doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Diode Ütüleme Lazer Epilasyon

Diode Ütüleme Lazer Epilasyon

Diode Ütüleme Lazer Epilasyon (Diyot Lazer Epilasyon)

Diode Ütüleme lazer epilasyon(Diyot lazer); Alexandrite lazer epilasyon dan sonra dünyada en çok kullanılan sistemdir. Diyot ütüleme lazer koyu renkli ciltler ve açık renkli tüylerde tercih edilir. Alexandrite lazer epilasyon cihazlarının görmediği açık renkli tüylerde 810nm dalga boyu ile diode ütüleme lazer epilasyon cihazlarını tercih ederiz.  Ancak koyu renkli kıllarda her zaman ilk tercih Alexandrite lazer epilasyondur.

Diyot ütüleme lazer epilasyon özellikle açık renkli tüylerde ve koyu tenlilerde güvenli ve etkili bir lazer epilasyon sistemidir..

Diyot lazer epilasyon acıtır mı?

Diyot lazerde başlık kısmında özel bir soğutucu modül vardır. Diode lazer epilasyon başlığındaki soğutma acısız diade lazer epilasyon mümküdür. Ağrı daha çok kıl yoğunluğu ile alakalıdır.

Diode ütülrmr lazer epilasyon jel ile mi uygulanır?

Diode lazer jel ile uygulanır. Diyot lazer epilasyon kare şeklindeki başlığı direkt cilde temas eder ve cilt üzerinde gezdirilerek her bölgeye uygulanır. Diode lazer ve cilt arasına jel sürülerek daha rahat hareketler ile epilasyon yapılır.

Diode ütüleme lazer epilasyon kimler için uygundur?

Diode lazer, cilt rengi koyu olan kişilerde daha güvenli bir epilasyon sağlar. Diyot lazer ince tüyler için de etkili ve güvenli bir çözümdür.

Diode ütüleme lazer fiyatları nedir?

Ankarada diode ütüleme lazer epilasyon fiyatları uygulama bölge sayısı ve uygulama alanı genişliğine göre değişiklik göstermektedir. Diyot ütüleme lazer epilasyon için en uygun fiyatlar ücretsiz muayene sonrası kıl yoğunluğuna göre verilecek olan fiyatlardır.

Lazer epilasyon yaptıranların ilk sorusu “Diyot ütüleme lazer mi Alexandrite mı”?

Diyot ütüleme  ve Alexandrite lazer arasındaki fark en sık sorulardan birisidir.

Diyot ütüleme lazer 800-810nm dalga boyunda atışlar yapar. Bu uzun dalga boyu deriye derinlemesine nüfuz edebilmesini sağlar. Diode ütüleme lazer epilasyonda cildin epidermis tabakasındaki  melanin hedeflenir  ve bu nedenle doğrudan saç folikülünü hedef alır. Diode ütüleme lazer özellikle koyu tenlerde, diğer lazer epilasyon cihazlarına göre cilt hasarı ve leke oluşumu görülmeksizin güvenli epilasyon sağlar. Sırt veya bikini bölgesinde özellikle tercih edilir.

Alexandrite lazer 755nm dalga boyunda çalışır. Alexandrite lazer epilasyon cihazı hemen hemen tüm cilt tiplerinde etkili biçimde kullanılır. Açık renkli cilt tiplerinde ve kumrallarda, kalın ve siyah kıllarda çok daha etkili biçimde kullanılır. Alexandrite lazer avantajı daha büyük spot başlıklar ile daha hızlı ve etkili biçimde vücut taraması yapabilir. Alex lazer epilasyon ile daha geniş alanları hızlı bir biçimde tedavi edilir. Sırt ve göğüs gibi geniş alanları hızlıca kıllardan arındırır. Alexandrite lazer epilasyon ve diode lazer epilasyon kıyaslaması yapan bir bilimsel çalışmada görülmüştür ki; Alexandrite lazer diod lazere göre daha ağrısız ve konforlu olmasına rağmen 18. Ayın sonunda her ikisinin de başarılı sonuçları olduğu görülmüştür.

Diode Ütüleme Lazer Epilasyon İlgili Konular - 5
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara

HASTA YORUMLARI

Uyudum, uyandım, hayatım değişti! - Karın Germe Ameliyatı 06.05.2019

Karın bölgemde kalan sarkıklık ve gitmeyen erimeyen yağlar sebebi ile hep sorun yaşadım. En yakınlarımdan, çevremden gelen acımasız eleştiriler benim özgüvenimi sıfırladı. Artık bıçak kemiğe dayandı diyerek iyi bir plastik cerrah arayışına girdim.

Bir Mucizedir Yaşamak! - Mini Karın Germe Ameliyatı 21.10.2017

Tarık hocam ile tanıştıktan sonra bu sözü daha bir sever oldum. Uzun araştırmalarım sonunda 2016 yılının Ekim ayının herhangi bir gününde biz sizi arayalım linkine numaramı bıraktım.

Evin B. - Karın Germe Ameliyatı 28.04.2015

Merhaba sayın doktorum. Geçen sene mart ayında karın germe ameliyatı oldum. Bütün özgüvenim altüst olmuştu ama sizin sihirli elleriniz ve yeteneğiniz sayesinde genç kızken ki halime döndüm.

VİDEOLAR
Koltuk Altı TerlemesiOynatCNN Türk"Sağlık Kontrolü"

Koltuk Altı Terlemesi

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi YöntemiOynatAtv Avrupa"Sağlığım için herşey"

Aşırı Terleme, Lazerle Tedavi Yöntemi

Doğum Sonrası Vücuttaki DeğişikliklerOynatTrt Avaz"Yenigün"

Doğum Sonrası Vücuttaki Değişiklikler

Vaser LiposuctionOynatDoç. Dr. Tarık Çavuşoğlu"Youtube"

Vaser Liposuction

Hamilelik Sonrası EstetikOynatKanalTürk"İyi Yaşam"

Hamilelik Sonrası Estetik

Dövme SilmeOynatHabertürk"Dünden Sonra"

Dövme Silme

Doğum Sonrası EstetikOynatKanal 24"Sağlık Merkezi"

Doğum Sonrası Estetik

Koltukaltı Terlemesi HakkındaOynatKanalTürk"Dr.Aytuğ"

Koltukaltı Terlemesi Hakkında

Lazer LiposuctionOynatKanal 24"Sağlık Merkezi 2"

Lazer Liposuction

Burun EstetiğiOynatTRT Spor"Spora Dair"

Burun Estetiği

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426