doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Botoks Ankara

Botoks Ankara

Botoks

Kırışıklık veya mimik çizgileri olarak adlandırdığımız oluşumlar özellikle yaş ile artar. Fazla mimik kullanmak, kasların yapısı ve deri yapısı ile alakalı olarak bazı kişilerde daha erken belirir ve derinleşirler.

Mimikler günlük yaşamın vazgeçilmez gerekliliklerindendir. Mimiklerin derimizde bıraktığı izleri azaltma amacı ile Botoks uygulamaları yapmaktayız.

Botoks Nedir?

Botoks aslında Botulinum toksin A Botox adı verilen kaslar üzerinde gevşetici etkisi olan bir toksinden türetilmiştir. İleri teknoloji laboratuvarlarında taksin sentetik olarak izole edilmiş ve tıbbın kullanımına sunulmuştur. Botoks sadece estetik amaçlı değil aynı zamanda farklı tıp branşlarında da yaygın olarak kullanılmaktadır. Bazı nörolojik hastalıklarda oluşan spazm’ların tedavisinde, şaşılık tedavisinde(göz kaslarına etki ile) ya da anal fissür(makat çatlakları) tedavisinde de etkili ve güvenli biçimde yıllardır Botokskullanılmaktadır.

Botoks yüzde oluşan ve oluşmakta olan kırışıklıkların tedavisi ve önlenmesinde etkili yöntemdir. Botoks boyundaki yaşlı ifadeyi oluşturan bantların (platismal bantların) tedavisinde de kullanılmaktadır.

Botoksun bir diğer kullanımı aşırı koltukaltı terlemesidir. Koltukaltındaki ter bezlerinden ter salınımını engelleyen botoks yaklaşık 6 aylık bir iyilik hali ve konfor sağlar. Altı ay sonra etki geçeceğinden enjeksiyonun tekrarı gerekir. Koltukaltı terlemesi Botoks Ankara etkili ve kolay uygulanabilen (yaklaşık 15 dakika süren) bir yöntemdir.

Migren tedavisinde de Botoksun kaslar üzerine gevşetici etkisinden faydalanmaktayız.

Botoks günümüzde ilaç sınıfında değerlendirilen ve yalnızca doktor kullanımına açık bir uygulamadır. Kas yapılar üzerinde geri dönüşü olan geçici gevşetici etkisi vardır. Doğru kişilerce ve doğru uygulandığında şifa olan botox, yanlış uygulanımında bir zehirdir.

Teknik olarak uygulaması kolay görünen botoks uygulamaları aslında detaylı bir cerrahi anatomi bilgisi, dikkat ve tecrübe gerektiren bir uygulamadır. Botoks uygulamaları hakkında detaylı bilgisi olmayan ve en önemlisi hekim olmayan kişilerce yapılacak botoks tedavileri sosyal ve iş hayatınızı kabusa çevirebilecek bir potansiyel taşır.

Botoks “Mutlaka iyi bir anatomi bilgisi almış, tecrübeli hekimlerce yapılmalıdır.” Botilinum Toksin A ‘nın muhtelif firmalarca yapılan farklı isimler ile sunulan preparasyonlarıolabilir. Myobloc®(rimabotulinumtoxinB),Dysport®(abobotulinumtoxinA),Xeomin®(incobotulinumtoxinA) Benim kullandığım BOTOX® şişesinde 100 ünite Botilinum toxin A içerir.

Botoks Nasıl Yapılır?

Botoks mimik kaslarına kıldan ince iğneler ile mikro enjeksiyonlar şeklinde yapılan bir tedavidir. Botox sayesinde kas aktiviteleri geçici olarak(ortalama 6ay) bloke edilir ve kırışıklık oluşması engellenir. Botoks uygulaması öncesi uygulama sahası dezenfektan solüsyon ile temizlenir. Önceden belirlenmiş noktalara mikro enjeksiyonlar yapılır. Tüm yüz botoks uygulaması 10-15 dakika kadar sürer. Botoks uygulama sonrası günlük yaşamınıza devam edip işinize gidebilirsiniz Botoks çok ağrılı bir uygulama değildir. Eskiden Ankara botox uygulaması öncesinde lokal anestezik kremler kullanırken, artık kulladığımız yeni teknoloji botoks enjektörleri sayesinde buna gerek bile kalmamaktadır. Bu yeni nesil botoks iğnelerinde penetrasyon kabiliyetleri arttırılmış ve kalınlıkları inceltilmiştir.

Botoks Fiyatları

Botoks ithal edilen bir ilaçtır. Botoks Fiyatları dövize endekslidir. Botoksu kimin yaptığı önemlidir. İyi bir eğitimi uygulama tecrübesi olan hekimlerce yapılması gerekir.Branşı ve uygulama bölgesine aşinalığı önem arzeder.

Botoks etkisi genellikle 6 ay ile sınırlıdır. Yanlış bir uygulama 6 ay boyunca hayatınızı ve yaşam kalitenizi zehir edebilir. Nerede botoks yaptırdığınız önemlidir. (Berberde, kafede veya kuaför salonunda botoks yapılmaz) Botoksu kimin yaptığı önemlidir. (Hemşire, sağlık memuru, estetisyen v.s botoks yapamaz)

Botoksun uygulanacağı bölge sayısı ve kullanılacak botoks miktarı botoks fiyatını etkileyecek faktörlerdendir. Mesela “migren botoksu” için toplam 160 Ünite botoks kullanılmaktadır. Uzmanlık gerektiren bölgelerde botox fiyatı daha farklıdır.

“Arkadaşım ile gelsem bir botoksu paylaşsak botoks ücreti düşer mi?” Düşmez... Zira her kişinin mevcut anatomisine, kas yapısına, kırışıklık miktarına göre botoks dozları değişkenlik gösterir. Çoğu zaman da bir kişi için 50 üniteden fazla botoks gerekir.

Yüze botoks fiyatı, Migren botoksu fiyatı, koltukaltı botoksu fiyatı, Çene botoksu fiyatı işlemler ve  dozlar kullanılacak dozlar sebebi ile farklıdır. Ankara botoks fiyatı için bizimle irtibata geçiniz.

Botoks fiyatları her yerde değişiklik göstermekte ve ucuz botoks kötü botoks ilacını mıdır merak edilmektedir. Botoks fiyatları Ankara genel olarak botoks yapan doktordan doktora değişmektedir. Bazı merkezler ve doktorlar botoks uygulamalarında kampanya yapabilmektedir.

Botoks fiyatları botoks uygulama bölgesi sayısına, kullanılan botoks ilaç miktarına ve Botoks uygulayan doktorun konu ile ilgili tecrübesine göre değişebilmektedir. Zaman zaman yapılan en ucuz botoks fiyat kampanyalarını takip ederek daha uygun rakamlar ile bu hizmeti satın almak mümkündür.

Botoks Ankara

Botoks özellikle alın çizgileri, kaş arası (kaş çatma) çizgisi, kaz ayakları, dudak çizgileri ve boyundaki çizgilerde hem tedavi hem de ileride kırışıklık oluşmasını engellemek üzere koruyucu olarak kullanılırBotoks yaş ile daha belirginleşen mimik çizgilerini hafifletmek, daha belirsiz, silik hale getirmek ve yok etmek amacı ile kullanılan bir ilaçtır.

Botoks uygulamasının belirli bir yaşı yoktur. Botoks Ankara ilinde genellikle 30 yaş ve sonrası kişiler yaptırmaktadır. 20 yaşlarında kırışıklıklar başlamış ise (kas aktivitesi, deri yapısı gibi sebepler ile) BotoksAnkara bu yaşta da yapılabilir. Aslında botoks uygulamasının asıl önemli etkisi, düzenli kullanıldığında oluşan ve kırşıklık yapan mimik kasları üzerine önleyici etkisidir.

"Yüzümde kırışıklıklar oluşmuş durumda benim için çok mu geç? Botoks tedavisi yaptırmalı mıyım?"

Sorunlu olan bölgeye (alın kırışıklığı, göz çevresi çizgileri, kaş ortası çizgileri ve boyundaki kırışıklıklar)Botoks yapıldığında mevcut kırışıklıklar derin ise, yılların çizgileri sanki ütülenmişçesine bir anda yok olmayacaktır. Ancak düzenli olarak Botoks Ankara tedavisine devam edilirse önce kırışıklıklar daha az derin hale, sonra silik ve belirsiz hale gelebilir. Kas aktivitesinin kendine gelip eski gücünü kazanmasına izin vermemek kilit noktadır.

Botoks sonrası nelere dikkat etmek gerekir? Botoks sonrası ağrı

Botoks sonrasında uygulama bölgelerini oğuşturmamak gerekir. Yüzüstü yatmamak ve fazla fiziksel aktiviteden kaçınmak(botoks sonrası spor yapmak) botoks sonrasında yapılmaması gerekenlerdendir. Botoks Ankara tedavisi sonrası kan sulandırıcı ilaçlar (aspirin, kumadin vs),yeşil çay, E vitamini, Omega 3 kullanılmaması da önerilir. Zita bunlar da kanı sulandıran maddeler içerirler. Kan sulandırıcı ilaç alan hastalarımıza botoks tedavisinden 5-7 gün öncesinde bırakmaları önerilir. Botoks tedavisi sonrasında sauna, hamam gibi sıcak uygulamalardan kaçınmayı öneriyoruz.

Botoks yapılan bölgede şişlik olur mu? Ankara' da Botoks sonrasında işime gidebilir miyim?

Botoks yapılan bölgede dakikalar ile geçen bir kızarıklık oluşabilir, şişlik oluşmaz. Botoks tedavisinden yarım saat sonra kızarıklık da geçmiş olur. Normal şartlarda morluk botoks tedavisi sonrasında izlenmez, nadiren ufak bir kılcal damara denk gelme durumunda birkaç günde geçen bir Botoks sonrası morluk görülebilir.

Botoks ne zaman etki gösterir?

Botox uygulamadan 4-7 gün sonra etki gösterir. Botoks tedavisi sonrası 14.günde atki tam olarak oluşur.

Botoks etkisi ne zaman geçer?

Botoks etkisi ortalama 5-7 ay sürer. Ancak bu etki kişinin botoksa verdiği cevaba, kaslarının hiperaktivitesine göre değişir. İlk botox uygulaması sonrası 3-4 ayda etki geçmesi sıktır. Sonraki uygulamalarda normale döner.

Botoks kimlere uygulanır? Botox yaş sınırı var mıdır?

Yüzünde istenmeyen mimik çizgileri, kırışıklığı olan 18-65 yaş arası herkese uygulanabilir. Botoks tedavisi mümkünse mimik çizgileri oluşmadan ya da derinleşmeden yapılırsa daha başarılı olur. Çizgiler derinleşince yapılan botox da bu çizgilerin daha belirsiz olmasını sağlar.

En iyi Botoks doktoru kimdir? En iyi Botoks, en ucuz Botoks mudur?

Botoks uygulaması sıklıkla Estetik Plastik Cerrahlar ve dermatologlar tarafından yapılmaktadır. Botox uygulayacak kişinin bölge anatomisine hakim olması şarttır. Neticede bir toksin olan Botoks ehil ellerde şifa, ehil olmayan ellerde zehirdir. Doktor olmayan kişilerin yapacağı Botoks tedavileri ciddi sorunlar yaratacaktır.

Botoks kasları eritir mi?

Botoks kasları eritmez, sadece kırışıklık yapan kasları düzenli kullanımda zayıflatır. (Ki bu da iyi birşeydir..)

Botoks yaptırmayı bıraktığımızda eskisinden daha kötü olur muyuz?

Eskisinden kötü olmaz, eskiye dönersiniz. Ancak düzenli olarak tapılan Botoks. Botoks bağımlılık yapmaz. (Ancak iyi bir Botoks tekrar talep doğurur)

Botoks sonrası etki ne zaman oluşur?

Botoks uygulamasında etki 3-4 gün içerisinde oluşmaya başlasa da 7-14 gün içerisinde etki tam olarak yerleşir.

Botoks yaptırmayı bıraktığımda eskisinden kötü olur muyum?

Botoks yaptırmadığınız zaman eskiye döner. Ancak düzenli olarak yapılan Botoks bölgesel olarak kırışıklıklarda koruyacaktır.

Botoks belli bir yaştan sonra mı yapılmalıdır? Erken başlanan botoks ileride sorun olur mu?

Klasik olarak 30 yaş sonrası herkese botoks önerirken, 20 li yaşlarda kırışıklıkları derinleşmeye başlayan bir kişiye de botoks yapılmaz denemez. Erken başlanan botoks sizi erken korumaya başlar, sorun yaratmaz aksine sorun giderir.

Botoks Sonrası Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?
 1. Botoks sonrası yaklaşık 4-6 saat dik pozisyonda durmaya çalışın. (Botoks / Disport)
 2. Botoks enjeksiyondan 24 saat sonra alın, kaş arası veya göz kenarını sıkıştıracak herhangi bir şey kullanmayın. İdeal olarak, tedaviden sonraki ilk 24 saat boyunca, botoks yapılan bölgeye herhangi bir baskı uygulamamanız gerekir. Örneğin, kafa bantları, şapka, türban, beyzbol şapkası ya da kask.. Sadece ilk 24 saatlik dönem için.. Lütfen unutmayın!!
 3. Botoksun da içerisinde olduğu yüzünüzün üst yarısındaki enjeksiyon uygulamaları için (mümkünse) enjeksiyondan sonra ilk 12 saat güneş gözlüğü veya gözlük takmayın. (Dolgu uygulamaları için de bu geçerlidir. Zira gözlük saplarının basısı veya ağırlığı ile yapılan botoks yer değiştirebilir, dolgu istediğimiz doğal şekilden uzaklaşabilir.)
 4. Tedaviden sonra en az 2 gece sırt üstü uyumaya dikkat edin (Dermal Dolgular için de geçerlidir). Tüm tavsiyeler arasında yapılması en zoru bu olabilir, çünkü uyku tamamen bilinçsiz  olduğumuz bir süreçtir..Yastıklarınızı kafanızın etrafında koruyucu bir tampon olarak yerleştirerek önlemler alabilirsiniz (Dolgu yaptırdıktan sonra da tamamen sertleşmeden önce tek bir pozisyonda yatarak istemediğiniz bir şekilde stabilize olmasını sağlayabilirsiniz.)
 5. Botoks tedavisinden sonraki ilk gece başınız yüksek bir pozisyonda uyuyun. Bu sayede daha az ödem oluşması sağlanabilir. Başınızın altına birkaç ekstra yastık koyabilirsiniz.
 6. Çok fazla su için. (Dolgu gibi kozmetik enjeksiyonlar için geçerlidir) Vücudunuzun iyileşmesine yardımcı olacaktır. (Kısa vadede, ekstra su ek ödeme katkıda bulunabilir ancak vücudunuzun genel iyileşme sürecine daha iyi yardımcı olur)
 7. Dudak enjeksiyonundan sonra, dudaklarınızı en az 24 saat boyunca “büzmemeye” çalışın. Sigara içmek, pet şişeden su içmek bu harekete zorlayıcı durumlardır. Suyu mümkün olduğunca bardaktan içmeye özen gösterin. Dolgu uygulamaları için de bu geçerlidir. Özellikle ilk 24 saatte sigara içerken ısı ve büzme hareketi ile istemediğimiz bir şekil almasını sağlayabilirsiniz. Uygulama sonrası ilk 24 saat fazla öpüşmekten kaçınmanızı öneririz.
 8. Botoks ve dolgu sonrası buz uygulaması yaparken nazik olun. Tedavi alanına buz uygulamak tavsiye olunur ancak cildinize aşırı baskı ürünün yer değiştirmesine sebep olabilir.
 9. Botoks tedavisinden sonraki 24 saat efor sarfettiren durumlardan kaçınmalı (eğilip kalkma, yoga,plates vb.) Yapılmaz!
 10. Botoks uygulamasından sonraki ilk 24 saat cilt bakım ürünlerinizi uygularken nazik olun. Yüzünüze oğuşturma hareketi yapmadan güneş kremi, nemlendirici vb uygulayabilirsiniz. Yüzünüzü yıkarken nazik hareketler yapmaya çalışın..
 11. Elbette kan sulandırıcılar.. Botoks ve dolgu uygulamaları öncesinde ve hemen sonrasında kaçınmamız gereken ilaçların başındadırlar. Nadir de olsa Botoks veya dolgu uygulaması sonrası morarmalar mı oldu. “Ananas suyu” erken dönemde morlukların geçmesi için yardımcı olabilir.
Botoks Ankara Hasta Yorumları - 5
Botoks Ankara İlgili Konular - 6
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara

HASTA YORUMLARI

Migren ataklarım sayısı üçte bire düştü! - Botoks Migren Tedavisi 19.01.2018

Migren hastasıyım. Yaklaşık 10 senedir. Tarık beye 2 senedir. Migren için Botoks yaptırıyorum.

Ön yargılarımı Tarık Bey ile yendim. - Botoks Ankara 19.01.2018

Herkese Botoks hayranı olduğumu söylüyorum ve düzenli olarak yaptırıyorum. Ancak hep böyle değildim. Ön yargılarımı Tarık Bey ile yendim.

Güler K. - Botoks Ankara 05.11.2017

Sahne sanatçısıyım. Botoks konusunda kaygılarını yenememiş birisi olarak ihtiyatlı davrandım. İlk olarak sadece göz çevremdeki kırışıklıklara yaptırdım. Mimiklerim benim için çok önemli.

Bir Mucizedir Yaşamak! - Mini Karın Germe Ameliyatı 21.10.2017

Tarık hocam ile tanıştıktan sonra bu sözü daha bir sever oldum. Uzun araştırmalarım sonunda 2016 yılının Ekim ayının herhangi bir gününde biz sizi arayalım linkine numaramı bıraktım.

Gül Sezen N - Baby Botoks 21.10.2017

Öyle alıştım ki bu konfora botoksun o güzel etkisi geçer geçmez soluğu Tarık beyin muayenehanede alıyorum. Geçen aradığımda yurtdışında 4 gün yok dediler. Ciddi bir şekilde gün saydım. Baby botoksu tek geçerim.

Selma.H - Botoks Ankara 10.10.2017

Senelerce çok yapay botoks ve farklı uygulamalar gördüğüm için bu alana uzaktan bakardım. Ta ki Tarık hocamla tanışana dek.

Ayşegül S. - Baby Botoks 30.09.2017

4 yıldan fazladır botoks yaptırırım. İlk defa Tarık beye baby botoks yaptırdım.

Nihan U. - Baby Botoks 30.09.2017

Önceden yaptırdığım botokslardaki cin çarpmış görünüm yok. Sade doğal ve abartılı değil. Tavsiye olunur.

Berna M. - Botoks Ankara 29.09.2017

Dr. Tarık Bey ilk anda size doğru yerde olduğunuzu hissettiriyor. İşini özenle yapıyor.

Evin B. - Karın Germe Ameliyatı 28.04.2015

Merhaba sayın doktorum. Geçen sene mart ayında karın germe ameliyatı oldum. Bütün özgüvenim altüst olmuştu ama sizin sihirli elleriniz ve yeteneğiniz sayesinde genç kızken ki halime döndüm.

VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426