doç dr tarık çavuşoğlu
 1. türkçe
 2. english
 3. deutsche

+90541 932 4689

Erkek Lazer Epilasyon

Erkek Lazer Epilasyon

Erkek Lazer Epilasyon Nedir? 

Günümüzde erkekler de kadınlar kadar kendine, vücuduna ve görünüşüne dikkat etmektedir. Sahilde veya soyunma odalarında gömleğinizi çıkarmaktan rahatsız oluyorsanız. Boyun ve çene bölgenizde ağrılı kıl batıkları varsa erkek lazer epilasyon ile tüm bunlardan kurtulabilirsiniz. Eskiden son derece ağrılı olan erkek lazer epilasyon uygulamaları cihazların teknolojisi geliştikçe ve soğutma teknolojilerinde gelinen son noktada son derece konforlu uygulamalar haline geldi. Erkeklerde en sık talep edile lazer epilasyon bölgeleri sırt, omuzlar, göğüs, karın, yüz, kulaklar, kaşlar ve boyun bölgesidir. Son yıllarda sadece sporcular, görsel sahne sanatları ile uğraşanlar, yüzücüler değil toplumun tümündeki erkeklerde lazer epilasyon yaptırma yönünde bir talep vardır. Amerika Birleşik Devletlerinde erkeklerin %70’i bir lazer epilasyon deneyimi yaşamıştır.

Erkeklerde lazer epilasyon nerelere yapılır?

Erkeklerde lazer epilasyon talepleri 2 türlüdür. Bunlardan ilki ve çoğunlukla; kıllar azalsın yeter tamamen yok olmasına gerek yok şeklindeki taleptir. Diğer talep ise özellikle atlet, yüzücü, vücut geliştirme ile uğraşanlarca sıkça talep edilen tamamen yok olmasıdır. Tamamen yok olması işlemi elbette daha fazla seans gerektirecektir. Zira erkeklerde kadınlardan dfarklı olarak kıllar sık ve sayı olarak çok daha fazladır. Erkeklerde en sık yapılan lazer epilasyon bölgeleri;

 1. Erkek sırt lazer epilasyon,
 2. Erkek göğüs lazer epilasyon,
 3. Erkek omuz lazer epilasyon,
 4. Sakal üstü lazer epilasyon,
 5. Erkek boyun lazer epilasyon,
 6. Erkek kaş arası lazer epilasyon,
 7. Erkek ense lazer epilasyon bölgesi,
 8. Boyun bölgesi,
 9. Erkek el lazer epilasyon.

Erkek lazer epilasyon kaç seansta biter?

Erkek lazer epilasyon kadındakinden farklı olarak 6-8 seans sürebilir. Kıl tipi ve yoğunluğu bunda etkili faktörlerdir. Talep edilen tamamen kılsız bir görünüm ise birkaç ek seans gerekebilir.  Erkeklerde talep edilen genellikle kıl yoğunluğunun azaltılması olduğundan genellikle 5-6 seans bunun için yeterli olabilmektedir.

Erkekler için lazer epilasyon seans sayısı niçin daha fazladır?

Erkekler için Lazer Epilasyon seans sayısının kadınlardan fazla olmasının sebebi, kıl köklerinin sayısının ve dayanıklılığının daha fazla olmasıdır. Erkek lazer epilasyon yorumlarında başarıyı etkileyen diğer faktörün kullanılan cihazın gücü ve kapasitesi olduğu sıkça belirtilir. Erkeklerde lazer epilasyonun seans sayısını etkileyen diğer faktör de kıl rengi ve kalınlığıdır. Koyu renkli ve kalın tüyler ve açık renk tenerkek lazer lazer epilasyon için tercih edilen, yüksek başarı beklediğimiz hastalardır.

Erkek lazer epilasyon kalıcı mı?

Erkek Lazer Epilasyon Kaç Yil Etkili? Erkek Lazer epilasyon kıl köklerini yok eder ve tekrar büyümesini zorlaştırır (ama imkansız değildir). Erkeklerde ve kadınlarda yapılan lazer epilasyonda bu sebepten ara sıra "rötuşlar" yapmanız gerekebilir, ancak çoğunlukla, başarıyla gerçekleşen lazer epilasyon sonrası tüyler geri gelmez.

Erkeklerde lazer epilasyon hangi yaşta yaptırılmalıdır?

Bir diğer konu da beyaz kıllar çıktıktan sonra lazer ışınları bunları yok edemediğinden kıllar beyazlamadan erken yaşlarda erkeklerde lazer epilasyon daha uygun olacaktır.

Erkek lazer epilasyon ağrılı mıdır?

Günümüz teknolojisindeki yeni cihaz seçenekleri ve soğutma modülleri ile erkek lazer epilasyon son derece konforlu bir şekilde yapılabilmektedir.

Ankara erkek lazer epilasyon fiyatları

Erkek lazer epilasyon fiyatları uygulama bölge sahasına ve kıl yoğunluğuna göre değişikliklik gösterir. Erkek lazer epilasyon fiyatları belirlenirken yapılması gereken atış sayısı önemlidir. Ancak erkek lazer epilasyon yaptıranlar bilirler ki paket programlar her zaman daha avantajlıdır. Erkek lazer epilasyon tüm vücut fiyat ile parça parça vücut bölgeleri yapıldığındaki fiyatlar da farklıdır. Erkek lazer epilasyon fiyat listesi isterken paket uygulamaları da mutlaka isteyiniz. Yine Ankara erkek lazer epilasyon tavsiye edilen merkezleri referasları ile detaylı incelemek de faydalı olacaktır. Özetlersek;

Erkek lazer epilasyon kampanyalarını mutlaka takip ediniz. Ankara'da erkek lazer epilasyon yapan merkez lerin kampanya dönemleri her zaman avantajlı fiyatlar sunacaktır. Seans yerine paket lazer epilasyon fiyatları daha makul seviyelerde olacaktır. Lazer epilasyon yaptıracağınız merkezin lazer cihazlarını da öğrenmek ve tüm tedavinizin hangi lazer epilazyon aleti ile yapılacağını öğrenmek de faydalı olacaktır. IPL gibi cihazlar erkek lazer epilasyonda sınırlı miktarda kıl köküne nüfus edeceğinden etkinliği düşük olacak ve kalıcı bir çözümden uzak olabilecektir.

Erkek lazer epilasyon fiyatları nasıl belirlenir?

Erkek Lazer Epilasyon Fiyatları uygulama sahasının genişliği ve kıl yoğunluğuna göre belirlenir. Erkek lazer epilasyon fiyatları hakkında detaylı bilgiyi ilk görüşmeniz sonrasında alabilirsiniz.

Erkek lazer epilasyon yaptıranlar?

Erkekler için lazer epilasyonda için en sık talep edilen bölgeler sırt, omuz ve göğüs bölgesidir. Bununla birlikte, kollar, karın bölgesi de sıkça talep edilir.

Erkek Lazer Epilasyon İlgili Konular
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
En az 70 karakter.
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8 Çukurambar Çankaya Ankara

+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 4689