botoks spesifik noktalara yapılmaktadır. Böylece cildin hem pürüzsüz ve dinamik yapısı korunurken ifadesiz, donuk bakışlar oluşmamaya özen gösterilir. Baby Botoks enjeksiyonun en yaygın kullanıldığı yüz bölgeleri; göz çevresi,kaz ayağı, kaş arası ve alın bölgesidir.

Baby Botoks Ankara fiyatları?

Baby Botoks Ankara fiyatları uygulama bölgesi sayısı ve uygulama alanına göre değişkenlik gösterir. Botoks Ankara fiyatları için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Baby Botoks Ankara yan etkisi var mıdır?

Botoks basit bir işlem olarak kabul edilen ancak uygulayıcı için belli bir birikim ve tecrübe gerektiren bir tedavidir. Özellikle minimal dozlar ile yüz ifadesini, mimikleri koruyarak, maksimum gençlik etkisi oluşturmak amaçtır.

Kimler Baby Botoks yaptırabilir?

Baby Botoks, 18 yaşından büyük yüz ve boyun bölgesinde oluşan mimik çizgileri ve kırışıklıkları azaltmak veya oluşmasını önlemek isteyen kadın ya da erkek herkes tarafından yaptırılabilir. Mimik çizgileri ve kırışıklıkların oluşmaya başladığı her yaştan kadın ve erkekler tarafından sık talep edilen bir tedavi yöntemidir.

“Baby Botoks, mimikleri dondurmadan, ifadeyi değiştirmeden kırışıklıkları gidermeyi amaçlayan, hatları yumuşatan özel bir Botoks prosedürüdür.“

İnsan vücudunda kırışıklık olan yerlerde kollajen üretiminin idamesinde sorunlar oluşur. Bu sebepten yaşın ilerlemesi ile başlayan kırışıklıklar, yaşlandıkça kalıcı hale gelmeye başlar. Botoks; kırışıklık oluşturan kasları gevşeterek vücuda kollajen oluşturması için gerekli zamanı kazandırır. Aynı zamanda bu kasların zaman içerisinde atrofisine (zayıflaması) yol açarak ileriki yaşları en az kırışıklık ile geçirmenizi sağlar.

Baby botoksun ortaya çıkışı ünlü yönetmen Martin Scorsese’nin donuk bakışlı Hollywood yıldızlarının Botoks uygulamalarından şikayeti ile ortaya çıkmıştır.  Baby Botoks’ta bir anda yılların kırışıklıklarını açma çabası yoktur. Yavaş ve kararlı bir biçimde yüz ifadesi ve mimikler değişmeden, o derin kırışıklıklar açılmaya ve vücudun kollajen üretimine zaman tanımaya çalışılır.

Baby Botoks İlgili Konular - 4
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara
GÖRÜŞ ve FİYAT TALEBİ
Gizlilik bilgileriniz bizimle güvende!
VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426