doç dr tarık çavuşoğlu
  1. türkçe
  2. english
  3. deutsche

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Doç. Dr. Tarık Çavuşoğlu Blog

En İyi Lazer Epilasyon Cihazı

En İyi Lazer Epilasyon Cihazı

Lazer Epilasyon En İyi Cihaz

En iyi lazer epilasyon epilasyon cihazı” veya “en iyi lazer epilasyon yöntemi hangisidir”? Bu soru bizlere en sık yöneltilen soruların başındadır. Şirketler kullandıkları teknoloji türünü isimlendirmeyi severler (örneğin Buz Lazer Epilasyon),ancak bir Lazer Epilasyon Cihazını diğerinden farklı kılan şeyi açıklamak her zaman bu kadar hızlı olmaz.

Kıl ve cilt tipiniz için en iyi lazer epilasyon yönteminin hangisi olduğunu anlamanın zor olmasının nedeni budur. Lazer Epilasyon epilasyonda hangi cihaz daha iyi sorusunu aşağıda her cihaz türünün avantaj ve dezavantajını belirterek açıklamaya çalışacağız.

Aşağıda, en yaygın kullanılan dört lazer epilasyon epilasyon aletinin (Nd: Yag, Alexandrite, Diode ve Ruby) hızlıca gözden geçirilmesi ve aslında en iyi Lazer Epilasyon epilasyon aleti kavramından ziyade “sizin için hangi epilasyon cihazı daha iyidir” sorusunun önemli olduğunu anlatmaya çalışacağız. Her Lazer Epilasyon epilasyon cihazının avantaj ve dezavantajlarını bu yazıda özet halinde bulacaksınız. Size uygun en iyi lazer epilasyon yöntemi hakkında daha bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmaya çalışacağız.

ND: YAG LAZER EPİLASYON EPİLASYON

Nd Yag Lazer Epilasyon Epilasyon Koyu ten için en iyisidir..

Nd Yag Lazer Epilasyon etki mekanizması: Lazer Epilasyon için önemli bir ölçü, Lazer Epilasyonin ışığının ve ısısının cilt ve kıldaki pigment olan melanin tarafından emilme oranınıdır. Nd: YAG Lazer Epilasyon, melanin emilim oranının daha zayıf olması nedeniyle koyu tenlilerde epilasyonda tercih edilmektedir. Nd Yag Lazer Epilasyon koyu ten için daha güvenli kılan, derinin epidermis kısmındaki melaninden kıldaki melanine kadar ulaşabilen uzun dalga boylarıdır. Ancak Lazer Epilasyon daha konsantre melanin aradığı için ince veya beyaz kıllarda çok etkili değildir.

Nd Yag Lazer Epilasyon Avantajları: Belirtildiği gibi, Nd Yag Lazer Epilasyondaha uzun dalga boyları onu koyu ten için daha güvenli hale getirir. Aynı zamanda kıl folikülünün tabanındaki soğanlı yapı olan papilladaki kılları yok etme potansiyeli en yüksek olanıdır.

Nd Yag Lazer Epilasyon Dezavantajları: Düşük melanin emilimi nedeniyle, optimum sonuçlar için daha fazla tedavi gereklidir. Bu Lazer ile yapılan epilasyonlar ince kıllarda daha ağrılı ve daha az etkili olabilir.

Yaygın marka isimleri: Cutera CoolGlide, Cynosure Elite, Candela GentleYAG

ALEXANDRITE LAZER EPİLASYON

Açık renk ten, koyu renk kıl için en iyisidir..

Alexandrite Lazer Epilasyon Mekanizması: Alexandrite Lazer Epilasyon epilasyon makinesi, bazı rakiplerinden biraz daha uzun bir dalga boyuna sahiptir (Nd: YAG kadar olmasa da),bu da onu çok çeşitli cilt tonlarında kullanılabilir hale getirir.

Alexandrite Lazer Epilasyon Avantajları: Belki de Alexandrite'ın en önemli yararı, artan nokta boyutu ve tekrarlama oranıdır. Bu da Alexandrite Lazer Epilasyon’in daha geniş bir cilt alanını daha hızlı tarayabileceği anlamına gelir. Bu, onu mevcut en hızlı yöntemlerden biri yapar.

Alexandrite Lazer Epilasyon Dezavantajları: Uzun dalga boyuna rağmen hala yüksek melanin emilimine sahiptir, bu nedenle koyu cilt tonunda renk değişikliği riski vardır.

Yaygın marka isimleri: Candela GentleLase, Cynosure Apogee, EpiTouch Plus

DİYOT LAZER EPİLASYON

Kumral ve orta koyulukta ciltler için en iyisidir..

Diyot Lazer Epilasyon Etki Mekanizması: Günümüzde en yeni ve en yaygın kullanılan Lazer epilasyon makinelerinden biri olan Diod Lazer orta ila koyu cilt tipleri için tasarlanmıştır.

Diyot Lazer Epilasyon Avantajları: Diyot hem daha kısa hem de daha uzun dalga boyları yayar, bu nedenle iyi melanin emilimi sağlar ve saç köklerinin derinliklerine nüfuz eder. Daha uzun dalga boyları, cilt hasarı riskini de azaltır.

Diyot Lazer Epilasyon Dezavantajları: Koyu tenli hastalar genellikle daha fazla tedaviye ihtiyaç duyar.

Yaygın marka isimleri: LightSheer, SLP 1000, LaserLite, ALma SopranoXL (bazen SHR veya Süper Tüy Giderme olarak pazarlanır, SopranoXL cihazının bir modu).

RUBY LAZER EPİLASYON

Çok açık tenlerde tercih edilebilir..

Ruby Lazer Epilasyon Etki Mekanizması: En eski epilasyon Lazer Epilasyon aleti türü olan Ruby, piyasadaki diğer Lazer Epilasyon cihazlarının çoğundan daha yüksek melanin absorpsiyon oranına sahiptir, bu da onu çok açık renk cilt ve açık renk tüy epilasyonu için en uygun hale getirir.

Ruby Lazer Epilasyon Avantajları: Çok ince saçlarda bile etkilidir.

Ruby Lazer Epilasyon Dezavantajları: Yüksek melanin emilimi nedeniyle, cildin rengini kaybetmeye daha yatkındır. Bu nedenle sadece çok açık ciltlerde kullanılmalıdır.

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara
GÖRÜŞ ve FİYAT TALEBİ
En az 70 karakter.
Gizlilik bilgileriniz bizimle güvende!
VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426