doç dr tarık çavuşoğlu

0312 220 4426 - 0541 932 4689

Erkeklerde Botoks (Brotox)

Erkeklerde Botoks (Brotox)

Erkeklerde Botoks uygulaması nedir?

Erkeklerde botoks sıkça yapılan ve başarılı sonuçları çok talep gören bir uygulamadır.

Hatta erkek botoksuna özel bir ad verilerek “Brotoks” denilmektedir.

Erkekler brotoks yaptırıyor mu?

Son 5 yılda erkeklerde botoks (brotox) uygulaması patlama şeklinde artmıştır. İş hayatının tüm stres ve yıpranmasını yüz hatlarında depolayan erkekler bu izleri silmek için bir öğle arası prosedürü olan erkek botoksu (brotoks) talep etmektedirler.

Erkek botoksu bildiğimiz botokstan farkı nedir?

Erkekte botoks uygulaması özellik arzeden bir botox uygulamasıdır. Erkek yüz kasları, çekme kuvveti ve cilt yapısı kadından farklıdır. Brotoks uygulaması bunlar göz önüne alınarak maskülen(erkeksi) ifadeyi değiştirmeden yapılmalıdır. Erkekteki uygulama dozları ve noktaları da yer yer kadından farklıdır.

Erkek hastaların en büyük kaygısı abartılı bir fark ve donuk mimiklerdir. Erkek botoksu (Brotoks) iş hayatında önemli olan yüz ifadesini değiştirmeden yıllara meydan okuyan bir genç yüz oluşturmayı hedefler.

Erkekte Botoks (Brotox) Fiyatları Ankara

Erkek Botoks (Brotoks) fiyatları kadın arasında bir farklılık olmamak ile birlikte yapan kişinin deneyimi önem arzeder. Erkek botoks Ankara fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizi arayınız.

Erkek Botoks (Brotoks) nasıl yapılır? Brotox ağrılı bir işlem midir?

Erkek botoks’unda da aynı botoks kullanılmaktadır ancak doz ve uygulama noktaları çok özeldir. Brotoks yaklaşık 10-15 dakika süren lokal anestezik krem ile uyuşturma dahi gerektirmeyecek kadar minimal ağrılı bir işlemdir. İşlem sonrası normal iş ve sosyal hayata devam edilebilir.

Brotox uygulaması öncesi ve sonrasında neler yapılmalıdır?

Tüm botoks uygulamalarında olduğu gibi erkek botoks (brotoks) uygulaması öncesinde kan sulandırıcılar(aspirin, kumadin vs),alınıyor ise 1 hafta öncesinden bırakılmalıdır. Yeşil çay, Omega 3, E vitamini gibi kanı sulandıran maddeler de kesilmelidir ve uygulama sonrası en az 24 saat alınmamalıdır. Uygulama sonrası 24 saat kadar yüzü oğuşturmaktan ağır egzersiz ve spordan uzak durmak gerekir. Sauna, hamam ve masaj gibi faaliyetler de brotoks (brotox) işlemi sonrasında yapılmaması gerekenlerdendir.

Erkek Botoksu (Brotox) kimler için uygundur?

Brotoks (brotox)18-65 yaş arası mimik çizgileri belirginleşmeye başlayan, yaşlanma belirtilerinden kaçınmak isteyen her erkek için uygundur. Erkekte botoks (Brotoks) yaptıran erkekler orta ve uzun vadede yüzde yaşlılık etkilerini geciktirme şansına sahiptir.

Erkeklerde Botoks (Brotox) İlgili Konular - 7
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLU
Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı

0312 220 44260541 932 4689

Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi No: 31/8
Çukurambar Çankaya Ankara

+90312 220 4426+90541 932 4689

Doç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUDoç. Dr. Tarık ÇAVUŞOĞLUPlastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
0541 932 46890312 220 4426