doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Burun Botoksu

Burun Botoksu

Burun Botoksu

Burun Botoksu kullanım yerleri;

  1. Burun kenarlarında yukarıdan aşağıya doğru uzanan, özellikle gülme ile beliren burun sırtı çizgilerinin(tavşan çizgileri,bunny lines) tedavisinde kullanılır. Vücutta belirgin fonksiyonu olmayan bu kaslar bazı kişilerde olması gerekenden fazla gelişmiş ve mimikler ile belirgindir. Bu kasların Botox yardımı ile geçici olarak fonksyonlarını durdurmak, zaman içerisinde güç kaybetmelerine ve sorunun ortadan kalkmasına sebep olacaktır.
  2. Burnumuzun uç kısmını, kıkırdak septumun alt kısımlarına tutunarak aşağı çeken bir kas grubu vardır. (M.Depressor septi nasi) Bu kas grubu dudak bağlantısı ile konuşma sırasında gülme sırasında burnumuzu aşağı çekerek devamlı hareket eden bir burun ucu oluşturur. Aynı zamanda burun projeksiyonunu (burun kalkıklığı) da azaltır. Botoks ile bu kasın gevşetilmesi ile burun ucu 1-2 mm kadar yukarı kalkar ve dudak hareketlerinden minimal etkilenir hale gelir. Yani konuşurken, gülerken, yemek yerken burundaki hareket olmaz.

Burun botoksu öğle arası 10 dakikanızı ayırmanız durumunda yaptırabileceğiniz basit ve acısız bir işlemdir. Burun botoksu yaptıranların biz doktorlarına en sık sorduğu sorular;

Gülünce burun üzerinde oluşan kırışıklıklar “burun botoksu” ile geçer mi?

Bazı insanlarda daha belirgin olmak üzere gülünce ya da mimik yapınca burun üzerinde oluşan kırışıklıklar (tavşan çizgileri-bunny lines) burun botoksu ile 6 aylık bir süre için geçer. Burun botoksunu tüm yüz botox yaptığım hastalarımda ihtiyaç var ise yapmaktayım. Bunların dışında bu problenden muzdarip olup gelen hasta grubunda da sadece bu uygulamayı yaptırmak için gelenler de oldukça fazladır. Burun botoksu 5-10 dakika süren kolay ve ağrısız bir tedavi olup etkisi 4-7 içinde ortaya çıkar.

Botoksla burun ucu kaldırma nedir?

Yukarıda bahsettiğim burun ucu hareketliliğini yaratan küçük bir kas olan “depressor septi nasi” botox ile geçici olarak fonksyon dışı bırakılarak burun ucunuz 1-2 milimetre yukarı kaldırılabilir. Burun ucunda hafif bir kalkıklık isteyen ancak bunun için burun ameliyat olmak istemeyenler için ideal bir bir uygulama olan burun ucu botoksu (ameliyatsız burun ucu kaldırma) işlemi sonrasında iş hayatınıza devam edebilirsiniz. İsterseniz aynı seansta yüzünüze de botoks yaptırabilirsiniz.

Burun botoksu ile ameliyatsız burun estetiği nedir?

Burun hem estetik hem de fonksiyonel değeri (nefes alma) olan bir organdır. Bu sebep ile buruna yapılan her müdahale iyi bir cerrahi anatomi bilgisi ve tecrübe gerektirir. Burun çevresinde birçok kas vardır ve bunlar bir ahenk içerisinde çalışır. Burun ucunu kaldıran “Depressor septi nasi” kasından ve burnu aşağı çekme fonksyonundan bahsetmiştik. Yine “Levator alaque nasi” kası da gülme esnasında burun kanatlarını yana doğru açar. Bu da estetik olarak rahatsız edici bir görünüm oluşturabilir. Bu kasın botoks ile paralize edilmesi bu deformiteyi de geçici olarak ortadan kaldıracaktır.Ameliyatsız burun estetiği adı ile de anılan uygulamalardan birisi de burun botoksu dur. Botoks ile burun estetiği adı ile de popülerize olan yöntemde bu kas gruplarının daha statik hale getirilmesi ve yeterli burun kalkıklığı ve hareketsiz burun ucu ve kanatları hedeflenir.

Burun botoksu fiyatı

Burun botoksu fiyatı beraberinde yüzde uygulama yapılacak bölge sayısına göre değişkenlik gösterir. Botoks ile burun ucu kaldırma fiyatı ve tüm merak ettikleriniz için lütfen bizi ilgili telefon numaralarımızdan arayınız.

Ameliyatsız burun estetiği nedir?

Burun botoksu diğer ameliyatsız burun estetiği uygulamaları ile birlikte yapılabiliri. Burun dolgusu ile burun estetiği’ni de içine alan bu uygulamaların tümüne ameliyatsız burun estetiği denir. Genel sağlık durumu, korku veya tercihler sebebi ile burun estetiği ameliyatını yaptırmak istemeyen kişler ameliyatsız burun estetiğini tercih etmektedir. Her hasta için uygun olmamak ile birlikte dinamik burun ucu şikayeti olup, hafif burun deformiteleri olan kişilerde Burun dolgusu ve burun botoksu ile ameliyatsız burun estetiği yapılabilir. Burun botoksu ile burun ucu hareketler ve burun sırtı kırışıklıklar yokedilir, burun kaldırılır. Burun dolgusu ile de küçük burun kemerleri kamufle edilip burun sırtı düz hale getirilir. Burun dolgusu ile burun ucu kaldırılabilir.

Burun Botoksu İlgili Konular - 6
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara

HASTA YORUMLARI

Migren ataklarım sayısı üçte bire düştü! - Botoks Migren Tedavisi 19.01.2018

Migren hastasıyım. Yaklaşık 10 senedir. Tarık beye 2 senedir. Migren için Botoks yaptırıyorum.

Ön yargılarımı Tarık Bey ile yendim. - Botoks Ankara 19.01.2018

Herkese Botoks hayranı olduğumu söylüyorum ve düzenli olarak yaptırıyorum. Ancak hep böyle değildim. Ön yargılarımı Tarık Bey ile yendim.

Güler K. - Botoks Ankara 05.11.2017

Sahne sanatçısıyım. Botoks konusunda kaygılarını yenememiş birisi olarak ihtiyatlı davrandım. İlk olarak sadece göz çevremdeki kırışıklıklara yaptırdım. Mimiklerim benim için çok önemli.

Bir Mucizedir Yaşamak! - Mini Karın Germe Ameliyatı 21.10.2017

Tarık hocam ile tanıştıktan sonra bu sözü daha bir sever oldum. Uzun araştırmalarım sonunda 2016 yılının Ekim ayının herhangi bir gününde biz sizi arayalım linkine numaramı bıraktım.

Gül Sezen N - Baby Botoks 21.10.2017

Öyle alıştım ki bu konfora botoksun o güzel etkisi geçer geçmez soluğu Tarık beyin muayenehanede alıyorum. Geçen aradığımda yurtdışında 4 gün yok dediler. Ciddi bir şekilde gün saydım. Baby botoksu tek geçerim.

Selma.H - Botoks Ankara 10.10.2017

Senelerce çok yapay botoks ve farklı uygulamalar gördüğüm için bu alana uzaktan bakardım. Ta ki Tarık hocamla tanışana dek.

Ayşegül S. - Baby Botoks 30.09.2017

4 yıldan fazladır botoks yaptırırım. İlk defa Tarık beye baby botoks yaptırdım.

Nihan U. - Baby Botoks 30.09.2017

Önceden yaptırdığım botokslardaki cin çarpmış görünüm yok. Sade doğal ve abartılı değil. Tavsiye olunur.

Berna M. - Botoks Ankara 29.09.2017

Dr. Tarık Bey ilk anda size doğru yerde olduğunuzu hissettiriyor. İşini özenle yapıyor.

Evin B. - Karın Germe Ameliyatı 28.04.2015

Merhaba sayın doktorum. Geçen sene mart ayında karın germe ameliyatı oldum. Bütün özgüvenim altüst olmuştu ama sizin sihirli elleriniz ve yeteneğiniz sayesinde genç kızken ki halime döndüm.

VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426